דף הבית אימון אישי NLP אומנות החיזור: 4 רמזי שפת גוף שיעזרו לך לדעת אם היא מעוניינת שתיגש לדבר איתה
אומנות החיזור: 4 רמזי שפת גוף שיעזרו לך לדעת אם היא מעוניינת שתיגש לדבר איתה
ליאור ברקן 11/11/13 |  צפיות: 7552

על אף שפחד זה אינו רציונלי כלל (שכן הסירוב אינו מאיים עליהם פיזית), הוא נוטע בהם בהלה שלעתים אף מובילה לתחושת שיתוק ורעידות קלות. לכן, גברים רבים מוצאים את עצמם מתוסכלים ומחפשים אחר מידע שיעזור להם להתגבר על פחד זה מדחייה. למרות שקיים מספר רב של תיאוריות המנסות להגדיר את שלבי החיזור ואת הדרכים שבהן ניתן לעשות זאת נכון, רצוי שנדע לזהות רמזי שפת גוף שדרכם נוכל לזהות אם היא מעוניינת לפתח איתנו שיחה.

נקודה חשובה לפני המשך המאמר: אף אחד מהרמזים הבאים כשלעצמו אינו הוכחה חד משמעית לכך שהיא מעוניינת בנו. רק כאשר נצליב 3 מהרמזים הבאים או יותר, נדע כי הסיכוי לכך שהיא מעוניינת כי ניזום איתה שיחה גבוה. גם אז, עצם זיהוי העניין אינו מחליף את החיזור עצמו, הנדרש כדי להתקדם הלאה לשיחה.

רמז שפת גוף שהיא מעוניינת 1: קשר עין המלווה בחיוך

קשר העין הוא סימן שפת גוף בסיסי המהווה את התקשורת הבסיסית ביותר שנוכל ליצור עם אדם. היא מביעה עניין (שכן עינינו מרוכזות תמיד בדבר שנמצא במרכז תשומת הלב שלנו) ועצם שמירתה לאורך זמן עשויה לסמן על נוחות יחסית בתקשורת עם האדם שמולנו.

לכן, שמירה על קשר עין בן יותר משניה חטופה הוא רמז ראשוני לעניין מצד הבחורה. קשר העין אמנם לא צפוי להיות ארוך מדי, שכן אף אחד לא רוצה לשדר יותר מדי עניין (או לבהות) באדם זר ועם זאת, במידה וקשר העין מתחדש לעתים קרובות מאוד, הרמז הופך להיות פחות ופחות סמוי.

כמו כן, יש לשים לב לכך שעל קשר העין להיות מלווה בחיוך (לעתים עדין מאוד) כדי לרמוז על עניין. אחרת, נטעה לחשוב כי עצם כך שהבחורה זיהתה שאנחנו בוהים בה ובוחנת באופן מפוחד או מוטרד אם אנחנו עדיין עושים זאת, הוא סוג של הבעת עניין. זה לא.

רמז שפת גוף שהיא מעוניינת 2: סידור הבגדים או השיער

כאשר אנחנו מתכוננים לאירוע חשוב או יודעים כי בקרוב אנחנו עומדים לפגוש מישהו חשוב, אנחנו מוודאים כי המראה החיצוני שלנו מסודר בצורה אוטומטית: אנחנו מיישרים את הבגדים שלנו עלינו, מעבירים יד בשיער כדי לוודא שהוא מסודר וכן הלאה.

כאשר הבחורה שמולנו מראה סימני עניין ונוצר הרושם כאילו שאנחנו מתכוונים לגשת לכיוונה, נבחין לעתים קרובות בסימנים הדומים לאלה שתיארנו בפסקה הקודמת: היא תיישר את הבגדים (לעתים אף את המחשוף), תשחק קלות עם השיער או כל דבר נוסף אחר שרומז על כוונה ליצור רושם חיובי.

גם ברמז זה יש לשים לב לכך שסידור הבגדים אינו נובע מעצם כך שאנחנו בוהים בגוף שלה ובכך גורמים לה להרגיש שלא בנוח. אז, סידור הבגדים אינו מהווה רמז שפת גוף חיובי אלא נובע דווקא מתחושת חוסר נוחות ורצון "להתכסות" מול עינינו על מנת שנפסיק להסתכל. אם זה קורה לך, פשוט תפסיק לבהות בה.

רמז שפת גוף שהיא מעוניינת 3: הטיית יציבת הגוף

כל בוגר קורס במשא ומתן יודע דבר אחד חשוב על שפת הגוף: הטיית היציבה יכולה להסגיר את מידת שיתוף הפעולה הפוטנציאלי עם האדם שמולנו. כאשר אנחנו יוצרים קשר עין עם אדם והוא מעוניין לתקשר איתנו, הוא יטה את היציבה שלו כך שתפנה אלינו, ולו באופן חלקי.

לעומת זאת, אם האדם שמולנו אינו מעוניין לתקשר איתנו, כאשר ייווצר קשר עין איתו והוא יפנה את יציבת הגוף שלו הרחק מאיתנו, נדע כי קשר העין (אפילו אם הוא מלווה בחיוך) הוא יותר סימן המרמז על נימוס חברותי מאשר על רצון אמיתי ליצירת קשר איתנו כעת.

לכן, כאשר אנחנו שמים לב לבחורה שמחליפה איתנו מספר מבטים ואף מחייכת, עלינו לשים לב לשינויים ביציבת הגוף שלה. אם היא מטה את הגוף הרחק מאיתנו, כנראה שאינה מעוניינת. לעומת זאת, אם היא מפנה את היציבה כלפינו (ולו באופן חלקי בלבד) יכול מאוד להיות שהיא מעוניינת לתקשר איתנו.

רמז שפת גוף שהיא מעוניינת 4: חוסר הירתעות אחורנית

הרמז האחרון מגיע מעולם ה-NLP. לכל אחד מאיתנו יש את המרחב האינטימי שלנו: מדובר באזור בלתי נראה המקיף את גופנו בטווח של כחצי מטר לכל כיוון המהווה מעין הארכה של הגוף שלנו. ככל שאדם מרגיש לנו יותר קרוב או שאנחנו מרגישים נינוחים על ידו, נסכים לאפשר לו גישה להתקרב אלינו יותר וליותר זמן.

לעומת זאת, כאשר אנחנו פוגשים אנשים זרים איננו מאפשרים להם להתקרב אלינו יותר מדי ובוודאי שלא לפרק זמן הארוך מ-5 שניות. בכך, נשים אינן שונות מגברים. כל עוד אדם נתפס כזר או כלא מתאים לקרבה שכזו יגרור תגובה פיזיולוגית מיידית שלעתים אינה מודעת.

אם אזרת מספיק ביטחון עצמי וניגשת לפתוח שיחה עם בחורה והיא נרתעת לאחור ניתן להסיק משפת גוף זו כי התקרבנו מהר מדי ואולי אף בצורה מאיימת. לעומת זאת, אם היא נשארת במקומה או זזה קדימה לעברנו, נוכל לזהות זאת כרמז שפת גוף פוטנציאלי להבעת עניין ולרצון להמשיך את השיחה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ליאור ברקן

OperationNLP בית הספר ההישראלי ללימודי NLP 


מאמרים נוספים מאת ליאור ברקן
 
להיכנס מחדש לג'ינס ההוא: 4 דרכים שבהן NLP יכול לעזור לך בירידה במשקל
05/01/14 | NLP
כל אחד מאיתנו היה שמח להשיל את הקילוגרמים המיותרים שלנו.

אומנות החיזור: 4 רמזי שפת גוף שיעזרו לך לדעת אם היא מעוניינת שתיגש לדבר איתה
11/11/13 | NLP
אחת הסיבות המרכזיות לכך שגברים מפחדים לחזר אחר נשים היא הפחד מדחייה.

למכור את הדירה ולהרוויח: 4 טיפים שיעזרו לך לנהל נכון משא ומתן על הנכס שלך
04/11/13 | NLP
רוב האנשים מתייחסים למכירת הדירה שלהם כאירוע מלחיץ במיוחד. הסיבה הראשית לכך היא פשוטה

חובה לבעלי עסק קטן: 4 טיפים מהירים להגדלת מכירות העסק שלך כבר מחר
30/09/13 | NLP
סטטיסטיקות אחרונות מראות כי רבים מהעסקים החדשים שמוקמים נסגרים אחרי תקופה בת שנה.

להתפרנס בכבוד: 4 טיפים על שכנוע ללא שכנוע לאמנים שרוצים לסגור את החודש ובקלות
05/08/13 | NLP
בסיום הרצאה שהעברתי ניגש אליי בחור צנום וביישן.

מניסיונם של שועלי הקרבות הוותיקים: 4 הטריקים הכי מלוכלכים של אנשי המשא ומתן המנוסים ואיך להתמודד איתם
17/07/13 | NLP
בזמן ישיבת משא ומתן מול ועדת המנהלים של ארגון גדול משהו הרגיש לא נכון.

לגרום לאנשים להעריך אותך: 4 טיפים על שפת גוף שיגרמו לכל אדם לקבל את הסמכות שלך בקלות
24/06/13 | NLP
כל אדם רוצה שיכבדו ויעריכו אותו. אנחנו אוהבים להיות חלק מקבוצה (גם אם זו קבוצה של אנשים המתמרדים נגד הזרם המרכזי או נגד קבוצה אחרת) ורוצים להרגיש שחברי הקבוצה, בה אנחנו נמצאים, יחשבו שאנחנו ראויים להיות חלק ממנה ויאהבו אותנו. למרות שבבסיסם, רוב האנשים לא באמת מעוניינים לשלוט בקבוצה ולקחת את האחריות בהובלתה, הם כן מעוניינים לקבל הכרה בקבוצה כשווים ואף כבעלי פוטנציאל למנהיגות. ארבעת הטיפים הבאים יעזרו לך להשתמש נכון בשפת גוף על מנת להשיג מטרה זו:

4 טיפים לא מוכרים ולא סטנדארטים לניטרול מהיר של פחד קהל בזמן אמת
02/06/13 | NLP
במוקדם או במאוחר, רובנו הגדול יתנסה לפחות פעם אחת בעמידה מול קהל. המקצועיות, לה אנחנו נדרשים בעיסוקנו והידע שנצבר בעקבותיה, רק מעלים את הסיכון לכך שמספר הפעמים שנאלץ להרצות יגדל.

מבוא לשליטה עצמית: 4 דברים שאפשר לעשות במקום לקחת מאמן אישי
19/05/13 | NLP
בשנים האחרונות נדמה כאילו הפתרון לכל בעיה או חוסר הצלחה בחיים דורש מאיתנו לקחת מאמן אישי (או מאמנת).

סוד הסודות של אמני השכנוע הגדולים: 4 אבני היסוד שכל אחד חייב להכיר כדי להצליח
29/04/13 | NLP
כל אדם השואף להפוך ליעיל יותר בתחומו חייב להפוך במוקדם או במאוחר למשכנע הרבה יותר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI