דף הבית רפואה ובריאות נשירת שיער מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
הדס כהן 25/03/18 |  צפיות: 8032

בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה  על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ,באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלול לעלות אח"כ ביוקר.

ההבדל העיקרי הראשון הוא שטיפול השתלת שיער באירופה חייב להעשות ע"י רופא מוסמך בהשתלות שיער  ששייך לאיגוד האירופאי להשתלות שיעראחרת אין לקלניקה/לרופא לגיטימציה לבצע את הטיפול. בתורכיה לעומת זאת הרופא הוא מעין סופרוויזר ומי שמבצע את ההשתלות שיער בפועל  ברוב המרפאות זה טכנאים שחלקם הגדול אינו מנוסה בהשתלת שיער ובטח לא בכירורגיה פלסטית.

הבדלים משמעותיים  נוספים הם בכמות הזקיקים שמשתילים.  המרפאות המובילות באירופה ישתילו מקסימום 3000 – 3500 זקיקים בטיפול אחד על מנת לשמר את האזור התורם של המטופל ובכדי להמנע מצלקות וסימנים  , בתורכיה לעומת זאת מוציאים כמוית של 6000 זקיקים ב 4 שעות והרבה פעמים הורסים ומצלקים את האזור התורם וגורמים לנזק בלתי הפיך למטופלים שמקבל משנה תוקף אם וכאשר הם ממשיכים להקריח ויצטרכו שיחזורי שיער נוספים בעתיד.

מעבר לזה יש את הפן האסטטי והאומנותי של ההשתלה .. ההשתלות באירופה הן עדינות יותר וטבעיות יותר עם שיערות בודדות בלבד בקו השיער ובכיוון צמיחה אחיד , קו השיער ממוקם במקום הגיוני ( לא גבוה מידי ולא נמוך מידי ) וישנה מחשבה מעמיקה על המשך ההתקרחות של המטופל. לעומת זאת בתורכיה ההשתלות גסות יותר,קו השיער נמוך מידי ,כיווני הצמיחה של השיער הם שונים ומגוונים אין מחשבה על המשך ההתקרחות של המטופל ושם המשחק הוא להוציא מקסימום שיער במינימום זמן בלי קשר לצרכים של המטופל.

הבדל נוסף וחשוב לא פחות הוא הפן הפסיכולוגי של המטופל והיחס שהוא מקבל מהרופא המטפל . בתורכיה, ברוב המיקרים הרופא יברך אותך לשלום , ישרטט לך את קו השיער וזו פחות או יותר תהיה האינטרקציה של המטופל עם הרופא האחראי.  הטיפול מתבצע בשיטת "סרט נע " ולעיתים הם עושים 8 /9 השתלות שונות ביום וכל הפן הפסיכולוגי האישי שכולל צרכים ורצונות של המטופל לא קיים. לעומת זאת במרפאות האירופאיות המעורבות של הרופא היא הרבה יותר גדולה עוד בשלב של תכנון ההשתלה ותאום הציפיות מול המטופל. במרפאות האירופאיות מבצעים מקסימום 2 מטופלים שונים ביום , יש יותר יחס אישי והקשבה לצרכים והרצונות של המטופל וישנו ליווי צמוד של הרופא גם בימים של לאחר ההשתלה וכמובן מספר חודשים לאחר ההשתלה שמנתחים את התוצאה של המטופל וכמובן את העמידה ביעדים.

לבסוף יש את עניין ההתחייבות של המרפאה כלפי המטופל. ברוב המרפאות באירופה המטופל יקבל כתב התחייבות לטיפול ולצמיחה של 80 אחוז ומעלה עם התחייבות לבצע תיקון במידה והשיער  המושתל לא יצמח.

לעומת זאת ברוב המרפאות בתורכיה אין התחייבות לאחוזי צמיחה ולטיפול,מה שהופך את כל הסיפור להרפתקאה מסוכנת והימור .

אם עדיין לא השתכנעתם תשאלו את עצמכם שאלה פשוטה : אם הייתם צריכים סתימה בשן או טיפול שורש הייתם מוכנים שהסייעת של רופא השיניים תבצע את הטיפול ? ובכן זה אותו הסיפור עם השתלות שיער – רופאים מנוסים צריכים לבצע את הטיפול. השתלת שיער היא לא פחות מורכבת מניתוחים אסטטים אחרים כגון : ניתוח אף , הגדלת חזה ,שאיבת שומן , השתלת שיניים וכל טיפול אסטטי כירורגי אחר.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 הדס כהן


 


מאמרים נוספים מאת הדס כהן
 
ספירת מלאי לעסקים – ניהול נכון
18/01/22 | ניהול ידע
ניהול מלאי מקצועי לעסק הוא הפכית העסק ליעיל גם בימים בהם בעבר נאלצתם להשבית אותו. החדשנות כיום מגיעה לכל תחום אפשרי, גם כאשר מדובר על מערכות ניהול מלאי. אך על מערכות אלו יש להיות מותאמות בצורה אישית כל עסק ועסק, וזאת על מנת להימנע מתקלות עתידיות.

הערכת יהלומים – יהלום מזויף, לא תאמינו מה אפשר ללמוד עליו
ליהלום יש מוניטין חזק מאד שהולך לפניו. בעיקר כזה שמדבר גם על תחליפים לכסף, או כהשקעה. זאת בדיוק הסיבה שלא מעט אנשים מנסים לזייף אותו. נכון שיש זיוף "טוב" שהוא זיוף עבור תכשיטים בלבד. אך יש גם זיוף בזדון. זיוף רע הוא זיוף שגורם לצרכנים לרכוש יהלום מזויף בשווי של יהלום אמיתי, כאשר הם חושבם ובטוחים שהיהלום שהם רוכשים הוא אמיתי לגמרי. לכן מקצוע כמו הערכת יהלומים הוא מקצוע המחייב לא מעט מומחיות, וותק, נסיון וחדות.

מה ההבדל בין השתלות שיער באירופה להשתלות שיער בתורכיה?
בשנה האחרונה אנחנו עדים לתופעה שאלפי ישראלים נוהרים לתורכיה על מנת לבצע השתלות שיער במחירים שהם משמעותית נמוכים אל מול המחירים בארץ, באירופה ובארה"ב. במאמר זה ננסה להסביר מה הם ההבדלים בין מרפאות/רופאים באירופה אל מול מרפאות בתורכיה וננסה להבין האם מה שעולה בזול עלות לעלות אח"כ ביוקר.

נפתחת בפניכם דלת לעולם קל וחכם יותר
15/02/18 | אדריכלות
כמה חשיבות אנחנו מייחסים באמת לדלת הכניסה שנפתחת מאליה כשאנחנו נכנסים, או לכל מוצר חשמלי שמקל על החיים שלנו? לדלתות האוטומטיות יש הרבה יותר חשיבות ממה שאנחנו חושבים.

ידע זה כוח
הלימודים בבתי הספר הם מסגרת מצוינת, אבל בשל העומס הגדול לא תמיד ניתן לקבל בהם את מלוא תשומת הלב לכל תלמיד, לכן ישנה אפשרות חיצונית להרחיב את השעורים.

כמה באמת עולה אמנות
גיליתם תכשיט עתיק או פריט היסטורי שזקוק להערכת מחיר או בדיקת מקוריות? אל תהססו, יש סיכוי שיש בידכם הון גדול.

נתנאל סמריק - כשהסינים רוצים לקרוא בעברית הם פונים לקונטנטו נאו
01/06/17 | ספרות
קונטנטו נאו היא הוצאה לאור שמתמחה בהוצאת ספרים ישראליים לאור בחו"ל, אחרי תרגומם לשפות שבהן יש להם את הפוטנציאל הגדול ביותר לדבר לקהל המקומי. ההוצא הקמה מייסודו של נתנאל סמריק, מקים ההוצאה האם קונטנטו דה סמריק לפני כעשור.

תפקידו של נוטריון בתל אביב
נוטריון הינו למעשה עורך דין אשר עבר את ההדרכה ואת ההסמכה המתאימה מטעם משרד המשפטים לספק שירותים נוטריונים שונים. תפקידו של נוטריון בתל אביב הוא תפקיד יוקרתי, ולא כל עורך דין יכול להיות גם נוטריון. מבין שלל תפקידו של הנוטריון, ניתן למנות אישורים משפטים או חוקתיים שונים, עריכת תרגום נוטריוני, מתן ייפוי כוח ועוד.

תרגום נוטריון לספרדית
בכדי לקבל תרגום של מסמך לשפה הספרדית בעל אישור של נוטריון, עלינו לפנות אל נוטריון המספק שירותי תרגום מסמכים. על מנת לקבל תרגום נוטריון לספרדית אנחנו לא חייבים למצוא דווקא נוטריון הדובר את השפה, אלא נוטריון אשר פועל אל מול מתרגמים בשפות שונות.

שירותי נוטריון לאנגלית
יש לא מעט מסמכים שדורשים תרגום נוטריוני מוסמך מהשפה האנגלית לעברית ומהשפה עברית לאנגלית. לרוב המסמכים קשורים למגוון סטטוסים שונים, כך שבין היתר מדובר בתעודת נישואין, תעודת תושב, תעודת רווקות, תעודת מקצוע וכו', כאשר בין היתר גם ניתן למצוא מגוון תרגומים של פסקי דין.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI