דף הבית ספורט וכושר גופני תזונה מה אוכלים במסגרת תוכנית של תזונה נכונה?
מה אוכלים במסגרת תוכנית של תזונה נכונה?
usearch 22/12/11 |  צפיות: 3596

מה אוכלים במסגרת תוכנית של תזונה נכונה?

תזונה נכונה הופכת אט אט להיות מרכיב מאד עיקרי בחיים בעולם המערבי. בתחילה, כאשר באמצע המאה ה20 החלה להיכנס התרבות המערבית לעידן השפע, כולם החלו לצרוך מזונות רבים מכל הסוגים. היום כבר מבינים, כי תזונה נכונה היא נושא קריטי מאד, וחשוב לאכול מאכלים שונים מסוגים שונים ובכמויות שונות.

פעמים רבות, תוכנית של תזונה נכונה היא לא רק תוכנית שמציינת מה צריך לאכול, אלא גם ממה עדיף להימנע. נכון מאד לציין, שיש מרכיבים במזון שלנו, שכדאי לצרוך ולו בכמות קטנה - אפילו ממתק יכול להיות בריא לפעמים, אם הוא נותן סוכרים שחשובים מאד לגוף. אבל יש רכיב אחד שכדאי שתכירו מאד מקרוב -  שומן הטרנס.

שומן בלתי רווי מסוג מיוחד

על מנת להבין את ההשפעה של שומן טרנס על הגוף שלכם, כדאי בכלל להכיר את השומן באופן כללי. שומנים הם רכיב שחשוב מאד שיהיה בגוף. אם פעם חשבו שהשומן לא נחוץ כלל, הרי שהיום מבינים כי השומן הבלתי רווי, לא רק שהוא טוב - הוא אף חיוני לגוף, שומר על התאים, עוזר לפירוק של וויטמינים רבים, ובקיצור - אי אפשר בלעדיו.

שומן בלתי רווי הוא חשוב מאד, מכיוון שהוא לא מיוצר בתוך הגוף שלנו. הכבד יודע לייצר רק שומן רווי (שאין צורך לצרוך אותו), ואילו השומן הבלתי רווי הוא תרכובת מיוחדת ומורכבת למדי, שאפשר לצרוך אותה ממקורות מזון שונים, כגון שמנים מן הצומח, אגוזים, דגים, טחינה ופטל.

שומן טרנס על אף היותו שומן בלתי רווי – מזיק לגופינו. שומן הטרנס מופיע באופן טבעי בכמויות זעירות בבשר ובמוצרי חלב של מעלי גרה. רוב שומן הטרנס הנצרך היום נוצר באופן תעשייתי כתוצאת לוואי של הידרוגנציה חלקית של שמן צמחי, במוצרים כגון מרגרינה. צריכה מוגברת שלו גורמת למחלות לב. למעשה, כל התביעות שיש היום נגד רשתות מזון מהיר - סובבות סביב הנושא של שומן הטרנס.

לא כמו שומן רווי

ראוי ורצוי גם להבדיל בין שומן הטרנס לבין שומן רווי. שניהם סוגי שומן שאינם מומלצים, אבל קיים ביניהם הבדל גדול מאד. השומן הרווי מצוי במאכלים רבים, ולא רק במאכלים קפואים, תעשייתיים ומשומרים. גם אם תאכלו בשר טרי או תשתו חלב היישר מעטין של פרה - יהיה בו שומן רווי, מה גם שבמאכלים כמו בשר טרי וחלב יש יתרונות תזונתיים שונים, ולכן השומן הרווי הוא לכל היותר מרכיב אחד שם, מה גם שאפשר למצוא היום מזונות שדלים בשומן רווי.

שומן טרנס, לעומת זאת, לא נמצא אף פעם כמעט במזונות טבעיים שאינם תעשייתיים. לעתים הוא יכול להימצא בהם, אך בכמות מועטה וזניחה. מפעלי מזון, לעומת זאת, עושים שימוש רב מאד בשומן הטרנס.

מכיוון שהיום המודעות עולה, ויותר אנשים מעוניינים לשמור על תזונה נכונה, אפשר לראות שהיום מפעלים רבים מחליפים את השימוש משומן טרנס לשומן רגיל, וכדאי לקרוא את הערך התזונתי של המאכלים השונים, על מנת לוודא שאתם אוכלים מזון בריא.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 usearch


 


מאמרים נוספים מאת usearch
 
כל מה שכדאי לדעת על לימודי קולנוע
חולמים להיות וודי אלן כשתהיו גדולים? מבלים שעות ארוכות במהלך השבוע בצפייה בסרטי קולנוע שונים? הנה ההזדמנות שלכם לקחת חלק בתעשיית ענק ולהפוך ליוצרי קולנוע מקצועיים.

מידע חשוב על הגיל השלישי
29/01/12 | גיל הזהב
הגיל השלישי, הידוע גם בכינויו גיל הזהב כבר לא מה שהיה פעם. ישנן אפשרויות במאה ה-21 שלא היו קודם. רבים מאוד מאריכים חיים והגיל השלישי מתארך וכבר עכשיו בני הגיל השלישי הם כבר הרוב. יש להם רוב אדיר באוכלוסיה, יש להם אפשרויות רבות ומגוונות להעביר בשמחה את השנים הכל כך חשובות האלו. לרבים מאיתנו אלו שנים מלאת בפעילויות שונות ומגוונות.

בר מים לחיים בריאים יותר
לפני מאה שנים המים היו באמת צלולים ונקיים, ויכולתם לשתות ישירות מהמעיין, מהנחל או מהבאר. כיום לצערנו המצב שונה לחלוטין, כאשר מרבית מקורות המים המתוקים בעולם מזוהמים ואינם נחשבים ראויים לשתייה. הזיהום המאסיבי שיצרה המהפכה התעשייתית במאה השנים האחרונות זיהם גם את האגמים, הנחלים ואת מי התהום.

למצוא הפתעה יצירתית ומקורית
רומנטיקה הינה דבר משמעותי בכל זוגיות ולכן, כמעט בכול רגע ורגע רצוי שנפגין באיזשהי מחווה מתוקה בודדה, אפילו הזעירה ביותר. מערכות יחסים דורשות מכולנו השקעה לאורך זמן ומהסיבה שלא הכל צריכים לקחת כמובן מאליו, יש דברים שאפשר להיעזר בהם בכדי שמערכת הזוגיות שלנו תראה ימים מוצלחים. אחת מן השיטות הטובות ביותר לעשות מחוות מקסימות הינה על ידי חיפוש של מתנה יצירתית מאוד. רוב הנשים והגברים מעניקים מחווה מסוימת לרגל יום, יום ציון שנתי או לחילופין יום נישואין.

לרכוש מתנה יצירתית ומקורית
26/01/12 | תחביבים
רומנטיקה היא עניין בעל חשיבות בכל זוגיות ולכן, כמעט בכל רגע ורגע רצוי שתהיה איזושהי מחווה רומנטית אחת, אף הקטנה ביותר. מערכות יחסים דורשות מאיתנו תחזוקה כל הזמן ומהסיבה שלא הכל מובן מאליו, קיימים דברים שניתן להיעזר בהם כדי שהזוגיות שלנו תראה זמנים יפים. אחת המתודות הכי טובות להפגין מחוות מקסימות הינה באמצעות חיפוש אחר מתנה לא שגרתית מאוד. מרבית האנשים נותנים מתנה ספציפית לקראת היומולדת, יום חברות או לחילופין יום נישואין.

הלוואה לכל מטרה
26/01/12 | הלוואות
קיימים מקרים בהם עשוי לעלות צורך בהוצאה חד פעמית, אשר ידכם אינה משגת. בין אם מדובר ברכישת רכב חדש, יציאה לנופש משפחתי וכדומה ובין אם סכום כסף לכיסוי חריגה בבנק ועוד. אם בעבר, האפשרות היחידה היתה פניה אל סניף הבנק שלכם בבקשה להלוואה, הרי שכיום קיימים גופים נוספים אשר יוכלו לעזור לכם במתן הלוואה לכל מטרה ביתר קלות ונוחות. אז מיהם אותם גופים? באילו מקרים עדיף להימנע מלקחת אותה? ומה מומלץ לבדוק לפני קבלת ההחלטה?

היתרונות של עבודה בגבס
כאשר אנו חושבים על שיפוץ הבית, יש לנו לא מעט מחשבות על הדבר ובכל מקרה אנו יודעים שהולך להיות לכלוך רב ובלגאן לא קטן. מה שצריך לדעת זה שיש לנו את האפשרות לחסוך הרבה מאוד מהסבל ששיפוץ רגיל דורש ולשם כך אנו צריכים לחשוב על עבודות גבס. גבס הוא חומר מרשים שניתן לעשות איתו כמעט את כל מה שחומרים אחרים מסורבלים יותר, כמו בטון לדוגמא. עיצוב בגבס הוא עניין פשוט יחסית וכל אחד יכול לעשות זאת.

הירון לאימהות טריות - מסע לא קל בכלל אם כי מאד מתגמל בסוף
במבחר אזורים בגלובוס קל להכיר בין ההרגלים, השונים באופן קיצוני מהידוע אצלנו אם נביט על הגיל שבו נערה מתחילה ללדת. אין עוררין כי המוסכמות המקובלות בקזחסטאן, איחוד האמרויות והמדינות המתפתחות שונות באופן קיצוני

הצבת מערכת לטיהור מים בבית – בעד ונגד
08/01/12 | בית חכם
אזרחים רבים בישראל, המודאגים ממצב משק המים בישראל, מנסים למצוא פתרונות שיוכלו לתת להם שקט נפשי לגבי איכות המים שהם שותים. לשם כך ישנן חברות המציעות שירות של הצבת מערכת לטיהור מים בבתים פרטיים. מערכת טיהור מים היא מערכת אשר מעבירה את המים במסננים שונים (הדבר תלוי בסוג מערכת טיהור מים שבוחרים להתקין), כך שהמים המתקבלים בסוף תהליך הם מים נקיים יותר מהמים אשר נכנסו אל המערכת.

טיפוח שיער - מגיע לך להרגיש טוב!
כל אדם חשוב שתהייה לו הרגשה טובה עם עצמו, כדי שיוכל להרגיש טוב על בסיס יומי. אנשים אשר מטפחים את עצמם מרגישים בטחון עצמי רב יותר, הולכים בראש מורם ומרגישים סיפוק גדול יותר ממעשיהם, מהקריירה שלהם ומחיי המשפחה שבנו להם. למעשה, כאשר אתה מטופח, אתה אוהב את עצמך יותר ואז גדלות האפשרות שלך להגשמה אישית ולהצלחה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI