דף הבית עסקים תקשורת בחירה מושכלת של מרכזיית IP לעסק
בחירה מושכלת של מרכזיית IP לעסק
בלובינט ישראל 08/06/12 |  צפיות: 4289

בחירת מרכזייה זה תהליך קשה. קשה להבדיל ולבצע סקר מחירים צרכני נבון ולמעשה אתה נתון מובל באפלה אחר איש המכירות. במאמר זה ננסה לשפוך קצת אור כיצד בוחרים מרכזיות בצורה נבונה.

בשוק קיימים מספר יחסית קטן של סוגי מרכזיות ומשווקים רבים.

סוגי המרכזיות נחלקים ל 3:

1. מרכזיות אנלוגיות ישנות אשר אבד עליהם הכלח ולמעשה כל סכום, נמוך ככל שיהיה הרי זה ביזבוז על טכנולוגיה שעברה מהעולם. הרי כיום לא תקנה פלאפון מדור 1 ישן למרות שהוא גם עובד, לא?

2. מרכזיות IP המותקנות בעסק

3. מרכזיות IP וירטואליות המאוחסנות במקום אחר

כיום רוב העסקים מחפשים מרכזייה לעסק המותקנת בעסק. המרכזייה אמורה להיות מרכזייה חדשה או החלפת הישן.מכיוון שפתרונות המרכזיות הוירטואליות אינם תופסים, לא בארץ ולא בעולם, הרי אחוז (יחסית) זניח של עסקים פונים לכיוון זה. אלו אשר מנסים רבים מהם חוזרים למרכזיות מותקנות בעסק שלהם. המרכזיותהוירטואליות Hosted PBX או IP CENTREX הינם בדיוק החלפת הקווים האנלוגיים של בזק. המרכזייה הייתה מרכזייה של בזק והם סיפקו קווים עד לבית הלקוח או העסק.
היום במקום קווים עד לבית/עסק הלקוח זול יותר לספק "קווים" דרך חיבור IP ואכן בזק חוסכת מיליונים רבים.

כל עסק עדיין הוסיף מרכזייה אצלו בעסק ולא הסכים שניהול המרכזייה יעשה ע"י בזק, גם בגלל המחיר הגבוה וגם בגלל התוצאה. כיום הפעילות אינה שונה כלל ועדיין מירב העסקים פונים לרכישת מרכזייה לעסק, הן משלב ראשון או לאחר ניסיון מר בפיתרונות אחרים.

המרכזיות המקומיות המותקנות בעסקים הינם בעיקר מרכזיות אסטריסק, מרכזיות פאנסוניק ואחוז מאוד זניח של חברות אחרות.

מחירים ברורים לגבי סוגי המרכזיות ועלויות כמעט ולא תמצא מסיבה ברורה. פירסום מחירים ברורים מוביל לסקר מחירים וסקר מחירים מוביל לתחרות בהם הצרכן הנבון יכול לשלוט. כאשר הצרכן לא יכול להשוות מחירים הרי הוא נתון לחסדי איש המכירות העומד מולו.

מחירי המרכזיות הממותגות (כדוגמת פאנסוניק) מתומחרים כך:

1. 1/4 ממחיר המרכזיה שם מותג/רווח המייבא
2. 1/4 ממחיר המרכזיה רווח נוסף של משווק
3. 1/2 ממחיר המרכזייה - מחיר המרכזייה

ולכן המחירים לצרכנים בחו"ל עומדים על קצת יותר מחצי מחיר המרכזייה הנמכרת בארץ. למה? ככה.

כעסק, האם היית קונה מוצר אשר הייצרן והיבואן אינם מאמינים בו מספיק?מרכזייה אשר מגיעה עם שנה אחריות סביר להניח שאחרי שנה יתחילו אצלך הוצאות בלתי צפויות או שתתחיל לשלם על הרחבת אחריות.

מרכזיות IP מסוג MyPBX הינם מרכזיות מבוססות אסטריסק מוקשח כאשר כל הבעיות הקיימות במרכזיות אסטריסק, המותקנות על מחשב, אינם קיימות כלל במרכזייה זו.

המרכזייה מגיעה עם שלוש (3) שנות אחריות פשוט בגלל שזוהי כיום המרכזייה האמינה ביותר בארץ.

המחירים כולם מפורסמים וידועים לכל ואינם כוללים רווחים אדירים של יבואן ומשווקים ואף מחירי ההתקנות פחות מחצי מאשר הנהוג בשוק.

בשנה האחרונה נמכרו יותר מרכזיות IP מסוג MyPBX מאשר מרכזיות IP פאנסוניק דבר אשר משקף את אמון הצרכנים וקבלת מוצר אמין ביותר בכמעט מחצית המחיר.

בישראל נמכרים מרכזיות אלו במחירים זולים יותר מאשר בחו"ל ואכן כמחצית מהמכירות הם בכלל לחו"ל. מצב כזה אינו קיים בשום סוג מרכזייה אחרת אשר מחירם בארץ הוא בערך פי 2 מאשר בחו"ל.

באם מציעים לך מתנות רבות בחינם שים לב כמה אתה משלם עליהם בפועל.

כולנו זוכרים את מכשירי הטלפון בחינם שניתנו בזמנו ע"י חברות הסלולאר בישראל. מהר מאוד ראינו שקנינו מתנות אלו בפי 2 מאשר מחירם בפועל. כך זה עם טאבלט בחינםPRI בחינם או בהנחה של 4000 ש"ח ו IAPD חדש בחינם

בסופו של יום ברור שמתנות אלו עולים ה ר ב ה מאוד כסף.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 בלובינט ישראל


 


מאמרים נוספים מאת בלובינט ישראל
 
בחירה מושכלת של מרכזיית IP לעסק
08/06/12 | תקשורת
בחירת מרכזייה זה תהליך קשה. קשה להבדיל ולבצע סקר מחירים צרכני נבון ולמעשה אתה נתון מובל באפלה אחר איש המכירות. במאמר זה ננסה לשפוך קצת אור כיצד בוחרים מרכזיות בצורה נבונה.

פריצות למרכזיות IP בישראל
08/06/12 | כללי
פרצו לך למרכזייה? ישנם גורמים רבים האשמים למצב זה. כדאי לדעת מי הם ומה לעשות.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI