דף הבית עיצוב ואדריכלות עיצוב פנים כך תשמרו על המראה היוקרתי (מעקות זכוכית, זכוכית, מראות)
כך תשמרו על המראה היוקרתי (מעקות זכוכית, זכוכית, מראות)
משה יגל 31/08/13 |  צפיות: 1356

כך תשמרו על המראה היוקרתי (מעקות זכוכית, זכוכית, מראות)

במאמר שלפנינו נלמד כיצד ניתן לשמור על המראה היוקרתי של הבית, לחדש אותו, לרענן אותו אך עדיין לשמור על מסגרת תקציב שפויה. הפעם נתמקד בשני אלמנטים חשובים, או אולי אפילו כדאי לומר, עיקריים בכל הקשור להענקת מראה יוקרתי ואלגנטי לבית. הראשון הוא זכוכית והשני הוא מראות.

אם בעבר העקרונות העיצוביים נצמדו יותר לאלמנטים מרובי פרטים כמו פיתוחי עץ או מתכת, צבעים רבים וכו', היום נוכל להבחין לרוב בגישה מינימליסטית יותר, קווים נקיים, מיעוט צבעים ושימוש רב יותר בחומרי גלם כמו זכוכית ואלומיניום המעניקים לחלל מראה נקי וחדשני.

מעקות זכוכית

אחד האלמנטים הבולטים ביותר בכל הקשור לזכוכית כחומר גלם המיועד לצורך פריטים שונים בבית, הוא כמובן מעקות זכוכית. ראשית, אין מה לחשוש מהבחינה הבטיחותית. מעקות זכוכית אינם עשויים מאותה הזכוכית שממנה עשויים הכוסות או הצלחות שבביתכם. מבלי להיכנס לפרטים הטכניים נוכל לומר כי מעקות זכוכית עשויים מזכוכית אשר מיוצרת בתהליך מיוחד שמעניק לה חוזק יוצא דופן ועמידות בלתי נתפסת בפני מכות או סדקים למיניהם.

מבחינת ההשפעה העיצובית של מעקות זכוכית על החלל כולו, ניתן לומר כי שקיפותה של הזכוכית(או שקיפותה החלקית) מייצרות קו נקי ותחושה נעימה בחלל כולו על ידי הפחתת עומס הצבעוניות בבית. אם בעבר היינו יכולים לראות בתים רבים שבהם יש טפטים בצבעים עזים ובהדפסים שלא ניתן להתעלם מהם, הרי שכיום הרעיון השולט הוא "פחות – זה יותר".

מראות

גם המראה היא כמובן תוצר של הזכוכית, אך בניגוד לזכוכית גרידא, אשר מיועדת כמה שפחות להראות והיופי המתקבל ממנה נובע למעשה מכך שהיא אינה בולטת ומשלימה את עיצוב החדר הכולל, מטרתן של מראות היא שונה לחלוטין, ואולי אפילו יש לומר הפוכה במהותה.

משטחים של מראות הן כבר מזמן לא רק פריט פונקציונאלי שייעודו העיקרי בעולם הוא להראות לנו אם השיער שלנו מסודר ואם הבגדים 'יושבים' עלינו כמו שצריך. מראות מיועדות לייצר תחושה של חלל גדול יור על ידי השתקפותו של החלל הקיים למעשה.

אחת הדוגמאות הטובות ביותר היא אולי אותן המראות שאותן ניתן לראות אצל הירקן. גם אם זה נשמע לכם מוזר, מוטב שתמשיכו לקרוא כיוון שאולי פשוט לא שמתם לב לאותם המראות אשר אותן נוהגים הירקנים לתלות  מאחורי דוכני הפירות והירקות. מה הסיבה לכך? ובכן, הסיבה היא כדי ליצור אשליה של עושר ושפע. למעשה, זו גם המטרה של מראות אשר מציבים בבית – לגרום לתחושה של חלל גדול, ועשיר יותר. כך ניתן בקלות, להפוך גם חלל קטן יחסית לחלל בעל מראה גדול ומרווח במיוחד.

אם כן למדנו עד עכשיו כי שימוש במראות ובמעקות זכוכית בבית יכול ליצור בכל בית ובכל חלל מראה עשיר, מיוחד ובתקציב סביר בהחלט.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 משה יגל


 


מאמרים נוספים מאת משה יגל
 
מעקות משולבות זכוכית
09/09/13 | שיפוצים
גם במגזר התעשייתי כמו גם במגזר הפרטי, הולך וגובר השימוש בנירוסטה. הסיבות לכך טמונות בחוזקה, בעמידותה הרבה ובתייחס למגזר הפרטי, כמובן גם ביופייה היחודי של מתכת זו.אם כן מהי הדרך לבחור מוצרי נירוסטה, וכיצד נוכל לוודא כי עבודות נירוסטה שבהן אנו מעוניינים יעשו בהתאם לצורך שלנו. על כך במאמר הבא.

כך תשמרו על המראה היוקרתי (מעקות זכוכית, זכוכית, מראות)
במאמר שלפנינו נלמד כיצד ניתן לשמור על המראה היוקרתי של הבית, לחדש אותו, לרענן אותו אך עדיין לשמור על מסגרת תקציב שפויה. הפעם נתמקד בשני אלמנטים חשובים, או אולי אפילו כדאי לומר, עיקריים בכל הקשור להענקת מראה יוקרתי ואלגנטי לבית. הראשון הוא זכוכית והשני הוא מראות.

מראות בספרות ובתרבות העולמית
04/04/13 | אדריכלות
מדהים לגלות שכבר לפני 6000 שנים בני האדם היו עסוקים בבחינת המראה שלהם מול סלעים מלוטשים. המראה מודרנית באה לעולם אמנם רק לפני כמאה וחמישים שנים, אבל הרומן שלנו עם הבבואה המשתקפת שלנו נמשך ככל הנראה משחר ההיסטוריה האנושית אז היינו בוהים בבבואה שלנו כפי שהשתקפה אלינו מאיזה נחל קדמון.

על נירוסטה ומעקות
יש מעט מאוד אלמנטים בחלל המגורים או בחלל העסקי שמשלבים בצורה כל כך מושלמת והדוקה בין נוחות, עיצוב, בטיחות ופונקציונאליות. תתפלאו לשמוע אבל מעקות הם בדיוק האלמנט הזה שאנחנו מדברים עליו. הרי בסופו של דבר למה אנחנו צריכים מעקות? מצד אחד כדי לתמוך בנו בעלייה או בטיפוס המדרגות, מצד שני כדי שנוכל להחליק עליהם בסטייל כשאנחנו יורדים למטה ומצד שלישי כדי שלא ניפול

כך תבחרו גן אירועים לאירוע שלכם
אז היום הגדול מתקרב. אתם כבר נרגשים ומתחילים להילחץ. כולם כבר יודעים שאתם מתכוונים לערוך חתונה גדולה ומפוארת, אבל אתם עדיין לא יודעים בדיוק איפה.

מיטות מעבר, טיפים שימושיים
03/04/13 | הורות
אם הפעוט לכם נמצא בין גיל שנה וחצי לשלוש וחצי שנים, אולי הגיע הזמן לעבור הלאה ולצאת מן הלול. המיטה שמשמשת למעבר מקלה את המעבר בין הלול או מיטת התינוק למיטת הילדים.

גריל גז - הברביקיו החדש
אחד הלהיטים שהשתלטו על תחום העל האש הביתי הוא הגריל המופלא שעובד בלי פחמים אבל בסופו של דבר מסוגל להפיק תוצרת לא נחותה בשום צורה. שימו לב לרגע לכל הסרטים והסדרות האמריקאיות שצפיתם בהם בשנים האחרונות או בכלל, אי פעם.

על פריצת דיסק
אם אתם קוראים את המילים האלו עכשיו, רוב הסיכויים שכואב לכם הגב. אי לכך, אנחנו רוצים להרגיע אתכם ולהשתתף בכאב שלכם. למרות שהמצב נראה אולי לא טוב עכשיו, דעו כי לא מדובר על גזרה משמיים וכי ניתן להתמודד עם המצב ועם תופעות הלוואי הלא נעימות שלו כל עוד מקפידים על כמה כללים פשוטים.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI