דף הבית בית משפחה וזוגיות גיל הזהב שירותי סיעוד
שירותי סיעוד
טלי גל 08/11/12 |  צפיות: 1470

פעמים רבות אנו נאלצים להיתקל בתהליך ההזדקנות של הורינו או יקירנו בעל כורחנו. האנשים שהכרנו כאנשים חזקים ועצמאיים מזדקנים והופכים לתלויים. במצב זה יש לנו אפשרויות שונות של בחירת שירות סיעוד בבית או במסגרת בתי אבות סיעודיים כשהמטרה היא להעניק ליקירנו את הטיפול והתחושה הטובה ביותר בעת תהליך קשה זה.

שירותי סיעוד- המשפחה או מטפלים סיעודיים?

בעבר, נהוג היה שהמשפחה משכנת את הקשיש בביתם ודואגת לכל צרכיו הסיעודיים, כיום קיימת מודעות גבוהה לכך שלא תמיד אנו יכולים לספק ליקירנו את הטיפול הסיעודי הטוב ביותר במסגרת המשפחה וכיוון שאנו מעוניינים שהקשיש יחוש ויזכה בטיפול הטוב ביותר, אנו פונים אל שירותי סיעוד ומתאימים לו את הטיפול הטוב ביותר במסגרת אשר תשרת אותו בצורה הטובה ביותר, דהיינו שירותי סיעוד בבית או בתי אבות סיעודיים אשר ערוכים להעניק שירותים סיעודיים במשך כל שעות היממה.

ביטוח לאומי עוזר לנו

חשוב לדעת כי המוסד לביטוח לאומי ומשרד הרווחה אחראים על מימושו של חוק הסיעוד אשר מציעה לכל אדם שהוגדר כסיעודי גמלת סיעוד שתשמש אותו לשלם למטפל סיעודי ושירותים נוספים. כאן המבוגר יצטרך להגיש טופס בקשה לגמלת סיעוד, לעבור מבחן הכנסות וכן לעבור סדרה של בדיקות תפקודיות ובהתאם לכל אלו יוחלט האם הוא מוגדר כסיעודי וזכאי לקבל את הגמלה ולכמה שעות.

כיום, ניתן לקבל גמלה עד מקסימום 18 שעות עזרה שבועיות, אשר ישמשו להעסקה של עובד סיעודי (כאן אין אפשרות לסבסוד מסגרת דיור מוגן).  ביטוח לאומי הגדיר חברות סיעוד מורשות אליהן יש לגשת עם האישור של גמלת הסיעוד ואלו מציעות למבוגר מטפל סיעודי המתאים לו. במקרה ויקירכם זקוק ליותר שעות סיעוד מהכמות המוגדרת באישור הגמלה, תצטרכו לממן זאת באופן פרטי.

שירותי סיעוד- בחירת המטפל המתאים

חשוב מאוד להקפיד ולבחור במטפל המתאים ביותר לקשיש ולא לאפשר לחברת הסיעוד לבחור עבורכם. הפרמטרים החשובים ביותר לבחירה הם:

  • מקצועיות וניסיון- יש לוודא כי מדובר במטפלסיעודי בעל ניסיון אשר יכול להציג בפניכם המלצות ממשפחות אחרות אצלם עבד.בנוסף, יש לוודא כי המטפל עבר הכשרה יסודית מתאימה על ידי חברת הסיעוד.
  • התאמה- יש להתאים את המטפל למבוגר. וודאו כיהם מסוגלים לתקשר בצורה טובה והקשיש אכן מעוניין במטפל.
  • זמנים- יש לוודא כי אותו מטפל יוכל לעבוד אצלהקשיש זמן מינימאלי של חמש שנים לפחות.
  • סוג מטפל- וודאו כי אתם בוחרים במטפל בעלניסיון במצבים בריאותיים כמו של יקירכם, כיום ישנם מטפלים סיעודייםאונקולוגיים, מטפלים בתחום הסיעוד המורכב ועוד.

דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 טלי גל


 


מאמרים נוספים מאת טלי גל
 
ספרינקלרים - קו הפסקת האש
אחת השיטות היעילות לשליטה או למניעת שריפה הם הספרינקלרים. בבתי עסקים יש להתקין ספרינקלרים, וכל עסק מחויב לתקנים המחמירים ביותר של כיבוי וגילוי אש. בכל מקרה, חשוב לנקוט בצעדי מניעת שריפת גם בבתים פרטיים ובבתי מגורים על מנת למנוע אסון.

סדנת סושי לכל גיל
הכנת סושי דורשת מיומנות, לא מדובר במאכל פשוט כמו פיצה שכל אחד יוכל להכין בבית ללא הכנות מוקדמות. הטכניקה בה מכינים את הסושי אינה מורכבת אך היא כן דורשת תרגול והדרכה ראשונית. ההכנה הביתית מאפשרת הקפדה על שימוש בחומרי גלם טריים ואיכותיים.

התקנת אזעקה - עצור בטרם תעבור גבול
יותר ויותר אנשים מבינים שאם יבצעו התקנת אזעקה. בביתם, מסיגי הגבול יחשבו פעמיים לפני שהם קופצים לבקר אצלכם בהפתעה ומבלי שהזמנו אותם בכלל.

סקסולוגית למסיבת רווקות - הטרנד הכי הסקסי לשדרוג המסיבה
רוצות להפיק ערב מרתק, סוחף חושים ומצחיק עד דמעות? אין היום מסיבת רווקות שלא כוללת בתוכה סקסולוגית מצחיקה שפותחת את הצ'קרות לכל מי שנמצא בחדר ומפיצה אווירה רומנטית וחושנית, וכמובן - בלתי נשכחת.

מסחר במט"ח - איך עושים את זה לקראת נסיעה
19/11/12 | מט"ח
ברגע שאתם מתכננים לנסוע לחופשה בחו"ל, אז סביר להניח שבתוך כל ההתארגנויות שלכם לקראת הנסיעה, תעברו בבנקים ובסניפים השונים כדי להמיר את המזומנים שלכם למטבע המקומי של הארץ אליה אתם נוסעים.

ניקוי יבש - מקצועיים בניקיון
ניקוי יבש מחזיר לסיבי הבד את הגמישות והרכות המקורית שלהם. בגדים שחוזרים מהמכבסה לאחר שעברו ניקוי יבש נראים ממש כמו חדשים. מגע עם מים מזיק לסוגים מסוימים של בדים, מכווץ אותם ופוגע באיכות הצבע.

טיפול שיאצו לילדים
טיפולי הרפואה המשלימה מתאימים לילדים, מבוגרים וקשישים כאחד. הרפואה הסינית משמשת לטיפול בבעיות נירולוגיות, בעיות אורתופדיות, הפרעות קשב וריכוז ושאר מחלות ילדות. בכדי לטפל בילדים עוברים המטפלים הכשרות מקצועיות מיוחדות, לומדים להכיר את המבנה האנטומי של הילדים ומפתחים גישה טובה לילדים.

עיצוב מטבחים - להוציא את הארוחה מהמטבח
בעבר, המטבחים היו מאופיינים בכך, שלצד ארונות המבטח, המקרר ושאר מוצרי המטבח, היה גם את שולחן המטבח ופינת האוכל. למעשה אנשים נהגו לאכול את ארוחת הצהריים שלהם במטבח, יתרה מזו, הם נהגו לארח (אם וכאשר אירחו) את המשפחה והחברים במטבח עצמו.

מזרקות לגינה - חלקת גן עדן קטנה
19/11/12 | גינון
מזרקות במקומות ציבוריים תמיד נותנים לנו הרגשה אירופאית של ממלכתיות ואציליות, יוקרה ושלווה. אז למה לא להפוך את המזרקה למשהו ביתי יותר, כזאת שתעמוד אצלכם בגינה, תשמיע קול קסום, ותהפוך את המרחב האישי שלכם

כנריות לאירועים - פורטים על המיתר הנכון
כשמדברים על אירוע מוצלח, מתכוונים לאירוע איכותי. בין כל המרכיבים נכללת גם, איך לא, המוסיקה: האם האנשים רקדו? האם הם שרו עם המוסיקה ברקע? האם הרחבה הייתה מלאה? האם הדי.ג'יי היה טוב? כולנו רוצים שהתושבות לכל השאלות הללו יהיו כן, ואת זה בקלות אתם יכולים להבטיח באמצעות כנריות לאירועים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI