דף הבית עסקים נדל"ן שוק ההון
שוק ההון
miriluli 19/03/13 |  צפיות: 3068

שוק ההון הוא למעשה המינוח הכללי לשוק שבו מתבצע מסחר של ניירות ערך (ני"ע), אגרות חוב (אג"ח), מטבע חוץ (מט"ח) ומניות של חברות שמונפקות בבורסה הנסחרות בין המשקעים.

תפקידו המרכזי של אפיק פיננסים - לימודי שוק ההון הוא בעצם לגייס כספים, הון, מציבור המשקיעים, ומובן שעדיף שאותו הון יושקע לטווח ארוך ככל הניתן. גופים נוספים שמעורבים בתוך שוק ההון ומשפיעים על המסחר בצורה משמעותית הן הבנקים, חברות הביטוח למיניהן, בתי השקעות של קופות גמל וגופים המספקים קרנות פנסיה לציבור הרחב.

שוק ההון נוצר למטרה עיקרית – יצירת זירת מסחר עבור החברות הכלכליות השונות. ברגע שחברה משתתפת במסחר הקיים בתוך שוק ההון היא למעשה נכנסת לזירת סחר שהכל יכול לקרות בה – היא יכולה למנף את הצלחתה ולגרוף רווחים; היא יכולה לגייס משקיעים ובעלי מניות שמשקיעים בה; היא יכולה לסחור ולקנות מניות של חברה אחרת; היא עלולה גם להפסיד הון עתק תוך דקות – כל אלו צריכים להילקח בחשבון על ידי קברניטי החברה לפני שהם מחליטים האם להיכנס אל שוק ההון או לא.

ההבחנה העיקרית של שוק ההון וסוגיו מתבצעת בין שני מעגלי מסחר. המעגל הראשון הוא עבור חברות שמעוניינות לייצר רווח כלכלי באמצעות השקעת ההון של החברה בתוך שוק ההון. מעגל זה פותח דלת בפני חברות אל תוך שוק ההון ומאפשר להם לייצר רווחים אל מול המתחרים. מעגל ההשקעה השני של שוק ההון הינו עניין גמישות המסחר. משקיע יכול, בכל עת שרק ירצה, לנטוש את החברה שבה השקיע, למכור את מניותיו בה ולעבור להשקיע בחברה או באפיק אחר.

על אף היותו כביכול מעגלי משני, מעגל השקעה זה של שוק ההון הוא המעגל העיקרי אשר בו רוב המשקיעים משתתפים וממעגל זה ניתן לנסוק כלפי מעלה או לחילופין להתרסק ואף להגיע לפשיטת רגל.

 


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 miriluli


 


מאמרים נוספים מאת miriluli
 
מטבחים
מטבחים רבים מעוצבים בסגנון מודרני. מטבחים מודרניים לרוב מצטיינים בפונקציונאליות שמתאימה לצרכים של המשתמשים במטבח. כמו כן, מטבחים מודרניים מעוצבים בצורה מרהיבת עין. מטבחים הם מקום בו בני הבית מבלים זמן רב. אם בגיחות למקרר, אם בבישול ארוחות ואם באכילה של ארוחות במהלך היום. לכן כדאי להשקיע בעיצובם של מטבחים. כמו כן, יש לדאוג לכך שהמטבח יהיה נוח לעבודה כמה שרק ניתן ואם אפשרי גם מרווח. תכונות אלה יהפכו את חוויית הבישול למהנה ומענגת במיוחד.

עיצוב מטבחים
עיצוב מטבחים מתבצע לפי התאמה אישית, עיצוב מטבחים יעיל, אופנתי ומאוזן יקנה לנו את הנוחות המרבית תוך שמירה על מאפייני הבית. לפני עיצוב מטבחים, כדאי כי תחשבו, מי מכם משתמש הכי הרבה במטבח? ואם אתם רגילים לבשל הרבה או אוהבים יותר לאכול בחוץ? האם אתם מעוניינים במטבח גדול און קטן? לאחר שהחלטתם לפי התשובות לשאלות, תוכלו כבר להתקדם הלאה.

ריהוט משרדי
02/07/13 | ריהוט
ריהוט משרדי הוא בהחלט חשוב לכל משרד, בכל חברה, בכל מקום עבודה. ריהוט משרדי משמש אותנו בזמן העבודה עוזר לנו להתרכז

צימרים בכפר
צימרים בכפר סבא לרוב לא נמצאים ברשימת סדר העדיפויות במקומות שכדאי לצאת אליהם לחופשה. עם זאת, צימרים בכפר סבא מתאימים מאוד לאוכלוסיות רבות של אנשים גם לשהיות קצרות מאוד של לילה או כמה לילות בודדים וגם לשהיות ארוכות יותר של כמה שבועות או אפילו כמה חודשים. צימרים בכפר סבא מתאימים מאוד לתיירים מחו"ל אשר באים לאיזור השרון כדי לבקר בארץ ולבקר קרובי משפחה

מקררים
לכולנו יש בבית מקררים, ישנם כאלה עם מקרר אחד, אחרים עם כמה מקררים, בבתים מסוימים אפילו יש מקפיא גדול שלא קשור למקרר, היות ואין מספיק מקום בפריזר הרגיל.

משרד חקירות
כשאומרים משרד חקירות האסוציאציה הראשונה שלנו היא מהסרטים. בלשים שעובדים בתוך משרד חקירות קטן וחשוך בסמטה צרה. חוקרים עם מקטרת וכובע גדול שמסתיר את פניהם. אבל איך באמת מתנהל משרד חקירות, איזה שירותים הוא מציע? ישנם סוגים שונים של שירותים אותם מציע משרד חקירות טוב.

חקירות
חקירות אלה מתחילות כשאתה מביא את החומר הבסיסי על האדם, את החשד ומה רצונך להוכיח. חשוב ביותר להביא עובדות שכולן אמת אחרת חקירות כאלה אינן אפקטיביות. כדי לבצע חקירות כאלה משתמשים במצלמות נסתרות, מכשירי האזנה, פוליגרף ועוד. חקירות כאלה נלקחות מאוד ברצינות ויש בכוחן לפגוע אם לא זהירים. לכן חשוב לפתוח חקירות מסוג זה רק במשרדים אמינים ובעלי ניסיון.

ריהוט משרדים
18/06/13 | עיצוב
ריהוט משרדים הוא לא פעם משימה מאתגרת ביותר. אין ספק כי בעיצוב ובריהוט משרדים מושקע מאמץ רב ומחשבה רבה משום שהמראה החיצוני של המשרד יכול להיות גורם מכריע ביחסם של לקוחות ואנשי מקצוע שונים בהתייחסותם למשרד. משרד מטופח ונקי אשר מרוהט בטוב טעם יכול ליצור רושם נפלא על הלקוחות המבקרים בו.

ספסלים וכסאות המתנה נוחים במיוחד
ספסלי המתנה יש לבחור על פי התיחסות לכמה קריטריונים שונים. כאשר קונים ספסל המתנה אחד הקריטריונים הראשונים והחשובים

טפט איכותי
טפטים יכולים לשנות את ביתנו בצורה שלא חשבנו עליה קודם לכן. אנו יכולים להוסיף לעיצוב של בית רבות באמצעות טפטים. טפטים מתאימים לקירות או לארונות, אנו יכולים לצפות אותם עם טפטים ולשנות להם את המראה. טפטים קיימים במגוון רחב של צבעים וסגנונות אנו צריכים לבחור את הצבעים והסגנון שיתאימו לביתנו הכי הרבה. טפטים כשמם כן הם שכבה דקה ולא מורגשת כל כך מלבד המראה, על הקיר או על הארונות. טפטים הם רטרו, בעבר הם היו בכל בית כמעט ששיפץ ונעלמו לזמן מה ושוב חזרו אלינו ועכשיו נמצא אותם שוב בהמון בתים, בסלון, במסדרונ
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI