דף הבית חוק ומשפט רשלנות רפואית רשלנות בלידה – אי נוכחות רופא מומחה בחדר לידה
רשלנות בלידה – אי נוכחות רופא מומחה בחדר לידה
הגר 29/01/15 |  צפיות: 7001

למרבה הצער בלידות רבות מתרחשים סיבוכים, חלקם בלתי ניתנים לצפייה מראש. עם זאת, ישנן לידות בסיכון, כלומר לידות בהן ידוע מראש על גורמי סיכון העלולים להוביל לסיבוכים. דוגמאות ללידות בסיכון הן לידת תאומים, שלישיות וכו', לידות מוקדמות, לידות מכשירניות, לידות במצג עכוז ועוד.


כאשר ידוע מראש על גורמי סיכון, נדרשת נוכחות של צוות רפואי מורחב בחדר הלידה, אשר כולל רופא מומחה או מספר רופאים מומחים בהתאם לנסיבות. רופא מומחה מחזיק בידע ובניסיון נרחבים יותר אשר יאפשרו טיפול מיטבי באם ו/או בילוד במקרה של מצוקה וצורך בייצוב מהיר של מצבם. היעדרות רופא מומחה מחדר הלידה במקרים כאלו עלולה להסתיים בנזקים חמורים לתינוק דוגמת פיגור שכלי או שיתוק מוחין, בנזקים חמורים אצל האם או במקרים קשים במיוחד במות היילוד ו/או האם.

במידה וישנו חשד כי נזקים נגרמו לאם ו/או ליילוד עקב אי נוכחות רופא מומחה בחדר הלידה מומלץ להתייעץ בהקדם האפשרי עם עורך דין רשלנות רפואית. היעדר רופא מומחה בחדר לידה אין משמע בהכרח רשלנות בלידה, שכן לא בכל מקרה נוכחותו נדרשת. יתרה מכך, במקרים בהם לא ניתן היה לחזות מראש סיבוכים בלידה, לא ניתן לטעון בהכרח לרשלנות רפואית.

התחום של רשלנות רפואית, ובוודאי רשלנות בלידה, הינו מורכב ביותר ונדרשים ידע הן בתחום הרפואי והן המשפטי בכדי לבחון את פרטי המקרה הספציפי והתיעוד הרפואי הרלוונטי לו. עורך דין רשלנות רפואית יוכל לקבוע האם ישנה עילה להגשת תביעת פיצויים, מהם סיכוייה ומידת הכדאיות בהגשתה עבור התביעה.

בתי המשפט פוסקים רשלנות בלידה במקרים בהם נעדר רופא מומחה מחדר הלידה כאשר מוכח, לדוגמא, שהתקיימו הנסיבות הבאות:

  • למרות גורמי סיכון שהיו ידועיםמראש לרופא המטפל, והצריכו באופן ברור נוכחות של רופא מומחה בחדר לידה, והיתהאפשרות לדאוג להזמנתו מבעוד מועד, לא היה נוכח בחדר הלידה רופא עם הידעוהמיומנות הנדרשים.
  • בפועל אכן נדרש טיפול דחוףשל רופא מומחה במהלך הלידה או מיד לאחריה.
  • נזקים אכן נגרמו לאם ו/אוהיילוד
  • ישנו קשר סיבתי ברור ביןהנזק שיכל להימנע לו היה בחדר הלידה רופא מומחה שיכל להעניק את הטיפול הנדרש.


במקרים מסוימים היעדרות רופא מומחה מחדר הלידה היא למעשה תוצאה של רשלנות רפואית בהריון. במקרים בהם היעדרותו נבעה מרשלנות בזיהוי מוקדם של גורמי סיכון על ידי רופא הנשים שטיפל באישה ההרה, הדבר מהווה למעשה רשלנות בהריון. עם זאת, יש לציין כי לא כל טעות של הרופא המטפל נחשבת לרשלנות, ויש צורך לבחון כל מקרה לגופו.

כאשר עולה חשד לרשלנות בלידה או בהריון על רקע של היעדר רופא מומחה, מומלץ כאמור לקבוע פגישת ייעוץ עם עו"ד רשלנות רפואית בהקדם האפשרי. לרוב, פגישה כזו הינה ללא עלות. במהלכה יבקש עורך הדין לשמוע את פרטי המקרה מפיכם ולבחון את המסמכים הרפואיים שבידיכם כדי לייעץ לכם האם קיימת עילה להגשת תביעת פיצויים. כמו כן במהלך הפגישה יסביר לכם עורך הדין מה כרוך בתביעה כזו, ייתן להם הערכה לגבי היקף הפיצויים שניתן לצפות לקבל במקרה של הצלחת התביעה ועוד.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הגר


 


מאמרים נוספים מאת הגר
 
בחירת אולם כנסים לאירוע עסקי
שלב משמעותי בהפקת אירוע עסקי הוא בחירת המקום בו ייערך האירוע. מדובר בשלב חשוב משום שהמיקום הפיזי והאפשרויות במקום יכולות להשפיע במידה רבה על הצלחת האירוע או כישלונו.

חופשה בהרי ירושלים
31/07/18 | בתי מלון
רוצים לבקר בירושלים, אך מצד שני מרגישים צורך לנפוש באזור מוקף טבע? יש לנו את הפתרון המושלם עבורכם – חופשה בהרי ירושלים. בחופשה כזו תוכלו ליהנות מכל העולמות; התארחות במלון, בית הארחה או צימר בטבע היפהפה של הרי ירושלים, בשילוב סיורים בעיר במהלך היום ובאזורי הבילוי בלילה, והכל במרחק נסיעה קצרה.

בחירת חברת התחדשות עירונית בירושלים
02/07/18 | נדל"ן
התחום של התחדשות עירונית צובר תאוצה, וכיום ניתן לראות בערים שונות בארץ, ובוודאי גם בירושלים, שכונות רבות בניינים בתהליכי שיפוץ, לעיתים בניין לצד בניין. למרות היתרונות של תהליכי התחדשות עירונית, יש גם סיכונים מסוימים בתהליכי התחדשות עירונית, ולא פעם בעלי דירות מחזיקים בלא מעט חששות. היות ומדובר בתהליכים ארוכים ומורכבים, והדירה פעמים רבות היא הנכס הכי יקר שלנו, חשוב לוודא שבעלי הדירות יבחרו בחברה אשר מתמחה בתחום של התחדשות עירונית בירושלים.

טיפול מוסך בירושלים – עלות שעת עבודה
13/11/17 | רכב
כמעט כל משפחה בישראל מחזיקה ברכב אחד לפחות, כאשר הוצאות אחזקת הרכב מהוות אחוז משמעותי מן ההוצאות הכוללות שלה. מעבר להוצאות השוטפות על הדלק, מעת לעת מצטרפות לכך הוצאות על טיפול במוסך, בין אם לצורך טיפול תקופתי או תיקון תקלה. היות ופעמים רבות מדובר על סכומים בלתי מבוטלים, חשוב להבין את מרכיבי עלות הטיפול.

מרכז כנסים במרכז
כמו בכל תחום בחיים גם בתחום של בחירת אולם או מרכז כנסים הוא אלמנט אשר בעזרתו האירוע יהיה מוצלח או ההפך ואז כבר לא יהיה רלוונטי מה היה באירוע עצמו. במקרה וברצונכם להעביר אירוע באולם כנים אך אתם מתלבטים איזה מרכז כנסים לבחור ובכללי איך לבחור את האולם האידיאלי, מאמר זה בשבילכם.

מתקני ספורט למגרשים חיצוניים
לאחרונה אנו עדים למצב בו היחס לתזונה נכונה הופך לטרנד עולמי וניתן לראות יותר ויותר אנשים משקיעים בתחזוקת הגוף שלהם. ברור לכולנו שתזונה נכונה היא רק חלק מהעניין וחשוב בנוסף לתזונה לבצע פעילות פיזית בתדירות קבוע אלמנת להבטיח איזון הורמונלי נכון ולא לפגוע בגוף.

בחירת חברה לשיווק באינטרנט
לאחרונה אנו שומעים יותר ויותר על אתרי מכירות רבים כגון אתרי בגדים, אביזרי חשמל, מחשבים ובכללי אתרי מכירות שכל הביצועיים והקנייה עצמה מתבצעת דרך האינטרנט. בעקבות כך עולה שאלה היכן בוחר גוגל למקם אתר כזה או אחר במנגנון החיפוש שלו ואם יש אופציה להשפיע על התהליך זה. ישנן שתי אופציות עיקריות אשר לקידום באינטרנט והן: קידום ממומן וקידום אורגני. אז לפני שנחליט באיזה חברה לבחור בוא תחילה נבין מה ההבדלים בין קידום ממומן לקידום אורגני במנוע החיפוש של גוגל.

פיצה מאכל העם
אוכל הוא דבר בלעדיו אנו לא מסוגלים לחיות. לכל אחד מאתנו יש את המאכל האהוד עליו שבלעדיו החיים נראים לא כמו שהיו פעם. אחד המאכלים הפופולריים ביותר שניתן לראות בכל עיר ומדינה הוא כמובן פיצה. פיצה היא מאכל שהגיע אלינו מאיטליה, ונחשב בעיני רבים כאחד מהמאכלים הכי פופולאריים ביותר בכל העולם. בגלל הפופולריות הרבה שיש לפיצה לא פלא שניתן למצוא במגוון מסעדות ומזנונים של אוכל מהיר גרסאות רבות של פיצה, עם מגוון תוספות כמו טונה, גבינות שונות ואפילו חתיכות בשר.

ניהול פרויקטים של נדל''ן
03/10/17 | שיפוצים
בתקופה האחרונה אנו זוכים לראות בארץ עלייה ניכרת בפרויקטים אשר קשורים לנדל'ן. עלייה זו נובעת מסיבות רבות שהבולטות ביניהן: התיישנות הבניין או בינוי פינוי של תמ''א 38. לנהל פרויקטים מהסוג תמ''א 38 היא משימה מורכבת מכיוון שיש הרבה אנשים והרבה גורמים לקחת בחשבון בזמן הפרויקט. ישנם הבדלים רבים בין לנהל פרויקט של בניין מגורים לבין פרויקט של בית פרטי.

רשלנות רפואית בלידה
כאמור, פגיעה אצל היולדת במהלך הלידה או בעקבותיה, אינו מעיד בהכרח על רשלנות רפואית. בכדי לקבוע האם מדובר ברשלנות, יש צורך בבדיקה יסודית של נסיבות המקרה ובחינת התיעוד הרפואי. רשלנות רפואית תיקבע רק במקרים בהם הנזק יכול להימנע, והוא נגרם עקב רשלנות מצד הצוות המטפל.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI