דף הבית בניין ואחזקה בית חכם הצבת מערכת לטיהור מים בבית – בעד ונגד
הצבת מערכת לטיהור מים בבית – בעד ונגד
usearch 08/01/12 |  צפיות: 2911

 

אזרחים רבים בישראל, המודאגים ממצב משק המים בישראל, מנסים למצוא פתרונות שיוכלו לתת להם שקט נפשי לגבי איכות המים שהם שותים. לשם כך ישנן חברות המציעות שירות של הצבת מערכת לטיהור מים בבתים פרטיים. מערכת טיהור מים היא מערכת אשר מעבירה את המים במסננים שונים (הדבר תלוי בסוג מערכת טיהור מים שבוחרים להתקין), כך שהמים המתקבלים בסוף תהליך הם מים נקיים יותר מהמים אשר נכנסו אל המערכת.

התקנת מערכת טיהור מים בבית

אם החלטתם ללכת על מערכת טיהור מים, הרי שהשלב הראשון של התהליך הוא התקנת מערכת טיהור מים בבית. ניתן לבצע מספר סוגים של התקנות כאלה. מערכת לטיהור מים יכולה להיות מותקנת בשיבר הראשי, כלומר בברז המים הראשי, המאפשר כניסת מים אל הבית. משמעות התקנת מערכת לטיהור מים במקום זה, היא כי כלל המים המסופקים לבית הם באיכות גבוה יותר, ועברו סינון במערכת. כך במקום לטהר את כלל המים הנכנסים לבית ויש בכך בזבוז לא מבוטל; חשבו על כך שבמקלחת ממוצעת אתם מבזבזים כ-20 ליטרים של מים. 20 ליטרים של מים שספק רב איזו תועלת אתם מפיקים משימוש בהם ולא במי ברז רגילים, אשר – להזכירכם – עודם מים באיכות סבירה למדי, במיוחד כדי לשטוף את עצמכם במקלחת.

חלף זאת, ישנה אפשרות להתקין מערכת לטיהור מים בברזים מסוימים. אולם שוב, התקנת מערכת טיהור מים בברז המטבח, למשל – בחירה פופולארית למדי – מביא למצב שהרבה מהמים מתבזבזים על שטיפת כלים, למשל. ייתכן, כי אנשים מסוימים יעדיפו מים מטוהרים לצורך זה, אולם ספק רב מה התועלת שמופקת מכך, שהמים לשטיפת הכלים הם מים שעברו דרך מערכת לטיהור מים קודם לכן.

סוגי מערכת טיהור מים קיימים

לרוב, מערכת טיהור מים כוללת יחידת סינון, אשר מסננת את המים. מערכת טיהור מים כזאת תלויה במידה רבה באיכות המים העוברים במערכת. לרוב מערכות אלה אינן משביחות את המים הנכנסים אליהן, אלא רק מנקים אותם מלכלוכים וגורמים בלתי רצויים אחרים שעלולים להימצא במים. עבור מי שידם משגת ניתן להשיג מערכת לטיהור מים המבצעת גם השבחה של המים, אולם אז נדרשת לא מעט תחזוקה כדי להבטיח כי מערכת הטיהור ממשיכה להיות יעילה ולהשביח את המים כפי שמצופה. מערכות אלה דורשות, כמו כל מערכת טיהור מים מעקב על ידי אנשי מקצוע שינטרו את איכות המים.

חשיבות הניטור של המים המופקים על ידי מערכת טיהור מים היא חשובה. מלבד העובדה, כי אם ישנה תקלה כלשהי, מערכת טיהור המים פשוט לא תהיה יעילה; הרי שישנו גם סיכון מסוים כי החומרים הפעילים במערכת סינון המים יזהמו את המים ויפגעו באיכותם. לכן חשוב, כאמור, לבצע מעקב תקופתי אחר איכות המים המופקת באמצעות מערכת לטיהור מים ביתית.

מול כל אלה, למה לא מים מינרלים?

עיקר הצורך שלנו במים נקיים יותר מאשר המים המסופקים על ידי חברת מקורות הממשלתית הוא לשתייה ובישול. כיוון שכך, ניתן בהחלט להסתפק במתקן פשוט של מים מינרליים בבית. הצבת מתקן כזה מאפשרת לכם להשתמש במים האלה בדיוק לצרכים האלה מבלי לדאוג לכל הצרות שהוזכרו לעיל. את בדיקת איכות המים מבצעות חברות המים המינרלים, אשר המוניטין שלהם הוא חיוני עבורן.

בנוסף, מים מינרלים הם גם מים באיכות עדיפה על פני מים מסוננים, באשר הם מכילים מינרלים רבים – חומרים הדרושים לפעילות התקינה של הגוף, ואשר נמצאים במים באופן טבעי ולא כתוספת על ידי מערכת טיהור.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 usearch


 


מאמרים נוספים מאת usearch
 
כל מה שכדאי לדעת על לימודי קולנוע
חולמים להיות וודי אלן כשתהיו גדולים? מבלים שעות ארוכות במהלך השבוע בצפייה בסרטי קולנוע שונים? הנה ההזדמנות שלכם לקחת חלק בתעשיית ענק ולהפוך ליוצרי קולנוע מקצועיים.

מידע חשוב על הגיל השלישי
29/01/12 | גיל הזהב
הגיל השלישי, הידוע גם בכינויו גיל הזהב כבר לא מה שהיה פעם. ישנן אפשרויות במאה ה-21 שלא היו קודם. רבים מאוד מאריכים חיים והגיל השלישי מתארך וכבר עכשיו בני הגיל השלישי הם כבר הרוב. יש להם רוב אדיר באוכלוסיה, יש להם אפשרויות רבות ומגוונות להעביר בשמחה את השנים הכל כך חשובות האלו. לרבים מאיתנו אלו שנים מלאת בפעילויות שונות ומגוונות.

בר מים לחיים בריאים יותר
לפני מאה שנים המים היו באמת צלולים ונקיים, ויכולתם לשתות ישירות מהמעיין, מהנחל או מהבאר. כיום לצערנו המצב שונה לחלוטין, כאשר מרבית מקורות המים המתוקים בעולם מזוהמים ואינם נחשבים ראויים לשתייה. הזיהום המאסיבי שיצרה המהפכה התעשייתית במאה השנים האחרונות זיהם גם את האגמים, הנחלים ואת מי התהום.

למצוא הפתעה יצירתית ומקורית
רומנטיקה הינה דבר משמעותי בכל זוגיות ולכן, כמעט בכול רגע ורגע רצוי שנפגין באיזשהי מחווה מתוקה בודדה, אפילו הזעירה ביותר. מערכות יחסים דורשות מכולנו השקעה לאורך זמן ומהסיבה שלא הכל צריכים לקחת כמובן מאליו, יש דברים שאפשר להיעזר בהם בכדי שמערכת הזוגיות שלנו תראה ימים מוצלחים. אחת מן השיטות הטובות ביותר לעשות מחוות מקסימות הינה על ידי חיפוש של מתנה יצירתית מאוד. רוב הנשים והגברים מעניקים מחווה מסוימת לרגל יום, יום ציון שנתי או לחילופין יום נישואין.

לרכוש מתנה יצירתית ומקורית
26/01/12 | תחביבים
רומנטיקה היא עניין בעל חשיבות בכל זוגיות ולכן, כמעט בכל רגע ורגע רצוי שתהיה איזושהי מחווה רומנטית אחת, אף הקטנה ביותר. מערכות יחסים דורשות מאיתנו תחזוקה כל הזמן ומהסיבה שלא הכל מובן מאליו, קיימים דברים שניתן להיעזר בהם כדי שהזוגיות שלנו תראה זמנים יפים. אחת המתודות הכי טובות להפגין מחוות מקסימות הינה באמצעות חיפוש אחר מתנה לא שגרתית מאוד. מרבית האנשים נותנים מתנה ספציפית לקראת היומולדת, יום חברות או לחילופין יום נישואין.

הלוואה לכל מטרה
26/01/12 | הלוואות
קיימים מקרים בהם עשוי לעלות צורך בהוצאה חד פעמית, אשר ידכם אינה משגת. בין אם מדובר ברכישת רכב חדש, יציאה לנופש משפחתי וכדומה ובין אם סכום כסף לכיסוי חריגה בבנק ועוד. אם בעבר, האפשרות היחידה היתה פניה אל סניף הבנק שלכם בבקשה להלוואה, הרי שכיום קיימים גופים נוספים אשר יוכלו לעזור לכם במתן הלוואה לכל מטרה ביתר קלות ונוחות. אז מיהם אותם גופים? באילו מקרים עדיף להימנע מלקחת אותה? ומה מומלץ לבדוק לפני קבלת ההחלטה?

היתרונות של עבודה בגבס
כאשר אנו חושבים על שיפוץ הבית, יש לנו לא מעט מחשבות על הדבר ובכל מקרה אנו יודעים שהולך להיות לכלוך רב ובלגאן לא קטן. מה שצריך לדעת זה שיש לנו את האפשרות לחסוך הרבה מאוד מהסבל ששיפוץ רגיל דורש ולשם כך אנו צריכים לחשוב על עבודות גבס. גבס הוא חומר מרשים שניתן לעשות איתו כמעט את כל מה שחומרים אחרים מסורבלים יותר, כמו בטון לדוגמא. עיצוב בגבס הוא עניין פשוט יחסית וכל אחד יכול לעשות זאת.

הירון לאימהות טריות - מסע לא קל בכלל אם כי מאד מתגמל בסוף
במבחר אזורים בגלובוס קל להכיר בין ההרגלים, השונים באופן קיצוני מהידוע אצלנו אם נביט על הגיל שבו נערה מתחילה ללדת. אין עוררין כי המוסכמות המקובלות בקזחסטאן, איחוד האמרויות והמדינות המתפתחות שונות באופן קיצוני

הצבת מערכת לטיהור מים בבית – בעד ונגד
08/01/12 | בית חכם
אזרחים רבים בישראל, המודאגים ממצב משק המים בישראל, מנסים למצוא פתרונות שיוכלו לתת להם שקט נפשי לגבי איכות המים שהם שותים. לשם כך ישנן חברות המציעות שירות של הצבת מערכת לטיהור מים בבתים פרטיים. מערכת טיהור מים היא מערכת אשר מעבירה את המים במסננים שונים (הדבר תלוי בסוג מערכת טיהור מים שבוחרים להתקין), כך שהמים המתקבלים בסוף תהליך הם מים נקיים יותר מהמים אשר נכנסו אל המערכת.

טיפוח שיער - מגיע לך להרגיש טוב!
כל אדם חשוב שתהייה לו הרגשה טובה עם עצמו, כדי שיוכל להרגיש טוב על בסיס יומי. אנשים אשר מטפחים את עצמם מרגישים בטחון עצמי רב יותר, הולכים בראש מורם ומרגישים סיפוק גדול יותר ממעשיהם, מהקריירה שלהם ומחיי המשפחה שבנו להם. למעשה, כאשר אתה מטופח, אתה אוהב את עצמך יותר ואז גדלות האפשרות שלך להגשמה אישית ולהצלחה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI