דף הבית אימון אישי NLP מניסיונם של שועלי הקרבות הוותיקים: 4 הטריקים הכי מלוכלכים של אנשי המשא ומתן המנוסים ואיך להתמודד איתם
מניסיונם של שועלי הקרבות הוותיקים: 4 הטריקים הכי מלוכלכים של אנשי המשא ומתן המנוסים ואיך להתמודד איתם
ליאור ברקן 17/07/13 |  צפיות: 7226
האווירה וטון השיחה היו נעימים. ומשום מה, התהליך שהחל לפני מספר שעות הוביל למצב שבו התהליך החל לסטות לכיוון תוצאות הרחוקות מאלו שהוצבו במקור. זהו כוחם של שועלי הקרבות הוותיקים. בחוכמה הם מנתבים את השיחה ואת התנהלות התהליך כך שבסופו של דבר נסכים לקבל את תנאיהם ולזנוח את רוב אלו שלנו. מאמר זה מיועד לעזור לך להתמודד עם 4 הטריקים המניפולטיביים ביותר שברשותם.

טריק משא ומתן מלוכלך 1: התקפלות רגע לפני החתימה הטריק הראשון בו משתמשים מומחי המשא ומתן דומה לזה שבעזרתו נמנעים אנשי מכירות מטיפול בהתנגדויות מכירה: לאחר סיכום כל הפרטים ועל סך סגירת העסקה, הצד השני נזכר כי למרות שהיה רוצה הוא אינו יכול לחתום. אנחנו כמובן נסכים לשנות חלק מהתנאים ולו רק כדי לסגור את העסקה.

תרופת הנגד: עלינו להחליט מראש על קווים אדומים שאותם לא נסכים לעבור על מנת לסגור את העסקה ולשמור עליהם לאורך כל התהליך. בזמן אמת, אם הצד השני מראה שהוא מתקפל, נשתמש בדיוק באותו טריק לטיפול בהתנגדויות עליהם. אם מדובר בטריק, הם לא ייצאו מהחדר ויציעו הצעה טובה יותר.

טריק משא ומתן מלוכלך 2: שימוש בהעמסת מידע כהסחה לעתים, שועלי המשא ומתן הוותיקים מביאים עמם לתהליך אדם טכני. יש לכך סיבה טובה: כאשר הם מעוניינים להתיש את האדם השני עם מידע שכביכול מחזק את צדם בתהליך, הם שולפים את איש המקצוע ונותנים לו את הבמה כדי שיציף את המידע.

תרופת הנגד: בקורס NLP) nlp הוא תחום העוסק בקריאת שפת גוף ושכנוע) אנחנו לומדים לשאול שאלות מוכוונות היטב שעוזרות לנו לברור את התבן מהמוץ. כאשר איש המקצוע מתחיל להציף אותנו במידע נשתמש בעיקרון השאלות מלימודי ה-NLP ונשאל שאלות שיעזרו לנו להבין – האם המידע הינו קשור בכלל?

טריק משא ומתן מלוכלך 3: קלף מקבל ההחלטות כאשר שועלי הקרבות הוותיקים מריחים כי הם עומדים בפני תנאי החשוב לנו ורוצים לשנותו הם שולפים את קלף מקבל ההחלטות: הם טוענים כי היו שמחים לקבל את התנאי אך לשם כך הם צריכים להעלות את הנושא מול האדם שמקבל את ההחלטות בתקווה שננסה להציע משהו יותר נוח כדי להקל עליהם.

תרופת הנגד: בביטחון עצמי מלא להודיע להם שהמצב הוא בסדר מבחינתנו אך אנחנו נמשיך לנהל את התהליך מול מקבלי ההחלטות. אחרת, הם יוכלו לשלוף את הקלף הזה שוב ושוב ואנו נתקפל מהתנאים בהם אנחנו חייבים לעמוד כדי לסיים את התהליך בהצלחה.

טריק משא ומתן מלוכלך 4: לנצל תנאים לא נוחים לעתים אנחנו מגיעים למשא ומתן במקומות רחוקים והצד השני מנצל את הג'ט לג או את העובדה כי יש לנו זמן קצר לפני שאנחנו צריכים לחזור כדי ללחוץ עלינו למלא את דרישותיו.

תרופת הנגד: לתכנן את ההגעה למשא ומתן כך שתכיל לפחות יום התאוששות ותאפשר מספר ימים נוספים לסגירת המשא ומתן.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ליאור ברקן

OperationNLP בית הספר ההישראלי ללימודי NLP 


מאמרים נוספים מאת ליאור ברקן
 
להיכנס מחדש לג'ינס ההוא: 4 דרכים שבהן NLP יכול לעזור לך בירידה במשקל
05/01/14 | NLP
כל אחד מאיתנו היה שמח להשיל את הקילוגרמים המיותרים שלנו.

אומנות החיזור: 4 רמזי שפת גוף שיעזרו לך לדעת אם היא מעוניינת שתיגש לדבר איתה
11/11/13 | NLP
אחת הסיבות המרכזיות לכך שגברים מפחדים לחזר אחר נשים היא הפחד מדחייה.

למכור את הדירה ולהרוויח: 4 טיפים שיעזרו לך לנהל נכון משא ומתן על הנכס שלך
04/11/13 | NLP
רוב האנשים מתייחסים למכירת הדירה שלהם כאירוע מלחיץ במיוחד. הסיבה הראשית לכך היא פשוטה

חובה לבעלי עסק קטן: 4 טיפים מהירים להגדלת מכירות העסק שלך כבר מחר
30/09/13 | NLP
סטטיסטיקות אחרונות מראות כי רבים מהעסקים החדשים שמוקמים נסגרים אחרי תקופה בת שנה.

להתפרנס בכבוד: 4 טיפים על שכנוע ללא שכנוע לאמנים שרוצים לסגור את החודש ובקלות
05/08/13 | NLP
בסיום הרצאה שהעברתי ניגש אליי בחור צנום וביישן.

מניסיונם של שועלי הקרבות הוותיקים: 4 הטריקים הכי מלוכלכים של אנשי המשא ומתן המנוסים ואיך להתמודד איתם
17/07/13 | NLP
בזמן ישיבת משא ומתן מול ועדת המנהלים של ארגון גדול משהו הרגיש לא נכון.

לגרום לאנשים להעריך אותך: 4 טיפים על שפת גוף שיגרמו לכל אדם לקבל את הסמכות שלך בקלות
24/06/13 | NLP
כל אדם רוצה שיכבדו ויעריכו אותו. אנחנו אוהבים להיות חלק מקבוצה (גם אם זו קבוצה של אנשים המתמרדים נגד הזרם המרכזי או נגד קבוצה אחרת) ורוצים להרגיש שחברי הקבוצה, בה אנחנו נמצאים, יחשבו שאנחנו ראויים להיות חלק ממנה ויאהבו אותנו. למרות שבבסיסם, רוב האנשים לא באמת מעוניינים לשלוט בקבוצה ולקחת את האחריות בהובלתה, הם כן מעוניינים לקבל הכרה בקבוצה כשווים ואף כבעלי פוטנציאל למנהיגות. ארבעת הטיפים הבאים יעזרו לך להשתמש נכון בשפת גוף על מנת להשיג מטרה זו:

4 טיפים לא מוכרים ולא סטנדארטים לניטרול מהיר של פחד קהל בזמן אמת
02/06/13 | NLP
במוקדם או במאוחר, רובנו הגדול יתנסה לפחות פעם אחת בעמידה מול קהל. המקצועיות, לה אנחנו נדרשים בעיסוקנו והידע שנצבר בעקבותיה, רק מעלים את הסיכון לכך שמספר הפעמים שנאלץ להרצות יגדל.

מבוא לשליטה עצמית: 4 דברים שאפשר לעשות במקום לקחת מאמן אישי
19/05/13 | NLP
בשנים האחרונות נדמה כאילו הפתרון לכל בעיה או חוסר הצלחה בחיים דורש מאיתנו לקחת מאמן אישי (או מאמנת).

סוד הסודות של אמני השכנוע הגדולים: 4 אבני היסוד שכל אחד חייב להכיר כדי להצליח
29/04/13 | NLP
כל אדם השואף להפוך ליעיל יותר בתחומו חייב להפוך במוקדם או במאוחר למשכנע הרבה יותר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI