דף הבית בית משפחה וזוגיות הורות מפתחים את הילדים
מפתחים את הילדים
יחיאל לוי 27/11/17 |  צפיות: 3373

מן הרגע בו מגלים שה מתחילים לנבוט להם בבטן של אמא שלהם ועד לרגע בו הם נמצאים ספונים בין הידיים של ההורים שלהם, ילדים לא יפסיקו להיות הדבר הזה  שעבורו הורים כל הזמן משתדלים ועושים על מנת לקדם אותם עד כמה שיותר בחיים שלהם ולהעניק להם את הכלים הכי חשובים שאיתם הם יוכלו להתמודד עם כל מה שיבוא אליהם בעתיד הקרוב והרחוק גם יחד. ההתפתחות של הילדים לא תלויה אך ורק בחיבוקים ובאהבה שסובבים אותם, אלא גם על יד ביצוע של פעילות שמעודדת את הפיתוח של היכולות לפי השלבים של כל גיל בו נמצא הילד, ואת הפיתוח הזה יכולים לבצע בצורה טובה בשימוש במגוון של משחקי חשיבה לילדים בגילאים השונים.


עוזרים להם לחשוב

ילדים הם אומנם יצורים קטנים וסקרניים אשר לומדים בצורה עצמאית את הסביבה שבה הם נמצאים על ידי שימוש בכל אחד מן החושים שלהם בצעדים שונים של התפתחות תקינה, אבל אין זה אומר כי לא חשוב לסייע לחושים הללו להתחדד ולהביא לידי ביטוי את הכישורים הללו בצורה שהיא יכולה להיות מוקדמת ולא מאוחרת מן הנורמה.

ילדים מגיבים בצורה נהדרת לגירויים הללו, ואם מביאים את שלל המשחקים שיכולים לעשות את כל אלה בצורה מהנה, אז עוד יותר כיף להם ללמוד ולחקור בכל פעם מחדש. העזרה הכי טובה שהורה יכול להנגיש מלבד שעת משחק עצמאית, היא שעת משחק עם ההורים אשר מוסיפים כל מיני משחקי חשיבה לילדים שמותאמים בכל פעם מחדש לגיל הילד ובה לומדים כי משחק זה כיף, וללמוד זו הנאה צרופה עם ההורים.


ללמוד זה כיף

זה חשוב לגרום לילדים להבין כי משחק זה דבר שיכול לגרום להם לגלות יכולות חדשות, ועם ההבנה הזו הם רק ירצו עוד ועוד משחקים שרק ילכו ויהפכו להיות מורכבים יותר ככל שהם עולים דרגות ביכולות שהם סיגלו לעצמם בשעת משחק משפחתית ו/או בשעת משחק עצמאית לגמרי. הסוגים של המשחקים תמיד מראים בצורה ברורה לאלו גילאים הם מומלצים ואיזה סוגים של יכולות המשחקים אמורים לסייע לפתח, וכך מה שנותר לכל הורה הוא רק להמשיך ולעודד את אלה לשחק במשחקים ולמצוא את הסוגים שהכי מעניינים את הילדים הפרטיים שלהם.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
רוכשים רכב משפחתי חדש
18/08/19 | צרכנות
איך כולם מבצעים מימון רכב חדש ?

היתרון של מיטה עם ארגז
14/08/19 | רהיטים
אם כבר מהרהרים ברכישה של מיטה זוגית או מיטת יחיד חדשה, זה חשוב מאוד לשקול גם את הפרמטר של הוספת ארגז מצעים אל המיטה הזו.

עושים כושר בצורה בטוחה
חדר כושר צריך להיות כזה שמקדם בטיחות בכל אימון, וזה מה שיוצר משטח גומי לרצפה שבו

אירוע עם שף עד הבית
איך עדיין שומרים על אווירה חגיגית? לא מתפשרים על האוכל, ומביאים שף פרטי לאירועים שיודע להתעמק באוכל של אירועים קטנים.

מיטה שהופכת לחלל אחסון
13/05/19 | רהיטים
החוסר במקום עבור אחסון הפתרון ריהוט עם שימוש כפול

נסיעה של פעם בחיים
25/03/19 | רכב
לא בהכרח מחכים לאירוע יוצא דופן כדי לפעול בצורה שהיא אינה שגרתית, ובאירועים מיוחדים מחפשים אחר דרך שאיתה זוכרים את היום הזה לטובה

מנהלים את הכסף נכון
בין יועץ ההשקעות שנמצא בסניף לבין בתי השקעות

צבע שמגיע עם אופי
08/03/19 | שיפוצים
צבע הוא באמת כלי רב עוצמה. הוא אחד החלקים המרגשים ביותר של תהליך השיפוץ, המאפשר לבעלי בתים להביע את האישיות שלהם ולהגדיר את העיצוב עבור הרהיטים האהובים עליהם.

זיכרונות מהעיר הקדושה
אחד מן המקומות היותר בולטים עבור צילומים שכאלה הוא אזור ירושלים והסביבה שלה, אולי בעיקר בשל כמות התושבים הגדולה שנמצאים בתוכה.

מתכת צבועה כהלכה
אחד מן החומרים שאותם צובעים בצורה ספציפית למדי היא המתכת, כאשר זה חשוב לבחור צבע למתכת בצורה נכונה,
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI