דף הבית אימון אישי NLP להיכנס מחדש לג'ינס ההוא: 4 דרכים שבהן NLP יכול לעזור לך בירידה במשקל
להיכנס מחדש לג'ינס ההוא: 4 דרכים שבהן NLP יכול לעזור לך בירידה במשקל
ליאור ברקן 05/01/14 |  צפיות: 6775

עם זאת, היצע המזון הריחני והטעים בשילוב עם הפרסומות הססגוניות ותוכניות הבישול המגרות, הופכות את המלחמה שלנו במשקל למאתגרת במיוחד. כאשר אנחנו מעוניינים להתמודד עם האתגר בכבוד, עלינו למצוא דרכים אשר יעזרו לנו מצד אחד להתמודד מחשבתית עם עודף הגירויים ומצד שני יעודדו אותנו להתחייב לביצוע פעילות גופנית. לכן, רבים מוצאים את עצמם נמשכים אל עולם ה-NLP.

NLP הוא תחום שפותח באמצע שנות ה-70 על ידי קבוצת אקדמאים שהסתקרנו משאלה אחת: מה גורם לאדם יעיל להצליח יותר מאחרים שעושים את אותו הדבר כמוהו. מתוך מאות אלפי תצפיות ותשאולים של אנשים יעילים הגיעו יוצרי התחום לזיהוי תבניות חשיבה ייחודיות הניתנות ללימוד ובכך גם לאפשר את שיפור התוצאות של אלה שלא היו יעילים עד עתה.

כיום, כל קורס NLP מרכז בתוכו את התבניות הללו המאפשרות לשפר את היכולת שלנו להשתמש בשפה בצורה יעילה, לקרוא שפת גוף בצורה מדויקת וליצור שינוי עמוק ויציב בתת המודע שלנו. 4 הנקודות הבאות ימחישו איך אפשר להשתמש בכלים הנלמדים בתחום כדי להיכנס אל הג'ינס ההוא, שכבר שנים לא הצלחנו להידחק אליו:

1. NLP מחזק את האמונה ביכולת שלך להשתפר

הכשרות ה-NLP מלמדות אותנו איך להשתמש ביכולות האישיות שלנו בצורה מודעת. כל אחד מהכלים הנלמדים הוא דרך שבה אנחנו כבר משתמשים כדי להגיע לתוצאות מתוך התובנה כי אם נשתמש ביכולות הטמונות בנו במקום הנכון, בזמן הנכון, בכמות הנכונה ולעבר המטרה הנכונה – נהיה גם אנחנו יעילים במיוחד.

לכן, אין זה פלא כי כבר במהלך ההכשרה היכולות שלנו עולות רמה ומאפשרות לנו להצליח להשיג את המטרות שלנו באופן יעיל יותר. בנוסף, ככל שאנחנו משיגים יותר תוצאות ברמה האישית כך גם גדלה האמונה ביכולת שלנו לשפר תחומים אחרים בחיים שלנו.

ביטחון עצמי זה הוא הבסיס לשינוי הנדרש לנו לצורך הירידה במשקל. ככל שנאמין יותר ביכולת שלנו להיות שם עבורנו ולהצליח לקבל תוצאות טובות יותר בתחומים מסוימים בחיים, כך גם תתחזק האמונה ביכולת שלנו לקבל תוצאות טובות יותר גם בתחומים אחרים כמו בקרת המשקל ושמירה על מסגרת הכושר.

2. NLP מכיל כלים לפירוק האמונות המגבילות

אמונות מגבילות הן הכללות שנוצרו אצלנו וקובעות לנו גבול שאותו אנחנו לא נצליח לעבור. אמונות מגבילות הן אלה המגבילות את היכולת שלנו לניסיון העבר שלנו, לדברים שאמרו לנו כי לעולם לא נצליח לבצע ולכל דבר אחר שמונע מאיתנו להצליח הרבה יותר.

כדי להצליח לרדת במשקל, עלינו לנתץ את האמונות המגבילות שלנו שעוסקות בקשר שלנו לאוכל וליכולתנו לרדת במשקל. וזה נכון פי כמה וכמה, בעיקר אם מעולם לא היינו רזים באמת. למעשה, למעט האחוז הקטן של אלו חולים במחלות הגורמות להשמנה אין קשר בין הצלחתנו בעבר להצלחותינו העתידיות.

בתחום ה-NLP העיסוק באמונות מגבילות הוא מהותי מאוד מתוך ההבנה כי אם נצליח לשבור את אותן "תקרות זכוכית" מחשבתיות שמונעות מאיתנו להשיג יותר, נוכל להצליח יותר בכל תחום. לכן, לפני שאנחנו מתחילים בתהליך, עלינו להתחיל מניפוץ אמונות אלה והחלפתן בכאלה התומכות בשינוי.

3. ה-NLP עוזר לנו להבין איך מוטיבציה עובדת באמת

לכל אדם יש מנוע מוטיבציה פנימי המניע אותו לעשות את הדברים שהוא מעוניין לעשות. עם זאת, רוב האנשים אינם שמים לב לדרך שבה הם עושים זאת ולכן הם אינם יודעים איך להניע את עצמם במצבים שאינם טבעיים עבורם (כמו שינוי שגרת אכילה או פיתוח ההרגל לעשות כושר).

מנוע המוטיבציה האישי שלנו מונע כלפי אחד מ-2 כיוונים ולכל אחד מאיתנו יש העדפה לאחד מהם: ישנם כאלה המונעים ממחשבה על הגעה אל התוצאה הרצויה בעוד אחרים מונעים מהמחשבה על התוצאה השלילית שהם רוצים להימנע ממנה בכך שהם מבצעים את הפעולה.

אם נגלה במהלך ההכשרה באיזו דרך אנחנו מעדיפים להניע את עצמנו, נדע גם מהי הדרך הטובה ביותר לשלהב את עצמנו להתחייב למשטר האימונים. כך, נוכל להפסיק להיות כל הזמן במשא ומתן עם עצמנו ונתחיל למנף את הדרך שבה אנחנו גם כך מעדיפים להשתמש כדי לעשות.

4. ה-NLP עוזר לך לרתום את תת המודע להרזיה עצמה

תהליכי החשיבה שלנו מתחלקים ל-2: מצד אחד יש את החשיבה המודעת, זו ששופטת ומגנה עלינו מסיכונים. מצד שני יש את המערכת הלא מודעת שמנהלת את תהליכי הגוף אליהן איננו מודעים ומכילה גם את החלק שבו מתבצעת הלמידה האמתית.

מכיוון שכל שינוי הוא למידת משהו חדש עליו להתחיל להתבצע בתת המודע. כדי לעשות זאת, עלינו לעקוף את החשיבה המודעת כדי להגיע אליו. רק ברגע שעקפנו את החלק אשר עסוק בלבצע את השיפוט וההשוואה לתוצאות העבר שלנו נוכל לגרום לשינוי להתחיל להתבצע באמת.

ה-NLP מכיל מגוון כלים המיועדים לעשות את 2 הדברים: מצד אחד כלים העוסקים בהסחת המודע כדי לחשוף את הגישה אל הלא מודע, שם השינוי יתבצע; מצד שני, יש ב-NLP מגוון שלם של כלים אשר יעזרו לנו לשתול בתת המודע את התוצאה הרצויה ובכך לרתום אותו לשתף איתנו פעולה בתהליך.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 ליאור ברקן

OperationNLP בית הספר ההישראלי ללימודי NLP 


מאמרים נוספים מאת ליאור ברקן
 
להיכנס מחדש לג'ינס ההוא: 4 דרכים שבהן NLP יכול לעזור לך בירידה במשקל
05/01/14 | NLP
כל אחד מאיתנו היה שמח להשיל את הקילוגרמים המיותרים שלנו.

אומנות החיזור: 4 רמזי שפת גוף שיעזרו לך לדעת אם היא מעוניינת שתיגש לדבר איתה
11/11/13 | NLP
אחת הסיבות המרכזיות לכך שגברים מפחדים לחזר אחר נשים היא הפחד מדחייה.

למכור את הדירה ולהרוויח: 4 טיפים שיעזרו לך לנהל נכון משא ומתן על הנכס שלך
04/11/13 | NLP
רוב האנשים מתייחסים למכירת הדירה שלהם כאירוע מלחיץ במיוחד. הסיבה הראשית לכך היא פשוטה

חובה לבעלי עסק קטן: 4 טיפים מהירים להגדלת מכירות העסק שלך כבר מחר
30/09/13 | NLP
סטטיסטיקות אחרונות מראות כי רבים מהעסקים החדשים שמוקמים נסגרים אחרי תקופה בת שנה.

להתפרנס בכבוד: 4 טיפים על שכנוע ללא שכנוע לאמנים שרוצים לסגור את החודש ובקלות
05/08/13 | NLP
בסיום הרצאה שהעברתי ניגש אליי בחור צנום וביישן.

מניסיונם של שועלי הקרבות הוותיקים: 4 הטריקים הכי מלוכלכים של אנשי המשא ומתן המנוסים ואיך להתמודד איתם
17/07/13 | NLP
בזמן ישיבת משא ומתן מול ועדת המנהלים של ארגון גדול משהו הרגיש לא נכון.

לגרום לאנשים להעריך אותך: 4 טיפים על שפת גוף שיגרמו לכל אדם לקבל את הסמכות שלך בקלות
24/06/13 | NLP
כל אדם רוצה שיכבדו ויעריכו אותו. אנחנו אוהבים להיות חלק מקבוצה (גם אם זו קבוצה של אנשים המתמרדים נגד הזרם המרכזי או נגד קבוצה אחרת) ורוצים להרגיש שחברי הקבוצה, בה אנחנו נמצאים, יחשבו שאנחנו ראויים להיות חלק ממנה ויאהבו אותנו. למרות שבבסיסם, רוב האנשים לא באמת מעוניינים לשלוט בקבוצה ולקחת את האחריות בהובלתה, הם כן מעוניינים לקבל הכרה בקבוצה כשווים ואף כבעלי פוטנציאל למנהיגות. ארבעת הטיפים הבאים יעזרו לך להשתמש נכון בשפת גוף על מנת להשיג מטרה זו:

4 טיפים לא מוכרים ולא סטנדארטים לניטרול מהיר של פחד קהל בזמן אמת
02/06/13 | NLP
במוקדם או במאוחר, רובנו הגדול יתנסה לפחות פעם אחת בעמידה מול קהל. המקצועיות, לה אנחנו נדרשים בעיסוקנו והידע שנצבר בעקבותיה, רק מעלים את הסיכון לכך שמספר הפעמים שנאלץ להרצות יגדל.

מבוא לשליטה עצמית: 4 דברים שאפשר לעשות במקום לקחת מאמן אישי
19/05/13 | NLP
בשנים האחרונות נדמה כאילו הפתרון לכל בעיה או חוסר הצלחה בחיים דורש מאיתנו לקחת מאמן אישי (או מאמנת).

סוד הסודות של אמני השכנוע הגדולים: 4 אבני היסוד שכל אחד חייב להכיר כדי להצליח
29/04/13 | NLP
כל אדם השואף להפוך ליעיל יותר בתחומו חייב להפוך במוקדם או במאוחר למשכנע הרבה יותר.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI