מקרן קול, מה זה? שווה? מה ההבדל בין מקרן קול למערכת קולנוע ביתית?
נכתב על ידי: תמיר
תאריך: 09/06/11

מקרן קול, מה זה? שווה? מה ההבדל בין מקרן קול למערכת קולנוע ביתית מקרן קול, מה זה? שווה? מה ההבדל בין מקרן קול למערכת קולנוע ביתית?

העתיד כבר כאן חברים.מקרן קול הוא יחידה הבנויה מעשרות רמקולים ומגבר פנימי. את המקרן ניתן לתלות על הקיר או להניח על המזנון. תליה על הקיר מתחת למסך הטלויזיה היא האופטימאלית להשגת הביצועים הטובים ביותר של מקרן הקול.מקרן הקול המוכר והמשוכלל ביותר הוא של חברת ימאהה. פיתוח חדשני זה גורם לתחושת שמע היקפי או "סראונד" ללא כל צורך ברמקולים תלויים בחלל החדר והעברת חוטים בכל הבית. מקרן קול משוכלל מחשב את חלל החדר והריהוט בו ע"י זריקת גלי קול בתדרים שונים, בכך, הוא מזהה את הקירות והריהוט ואף מחשב את המרחק ביניהם לבינו. נכון, נשמע מעט מופרך ומעט בדיוני אך תאמינו או לא, טכנולוגיה חדשנית זו תשאיר אתכם פעורי פה.יתרונות בולטים:1. בניגוד למערכת קולנוע ביתית, אין צורך ברכישת מגבר בנפרד והתאמת רמקולים, בכך, חוסך לנו עלויות.2. אין צורך בהכנות מראש לתלייה של רמקולים והעברת חוטים.

1. למי שאין הכנות, אין צורך בהרצת חוטי רמקול בכל חלל החדר.4. קל מאד לתפעול והאופטמיזציה נעשית ע"י לחיצת כפתור בודדת.חסרונות:

2. המכשיר יעבוד בצורה הטובה ביותר רק במידה ויש לנו חלל ובו 2 קירות צדדים וקיר אחורי (על מנת לאפשר לגלי הקול לקפץ ביניהם.

3. יש צורך ברכישת סאב-וופר על מנת שישלים לנו את התדרים הנמוכים אליהם מקרן הקול אינו מגיע.לסיכום - מומלץ לבדוק אפשרות של רכישת מקרן קול או מקרן סראונד ולהתקדם לדור הבא של איכות הסאונד.

באדיבות,סטריאו סאונדhttp://surround-sound.co.il

מאמרים נוספים ששווים בדיקה:

מערכת קולנוע ביתית - כל מה שרצית לדעת ולא העזת לשאול


 
אודות המחבר

סייטלינקס - חברה לקידום אתרים

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article17297.aspx