דף הבית עסקים ניהול אחד המאפיינים של עסק הוא קופה רושמת
אחד המאפיינים של עסק הוא קופה רושמת
יחי כהן 16/03/15 |  צפיות: 9719

ראשית דרכה של קופה רושמת היה על מנת למנוע גניבות פנימיות על ידי העובדים בחנות קטנה. מאז ועד היום התפתחות הטכנולוגיה לא פסחה על קופה רושמת. ממכשיר פשוט שצלצל כל פעם שפתחו או סגרו את מגירת הכספים ועד היום חלו שינויים כל כך עצומים שאם ריטי (ממציא קופה רושמת הראשונה בעולם) היה מסתכל היום סביר להניח כי לא היה מזהה את המכשיר אותו פיתח. בשל כל השינויים הטכנולוגיים בקופה רושמת ישנו גם מבחר גדול של סוגים, בפתיחת עסק חדש חשוב לבחור נכון את הקופה הרושמת המתאימה ביותר לצרכים שלכם.

קופה רושמת היא לב ליבו של כל עסק

כאמור כיום קופה רושמת מהווה את הליבה המרכזית בכל עסק כמעט, היכולות של קופה רושמת הם הרבה מעבר לחישובים מתמטיים למתן עודף ללקוח או בקרה על ההכנסות. כיום מרכז הפעילות של העסק נע סביב הקופה הרושמת ובכלל זה שליטה על מלאי החנות, ניהול המלאי, בקרה על העסקאות, ניהול לקוחות עד רמה של Remarketing ומערכת CRM שמאפשרת מתן שירות טוב ויעיל יותר ללקוח. קופה רושמת חכמה מבוססת מחשב, על כן ניתן להרחיב את יכולות המערכת כמעט ללא גבולות. מעבר להקלדת כספים, גם קורא ברקוד לייעול זמן זיהוי המוצר, מחירו והמלאי שלו, מערכת לסליקת אשראי שמאפשרת תשלום במקום תוך כדי יצירת קשר ישיר לחשבון הלקוח, מסך להצגת המערכת שמבוסס מגע (Touch) על מנת לחסוך בזמן הפעילות מול הלקוח, משקל סורק אופטי ועוד כהנה וכהנה שכלולים שמתעדכנים כל העת וללא גבולות.

כל כך הרבה סוגים של קופה רושמת, מה לבחור?

להבדיל מאותה קופה רושמת של פעם שכללה מקשי מספרים ותצוגה 4 ספרתית והכול היה מבוסס על גלגלי שיניים ומכאניקה, הרי שבעידן המחשבים קופה רושמת למעשה היא תוכנה שמותקנת על מחשב ויודעת להתממשק עם אלמנטים חיצוניים כגון משקל, קורא כרטיסים, ניהול מלאים, לקוחות ועוד. מכיוון שבסופו של יום זו תוכנת מחשב יש צורך לבחור את התוכנה שמתאימה בדיוק לצרכים שלכם, אין טעם לרכוש קופה רושמת שתוכנתה עבור ירקן ולהשתמש בה עבור סופר, לכן לפני רכישת קופה רושמת יש צורך להגדיר את הצרכים המדויקים של העסק, כך תוכלו לרכוש את מה שמתאים וללא דברים מיותרים שלא יהיה להם שימוש או לחילופין ללא חוסרים באלמנטים שאתם צריכים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחי כהן


 


מאמרים נוספים מאת יחי כהן
 
יותר יפה, יותר מושך, יותר מתקני תצוגה מפרספקס
20/11/16 | צרכנות
קידום מותגים בימינו הפכו למשימה די מורכבת, אנו נדרשים כל פעם מחדש להמציא את הגלגל, מבין כל הפעולות שמבצעים על מנת לקדם ולדחוף מוצר כזה או אחר יש את אולמות התצוגה בה אנו מציגים את המוצרים שלנו או שיש תערוכות ואירועי קידום מכירות

יום הולדת שמח ואפילו יותר מזה
מי לא אוהב לחגוג יום הולדת? אין ילד שלא רוצה את שכולם יכבדו אותו בברכת מזל טוב, יביאו לו מתנות ובכלל ישמחו יחד איתו ביום הולדתו.

פתרונות הצללה לאירוח מושלם בחורף בדיוק כמו בקיץ
20/11/16 | שיפוצים
אנשי שררה, רמי דרג, אריסטוקרטים ובעלי ממון ויכולת אלו הם שנהנו מפתרונות הצללה מימי קדם ועד לפני שנים לא רבות. כיום המצב השתנה לגמרי, פתרונות הצללה בהישג יד של כולם ללא יוצא מן הכלל.

פרגולות מאלומיניום, להוציא את היופי הפנימי
20/11/16 | שיפוצים
פרגולות אלומיניום לא אחת יוצרות לנו הקשר מוטעה של קרירות, מונוטוניות וחוסר עניין אולם בפועל הדברים הפוכים לגמרי. אם בעבר הלא רחוק העדיפו כולם פרגולות עץ או ברזל הרי שעם הזמן הם הבינו כי יש אלמנט משמעותי בבניית פרגולות מחומרים אלו והוא התחזוקה שנדרשת.

למה להתאמץ עם עץ?
עץ הינו חומר גלם מדהים, יפה ומרשים. אין חומר גלם בטבע שמשתווה לעץ מבחינת האסטטיות, המרקם והגוונים, יחד עם זאת על מנת שהעץ יראה במיטבו וישמר לאורך שנים צריך לטפל ולשמר אותו.

למה קופות רושמות לאט לאט נעלמות מן העולם
16/11/15 | ניהול
ראשית דרכם של הקופות הרושמות החלה למעשה על מנת למנוע מעובדי החנות לגנוב כספים, למעשה אותם קופות כלל לא היו רושמות אלא מצלצלות בלבד

שיפוצים ובדק בית
25/08/15 | נדל"ן
רגע לפני שאתם מתחילים בשיפוץ כדאי שתבצעו בדק בית מסיבות רבות אולם הבולטת שבהן היא החיסכון העתידי שלכם בהוצאות. בדק בית מלמד אותנו שלא אחת קורה שנכנסים לעבודות שיפוץ בבית ומגלים בעיות כמו בעיות צנרת, חשמל, ניקוז ורטיבויות

נברשות, האלמנט לעיצוב הבית
עיצוב הבית כידוע הפך בשנים האחרונות יותר ויותר נדרש, למעשה כיום לא בונים בית או משפצים אותו ללא עירוב של מעצב

מנורות בכלל ומנורות בפרט
מנורות הן למעשה גופי תאורה שאליהן מחברים נורות. כיום המנורות משמשות הרבה יותר כאלמנט לעיצוב החלל מאשר כמתקן לנורה עצמה

גופי תאורה מעוצבים, היום יותר מפעם
גופי תאורה מטרתם להכיל נורות מסוגים שונים. לרוב עד לא מזמן הנורות ששלטו בגופי תאורה היו נורות ליבון אולם מאז חל איסור לייבוא של נורות ליבון בהספקים של יותר מ 60W התחזק השימוש בנורות חסכוניות מסוגים שונים כאשר ה CFL הם הסוג הבולט ביותר כיום
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI