דף הבית בית משפחה וזוגיות הורות מפתחים את הילדים
מפתחים את הילדים
יחיאל לוי 27/11/17 |  צפיות: 4967

מן הרגע בו מגלים שה מתחילים לנבוט להם בבטן של אמא שלהם ועד לרגע בו הם נמצאים ספונים בין הידיים של ההורים שלהם, ילדים לא יפסיקו להיות הדבר הזה  שעבורו הורים כל הזמן משתדלים ועושים על מנת לקדם אותם עד כמה שיותר בחיים שלהם ולהעניק להם את הכלים הכי חשובים שאיתם הם יוכלו להתמודד עם כל מה שיבוא אליהם בעתיד הקרוב והרחוק גם יחד. ההתפתחות של הילדים לא תלויה אך ורק בחיבוקים ובאהבה שסובבים אותם, אלא גם על יד ביצוע של פעילות שמעודדת את הפיתוח של היכולות לפי השלבים של כל גיל בו נמצא הילד, ואת הפיתוח הזה יכולים לבצע בצורה טובה בשימוש במגוון של משחקי חשיבה לילדים בגילאים השונים.


עוזרים להם לחשוב

ילדים הם אומנם יצורים קטנים וסקרניים אשר לומדים בצורה עצמאית את הסביבה שבה הם נמצאים על ידי שימוש בכל אחד מן החושים שלהם בצעדים שונים של התפתחות תקינה, אבל אין זה אומר כי לא חשוב לסייע לחושים הללו להתחדד ולהביא לידי ביטוי את הכישורים הללו בצורה שהיא יכולה להיות מוקדמת ולא מאוחרת מן הנורמה.

ילדים מגיבים בצורה נהדרת לגירויים הללו, ואם מביאים את שלל המשחקים שיכולים לעשות את כל אלה בצורה מהנה, אז עוד יותר כיף להם ללמוד ולחקור בכל פעם מחדש. העזרה הכי טובה שהורה יכול להנגיש מלבד שעת משחק עצמאית, היא שעת משחק עם ההורים אשר מוסיפים כל מיני משחקי חשיבה לילדים שמותאמים בכל פעם מחדש לגיל הילד ובה לומדים כי משחק זה כיף, וללמוד זו הנאה צרופה עם ההורים.


ללמוד זה כיף

זה חשוב לגרום לילדים להבין כי משחק זה דבר שיכול לגרום להם לגלות יכולות חדשות, ועם ההבנה הזו הם רק ירצו עוד ועוד משחקים שרק ילכו ויהפכו להיות מורכבים יותר ככל שהם עולים דרגות ביכולות שהם סיגלו לעצמם בשעת משחק משפחתית ו/או בשעת משחק עצמאית לגמרי. הסוגים של המשחקים תמיד מראים בצורה ברורה לאלו גילאים הם מומלצים ואיזה סוגים של יכולות המשחקים אמורים לסייע לפתח, וכך מה שנותר לכל הורה הוא רק להמשיך ולעודד את אלה לשחק במשחקים ולמצוא את הסוגים שהכי מעניינים את הילדים הפרטיים שלהם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
דואר שיווקי המופץ לעסק
מה יש לוודא כשמעוניינים לבצע מהלך מן הסוג הזה? לענות על שתי שאלות שאותן כדאי טרם לכן להבין.

מיטה זוגית שכולם קונים
30/12/19 | רהיטים
ההתלבטות היא גם כזו אשר אצל רבי כוללת את הבחירה בין מיטה ללא ארגז מצעים לבין מיטה זוגית עם ארגז מצעים

צבעים המיועדים לטמפרטורה גבוהה
אלו פריטים בשימוש בני האדם צריכים להיות עם צבע עמיד בחום

משדרגים לרכב 2020
13/11/19 | רכב
העלות של רכב חדש מגיעה עם מבחר רחב של מבצעים המיועדים עבור הקידום של הרכבים מהדגמים החדשים

צובעים הכל באפוקסי
השימוש עם צבע אפוקסי לרצפה הוא כזה שמשלב את שני אלה די בהצלחה.

פרמטרים לבחירה של צבע לקיר
איך בדיוק יודעים כי בוחרים צבעים נכונה?

הטרנדים הבולטים של צבעי מתכת לשנת 2019
מן הרגע בו החלו צבעי האפור להשתלט על כל האזורים של הבית זה היה רק עניין של זמן עד שאר הצבעים הללו יגיעו עם מניפה שלמה גם עבור צבעי מתכת עצמם.

רוכשים רכב משפחתי חדש
18/08/19 | צרכנות
איך כולם מבצעים מימון רכב חדש ?

היתרון של מיטה עם ארגז
14/08/19 | רהיטים
אם כבר מהרהרים ברכישה של מיטה זוגית או מיטת יחיד חדשה, זה חשוב מאוד לשקול גם את הפרמטר של הוספת ארגז מצעים אל המיטה הזו.

עושים כושר בצורה בטוחה
חדר כושר צריך להיות כזה שמקדם בטיחות בכל אימון, וזה מה שיוצר משטח גומי לרצפה שבו
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI