דף הבית עיצוב ואדריכלות עיצוב פנים פרמטרים לבחירה של צבע לקיר
פרמטרים לבחירה של צבע לקיר
יחיאל לוי 04/11/19 |  צפיות: 1842

לקראת ביצוע של שיפוץ ושדרוג הבית, הרבה אנשים גם ניגשים אל חנות שבה מוכרים צבע. צבע הוא כזה שמכניס חיות וחיוניות לכל מקום, כשאת ההשפעה שלו רואים בצורה ש מיקוד, של רוגע ושל חמימות בכל מקום שבו אותו מיישמים. איך בוחרים צבעים לקיר? הנה כל הדברים החשובים.


איזה צבע בוחרים

כמו בכל דבר שבו יש הרבה מאוד ברירות שמהן ניתן לבחור את האחת, גם המדפים של הצבעים הם כאלה שעמוסים לעייפה בהמוני סוגים של צבעים ולאחר מכן, בהמוני גוונים שמהם יש לבצע את הבחירה. איך בדיוק יודעים כי בוחרים נכונה? ובכן, הנה כמה פרמטרים לבחירה.

מה צובעים – הדבר הראשון שאותו יש להבין הוא את החומר שאותו מבקשים לצבוע? מדוע? כי צבעים הם כאלה שמחולקים לפי משטח צביעה המיועד, כמו צבעים לקיר פנימי וחיצוני, צבעי עץ, צבעי מתכת וצבעי פלסטיק ועוד...חשוב לבחור את הצבע הנכון כדי שהצביעה תישאר עמידה והצבע ייצמד אל החומר בצורה הכי טובה.

איזה גוון לבחור – לאחר שיודעים מה צובעים נמצאים מול המדף הנכון שבו יש עוד ערמות על גבי ערמות של צבעים. הצבעים הללו יכולים להגיע באלפי גוונים. איזה גוון יתאים? כאן חשוב להבין את חלוקת הצבעים באותו החלל שאותו מתעתדים לצבוע, כדי שהצבע יחמיא אפשר לרכוש דוגמית וכך להבין עד כמה הבחירה תתאים עם שינוי הצבע במהלך היום.

כמות הצבע – בחרתם גוון וצבע נכון? כעת נותר רק לבחור את הכמות הנכונה. צבעים מגיעים בכל מיני גדלים של מיכלים, ועל גבי כל מיכל כתוב את הכמות ואת כושר הכיסוי. זה אומר איזה גודל של שטח במטרים רבועים יכולה הכמות הנקובה לכסות בצורה ממוצעת. כאן יש להבין כי יש לחשב את השכבות הנוספות שאותן לפעמים צובעים.


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 יחיאל לוי


 


מאמרים נוספים מאת יחיאל לוי
 
צובעים את הבית בצבעי חג
16/09/20 | שיפוצים
המשימה הכי בולטת אולי היא זו של צביעת הבית עצמו, שכן קירות הבית עוברים סוג של בלאי ולפעמים פשוט רוצים לשנות את הצבע שהיינו רגילים אליו שנים רבות

דואר שיווקי המופץ לעסק
מה יש לוודא כשמעוניינים לבצע מהלך מן הסוג הזה? לענות על שתי שאלות שאותן כדאי טרם לכן להבין.

מיטה זוגית שכולם קונים
30/12/19 | רהיטים
ההתלבטות היא גם כזו אשר אצל רבי כוללת את הבחירה בין מיטה ללא ארגז מצעים לבין מיטה זוגית עם ארגז מצעים

צבעים המיועדים לטמפרטורה גבוהה
אלו פריטים בשימוש בני האדם צריכים להיות עם צבע עמיד בחום

משדרגים לרכב 2020
13/11/19 | רכב
העלות של רכב חדש מגיעה עם מבחר רחב של מבצעים המיועדים עבור הקידום של הרכבים מהדגמים החדשים

צובעים הכל באפוקסי
השימוש עם צבע אפוקסי לרצפה הוא כזה שמשלב את שני אלה די בהצלחה.

פרמטרים לבחירה של צבע לקיר
איך בדיוק יודעים כי בוחרים צבעים נכונה?

הטרנדים הבולטים של צבעי מתכת לשנת 2019
מן הרגע בו החלו צבעי האפור להשתלט על כל האזורים של הבית זה היה רק עניין של זמן עד שאר הצבעים הללו יגיעו עם מניפה שלמה גם עבור צבעי מתכת עצמם.

רוכשים רכב משפחתי חדש
18/08/19 | צרכנות
איך כולם מבצעים מימון רכב חדש ?

היתרון של מיטה עם ארגז
14/08/19 | רהיטים
אם כבר מהרהרים ברכישה של מיטה זוגית או מיטת יחיד חדשה, זה חשוב מאוד לשקול גם את הפרמטר של הוספת ארגז מצעים אל המיטה הזו.
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI