דף הבית בית משפחה וזוגיות נישואין חוזה לאהבה
חוזה לאהבה
יחיאל לוי 24/11/16 |  צפיות: 4781

לכולם קיימת הזכות לבחור לעצמם את בן או בת הזוג שאיתם הם רוצים להמשיך ולהתקדם אל עבר חיים משותפים והקמה של משפחה. אולם, מה קורה כאשר הזכות הבסיסית הזאת לחבור אל האדם שאותו הכי אוהבים, בצורה אינטימית, ולא יכולים להתקדם אל עבר נישואים? כאן נכנס חוזה נישואין רשמי שמסייע להתקדם אל עבר חיים משותפים עם טקס מרגש, או בלעדיו.


הקשיים

יש כמות הולכת וגדלה של אזרחים ישראלים שרוצים להתחתן אחד עם השני ומכל מיני סיבות אינם יכולים ליישם את הרצון הזה כאשר מנגד נמצאת הרבנות שמסננת בצורה מאוד קפדנית את כל האנשים שאינם עומדים באמות המידה של הדת נותרים ללא מענה אמיתי כאשר הם רוצים להתחתן ולהיות בדיוק כמו ככל יתר האנשים בארץ היהודים. מה נותר לעשות? חלק פונים אל עבר נישואים אזרחיים במדינות שמעבר לים, בעוד אחרים מחליטים לקיים זוגיות ללא כל מסמך רשמי שמעיד על הקשר. הם למעשה מוכרים בציבור, אולם עדיף תמיד ליישם בצורה חוקית עם חוזה נישואין את כל הדברים שיכולים להיות בעוכרי זוגות שלא נישאו כדת וכדין.


למי זה מתאים בכלל?

· פסולי חיתון - לפי הבדיקות של הרבנות ישנם אנשים שהיהדות שלהם אינה מוכרת ולכן הם לא יכולים להינשא בטקס דתי. בנוסף, ישנם אנשים שהדת אינה מכירה באפשרות שלהם להינשא בשל היותם מאוהבים בבן מינם, דבר שאינו מותר לפי התורה ביהדות ואינו יכול לקבל את האישור לחתונה כדת.

· חתונה לא דתית - ישנם זוגות שלא מעוניינים להתחתן בטקס כדת וכדין והאופציות האחרות שנותרות להם הן ללכת אל דינה שבה הם יוכלו להינשא בטקס אזרחי בלבד או להתקדם אל עבר עריכה של חוזה נישואין מול אדם המוסמך לכך על מנת לקבל את כל הניתן מבחינת זכויות וחובות עד כמה שאפשר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
הטרנדים הבולטים של צבעי מתכת לשנת 2019
מן הרגע בו החלו צבעי האפור להשתלט על כל האזורים של הבית זה היה רק עניין של זמן עד שאר הצבעים הללו יגיעו עם מניפה שלמה גם עבור צבעי מתכת עצמם.

רוכשים רכב משפחתי חדש
18/08/19 | צרכנות
איך כולם מבצעים מימון רכב חדש ?

היתרון של מיטה עם ארגז
14/08/19 | רהיטים
אם כבר מהרהרים ברכישה של מיטה זוגית או מיטת יחיד חדשה, זה חשוב מאוד לשקול גם את הפרמטר של הוספת ארגז מצעים אל המיטה הזו.

עושים כושר בצורה בטוחה
חדר כושר צריך להיות כזה שמקדם בטיחות בכל אימון, וזה מה שיוצר משטח גומי לרצפה שבו

אירוע עם שף עד הבית
איך עדיין שומרים על אווירה חגיגית? לא מתפשרים על האוכל, ומביאים שף פרטי לאירועים שיודע להתעמק באוכל של אירועים קטנים.

מיטה שהופכת לחלל אחסון
13/05/19 | רהיטים
החוסר במקום עבור אחסון הפתרון ריהוט עם שימוש כפול

נסיעה של פעם בחיים
25/03/19 | רכב
לא בהכרח מחכים לאירוע יוצא דופן כדי לפעול בצורה שהיא אינה שגרתית, ובאירועים מיוחדים מחפשים אחר דרך שאיתה זוכרים את היום הזה לטובה

מנהלים את הכסף נכון
בין יועץ ההשקעות שנמצא בסניף לבין בתי השקעות

צבע שמגיע עם אופי
08/03/19 | שיפוצים
צבע הוא באמת כלי רב עוצמה. הוא אחד החלקים המרגשים ביותר של תהליך השיפוץ, המאפשר לבעלי בתים להביע את האישיות שלהם ולהגדיר את העיצוב עבור הרהיטים האהובים עליהם.

זיכרונות מהעיר הקדושה
אחד מן המקומות היותר בולטים עבור צילומים שכאלה הוא אזור ירושלים והסביבה שלה, אולי בעיקר בשל כמות התושבים הגדולה שנמצאים בתוכה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI