דף הבית בית משפחה וזוגיות נישואין נסכמים לאחר הנישואין
נסכמים לאחר הנישואין
יחיאל לוי 10/03/17 |  צפיות: 4892

אנשים רבים נרתעים כאשר הם שומעים את האפשרות שבה בין בני זוג ייחתם הסכם ממון טרם הנישואין, אבל בפועל מדובר בחוזה לכל דבר ועניין כאשר מלבדו ישנו חוזה אחר שלא נותנים עליו את הדעת, והוא חוזה מחייב לא פחות, הכתובה.

הגברים ניגשים אל משימת החתימה טרם הכניסה אל מתחת לחופה עם זו שבחרו לחיים משותפים כדת וכדין, והנושא של נישואין כדת הוא הכתובה שהיא החוזה אשר מגן על האינטרסים של האישה והילדים ולפיו מושתת החוק בהקשר של דיני משפחה בתהליך של גירושין. משום מה לא משייכים במחשבה את הכתובה בתור חוזה שכזה שזו טעות ראשונה. לחשוב כי הסכם ממון לאחר נישואיןהוא משהו בעייתי, הוא טעות שנייה.


שומרים על האינטרסים המשותפים והנפרדים

אולי זה נשמע מוזר לחתום על הסכם עם בן/בת הזוג, אבל גם אם לא מתחתנים כהלכה מסיבה כזו או אחרת, עדיין אין זה אומר כי לא יכולים לנסח סוג של הסכם שיהיה מחייב מבחינה משפטית מול עורך דין אשר מיומן בעריכה של הסכמי ממון באווירה חיובית.

אם חושבים על זה בצורה מעמיקה זה אמור להיות האינטרס שלנו להעניק כמה שיותר ולרצות כי לצד השני יהיה הכי טוב שאפשר, גם הדרכים נפרדות וגם אם ממשיכים לחיות שנים ארוכות וטובות יחדיו. עריכה של הסכם ממון לאחר נישואין מאפשר להביא את האמון והכבוד האחד כלפי השני לרמות גבוהות יותר לאחר שכל אחד דואג שהצד השני יקבל את כל מה שהוא זקוק לו על מנת לחוש ביטחון לגבי העתיד והמשך הדרך ביחד או שבנפרד על כל הפרטים שיכולים להכיל בחירות שכאלה.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
הטרנדים הבולטים של צבעי מתכת לשנת 2019
מן הרגע בו החלו צבעי האפור להשתלט על כל האזורים של הבית זה היה רק עניין של זמן עד שאר הצבעים הללו יגיעו עם מניפה שלמה גם עבור צבעי מתכת עצמם.

רוכשים רכב משפחתי חדש
18/08/19 | צרכנות
איך כולם מבצעים מימון רכב חדש ?

היתרון של מיטה עם ארגז
14/08/19 | רהיטים
אם כבר מהרהרים ברכישה של מיטה זוגית או מיטת יחיד חדשה, זה חשוב מאוד לשקול גם את הפרמטר של הוספת ארגז מצעים אל המיטה הזו.

עושים כושר בצורה בטוחה
חדר כושר צריך להיות כזה שמקדם בטיחות בכל אימון, וזה מה שיוצר משטח גומי לרצפה שבו

אירוע עם שף עד הבית
איך עדיין שומרים על אווירה חגיגית? לא מתפשרים על האוכל, ומביאים שף פרטי לאירועים שיודע להתעמק באוכל של אירועים קטנים.

מיטה שהופכת לחלל אחסון
13/05/19 | רהיטים
החוסר במקום עבור אחסון הפתרון ריהוט עם שימוש כפול

נסיעה של פעם בחיים
25/03/19 | רכב
לא בהכרח מחכים לאירוע יוצא דופן כדי לפעול בצורה שהיא אינה שגרתית, ובאירועים מיוחדים מחפשים אחר דרך שאיתה זוכרים את היום הזה לטובה

מנהלים את הכסף נכון
בין יועץ ההשקעות שנמצא בסניף לבין בתי השקעות

צבע שמגיע עם אופי
08/03/19 | שיפוצים
צבע הוא באמת כלי רב עוצמה. הוא אחד החלקים המרגשים ביותר של תהליך השיפוץ, המאפשר לבעלי בתים להביע את האישיות שלהם ולהגדיר את העיצוב עבור הרהיטים האהובים עליהם.

זיכרונות מהעיר הקדושה
אחד מן המקומות היותר בולטים עבור צילומים שכאלה הוא אזור ירושלים והסביבה שלה, אולי בעיקר בשל כמות התושבים הגדולה שנמצאים בתוכה.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI