דף הבית נשים בריאות נשים על כאבי רגליים והריון , מאת רן אבידור, מנכ"ל רשת אבידור מרכזי בריאות לרגל ולגב
על כאבי רגליים והריון , מאת רן אבידור, מנכ"ל רשת אבידור מרכזי בריאות לרגל ולגב
רונן הלל יחסי ציבור 16/06/10 |  צפיות: 2447

  "כפי שיודעת כל מי שכבר חוותה הריון על בשרה, במהלך תשעת החודשים האלו לא רק הבטן גדלה – גם הרגליים, לעתים קרובות, מתנפחות למימדים חדשים ומכאיבים". "הסיבה לכך היא העלייה במשקל במהלך ההריון, שלה מתלווה שינוי במרכז הכובד של הגוף. השינוי הזה מגדיל את הלחץ המופעל על הברכיים והרגליים וגורם לעתים קרובות לבצקות בכפות הרגליים, ובמקרים מסוימים גם לפלטפוס הריון." מוסיף אבידור. ככל שמצב ההריון מתקדם יותר, כך הבעיה רק הולכת ומחריפה. מה שמתחיל לרוב בתור מטרד מתון עלול להפוך תוך זמן קצר לכאב חד מלווה בהתכווצויות וורידים נפוחים, דבר המקשה מאוד על תפקוד יומיומי.

על בעיות רגליים אופייניות להריון
כאמור, ישנן שתי בעיות רגליים שהן הנפוצות ביותר במהלך ההריון: "הפלטפוס ההריוני" ובצקות. בשל השינויים הפיזיים המתרחשים בעת ההריון, ישנו סיכוי גבוה ללקות בפלטפוס במהלך כל ההריון, מדובר במצב בו הקשת האורכית ברגל קורסת במהלך הדריכה, דבר היכול להביא לידי פגיעה קשה ברקמות וברצועות הסמוכות. חשוב מאוד להימנע מפגיעה מסוג זה, זאת מכיוון שאיננה הבצקת היא נפיחות שמופיעה לרוב בחלקו המאוחר של ההריון כתוצאה מהצטברות של כמות גדולה מהרגיל של נוזלים במקומות מסויימים בגוף ובמיוחד באגן וברגליים.

טיפול ומניעה - פלטפוס
השיטה הטובה ביותר לטיפול בפלטפוס הריוני היא התאמה אישית שלמדרסים ו/או נעליים אורטופדיות. התאמה כזאת, המתבצעת באמצעות מיפוי של כף הרגל במצבה ההריוני, הופכת את השגרה לנוחה ונטולת כאבים ככל האפשר. בנוסף על כך, מסייע הטיפול באמצעים אורטופדיים במניעת סיבוכים עתידיים של הפלטפוס.

טיפול ומניעה - בצקות
בכדי להפחית ולצמצם את היקף הבצקת עלייך לנקוט בשיטות הבאות:
• הטילי את ביצוע המשימות השוטפות בבית על בן הזוג
• שמרי על הרגל במצב מורם זמן ממושך ככל הניתן
• קני נעליים מתאימות, לא צרות ולא רחבות מדי, כך שלא יקשו על זרימת הדם (מידת הרגל, עשוייה להשתנות מספר פעמים במהלך ההריון(
• הימנעי מנעילת נעליים בעלות עקב גבוה על מנת לא להכביד על הגפיים התחתונות • קיימת אפשרות לשימוש בגרבי לחץ לתקופת ההיריון, אשר יסייעו בשיפור זרימת הדם והתפקוד הווסקולארי בגפיים התחתונות.
• בנהיגה ממושכת, הקפידי על עצירות והפסקות קבועות לטובת מתיחת הרגליים להאצת זרימת הדם
• הקפידי לעשות ספורט באופן קבוע, בעיקר הליכה
• הקפידי לשתות באופן תדיר והימנעי מהתייבשויות
• הקפידי על תפריט מאוזן ובריא והימנעי ממאכלים העשירים במלח
לבסוף, הערה חשובה: אם הנפיחות בשתי הרגליים אינה מקבילה וסימטרית, כנראה שלא מדובר בבצקת רגילה, אלא בבעיה בנימי הדם. במקרים אלו יש לפנות לטיפול רפואי דחוף.

אודות

אבידור מרכזי בריאות לרגל ולגב מובילה את תחום מתן פתרונות לבעיות אורטופדית, באמצעות מדרסים , אביזרים אורתופדיים, נעלי נוחות ועוד.

הרשת שהוקמה בשנת 1939 מונה 18 סניפים מפעילה צוות מומחים ומעבדות ממוחשבות מהמתקדמות בעולם לביצוע בדיקות ניתוח תנועה, באחריותם של טובי המומחים בארץ.

אבידור משווקת ומתאימה, מגוון רחב של מדרסים איכותיים לקהלי יעד שונים: לספורטאים מקצוענים וחובבים, לחיילים, מדרסים לחיי היום יום, מדרסים רפואיים ומדרסים לבעלי רגליים רגישות.

רשת אבידור הינה היבואנית והמשווקת של מותגי ההנעלה : Rockport, Asics, Geox, MBT, Ecco, ועוד.

לאתר החברה, אבידור מרכזי בריאות לרגל ולגב:  www.avidorhc.co.il .

לפרטים נוספים:  איילת דובקין, רונן הלל תקשורת ויחסי ציבור, 052-5706268

www.ronenhillel.co.il


דירוג המאמר:

תגיות של המאמר:

 רונן הלל יחסי ציבור

רונן הלל

רונן הלל תקשורת ויחסי ציבור

Ronen Hillel Public Relations

טלפון: 03-6855282

נייד: 052-2508109

כתובת: מרמורק 10 תל-אביב, 64254

זוכה פרס האריה השואג 2009

זוכה פרס יחסי ציבור האריה השואג 2010

זוכה פרס האריה השואג 2011 על קמפיין שנתי ביחסי ציבור

לקבוצתהאתרים של יחסי ציבור רונן הלל תקשורת ויחסי ציבור - משרד יח"צ

יחסי ציבור | משרד יחסי ציבור | מיתוג אישי | הדחקת אזכורים שליליים | יחסי ציבור בישראל public relations in israel |פתיחת עסק חדש | אלי שביט

מוזמנים לבקר באתר החברה: http://www.ronenhillel.co.il ; Jacob Newberger 


מאמרים נוספים מאת רונן הלל יחסי ציבור
 
בית המשפט מינה את המהנדס רפאל גיל כמומחה מטעמו
כבוד השופט זכריה ימיני מבית משפט השלום ברמלה מינה את המהנדס רפי גיל כמומחה מטעמו במשפט טאלב אבו גאנם נגד אורי בר אור (ת"א 23164-05-12 אבו גאנם נ' בר אור).

רפי גיל נבחר למהנדס מומחה מטעם שרביב בע"מ בתביעה שהוגשה ע"י נציגות הבית המשותף ברחוב אלון 37 חיפה
רפי גיל מונה למהנדס מומחה מטעם הנתבעת חברת שרביב בע"מ, בתביעת שהגישה נגדה נציגות הבית המשותף ברחוב אלון 37 חיפה. המשפט התנהל בפני כב' השופט דר' מנחם רניאל, בבית המשפט המחוזי בחיפה. פסק הדין ניתן ביום 28.1.2015. ת"א 26999-06-11 נציגות הבית המשותף ואח' נ' שרביב בעמ. את דייר הבית המשותף ייצגו עו"ד אלי הכהן ועו"ד טל רבינוביץ ואת שרביט בע"מ ייצג עו"ד חיים גלזר.

המהנדס רפי גיל מונה למומחה מטעם הנתבעות בתביעת עזאני נ' עיריית ראש העין ואח'
09/08/15 | חוק ומנהל
כב' השופט יחזקאל הראל – סגן הנשיאה בית משפט השלום בהרצליה: המהנדס גיל שהינו גם ממונה בטיחות, חלק על דעתו זו של אינג' גולדשטיין שאינו מומחה בטיחות. מצאתי להעדיף את דעתו, מה גם שלא שוכנעתי כי גם אם היה מותקן מעקה גם במדרגה הראשונה, היה בכך כדי למנוע את קרות התאונה

המהנדס רפי גיל מונה למומחה מטעם בית המשפט בתביעת פרניץ ואח' נ' אפריקה ישראל מגורים בע"מ ואח'
09/08/15 | חוק ומנהל
המהנדס רפי גיל מונה למומחה מטעם בית המשפט

טופ 94 - האטרקציה המרעננת של אילת!
פארק אתגרים עשיר בחוויות ואקשן לכל המשפחה

פסק דין: מוכרת שמכרה דירתה בזמן הבלעדיות וסירבה לשלם דמי תיווך - תשלם למתווך 44,460 אלף ש'
25/04/15 | כללי
חברת תיווך תבעה מוכרת דירה בנשר, שסירבה לשלם להם דמי תיווך, אף שמכרה את דירתה לקונים שלא באמצעות המתווך. לטענתה, חתמה על הסכם הבלעדיות עקב הטעיה ומתוך כפייה ואיומים של סוכן החברה, וכי המתווך לא היה הגורם היעיל שהביא למכירת הדירה היות והקונה הגיע אליה בעקבות פרסום עצמאי שקדם לחתימה על הסכם הבלעדיות. אולם בית המשפט דחה את טענותיה וקבע כי המוכרת הפרה את הסכם הבלעדיות והמתווכים זכאים לפיצוי המוסכם בגין הפרת ההסכם

שחר צוברי סיים במקום ה-8 בתחרות גביע הנסיכה סופיה, בפלמה דה מיורקה
04/04/15 | ספורט
את שיוט המדליות סיים המדליסט האולימפי מבייג'ינג במקום ה-6. צוברי הבטיח את מקומו בתחרות גביע העולם שתיערך בעוד כשבועיים בהייר

חוגגים פסח בפסטיבל סחלבים, תוכים וטבע בפארק האטרקציות אוטופיה
פסטיבל פסח וטבע בפארק אוטופיה: אוטפיה, פארק הסחלבים והאטרקציות של ישראל, יוצא בפעילות אביבית לחג פסח והמציע קונספט של טבע בכיף לכל המשפחה.

חוגגים פסח בפסטיבל סחלבים, תוכים וטבע בפארק האטרקציות אוטופיה
פסטיבל פסח וטבע בפארק אוטופיה: אוטפיה, פארק הסחלבים והאטרקציות של ישראל, יוצא בפעילות אביבית לחג פסח והמציע קונספט של טבע בכיף לכל המשפחה.

סיקורה מציעה את מזון העתיד: אצות ים חכמות טריות למאכל
סיקורה מציעה שני מוצרים חדשים ובריאים במיוחד : חסת-ים וסלט אצות עם בורגול. מוצרי החברה טעימים ובריאים, עשירים בחלבונים, סידן, ברזל, מינרלים, ויטמינים, נוגדי חמצון, חומצות אמינו ו-כלורופיל
     
 
שיווק באינטרנט על ידי WSI