ביטוח תאונות אישיות – כל מה שרציתם לדעת, והתביישתם לשאול
נכתב על ידי: neri bennun
תאריך: 23/06/11

ביטוח תאונות אישיות, המוצע על ידי חברות ביטוח שונות, נועד לבטח במקרים של אובדן כושר עבודה ו/או נכות כתוצאה מתאונה. במקרים אלה נזקקים לשלם בעבור הוצאות רפואיות רבות ויקרות במיוחד, וזאת לצד הפסקת העבודה, העלולה להביא בעקבותיה משבר כלכלי עצום. אם כן, למי מתאים ביטוח תאונות אישיות, למה חשוב לשים לב במסגרת הסעיפים השונים בו וכיצד בוחרים את הביטוח המתאים? על כך, בכתבה הבאה.

ביטוח תאונות אישיות – מתי מומלץ לרוכשו

ביטוח תאונות אישיות הינו בגדר חובה עבור בתי הספר השונים, שכן זה נועד לבטח את ילדי בית הספר במהלך שהותם במסגרת החינוכית ומחוצה לה, במקרים של תאונות אישיות כלשהן. בנוסף, הינו בגדר חובה גם בקרב מכוני כשר או אגודות ספורט שונות, בהם מתקיימות פעילויות ספורט, העלולות, לעיתים לגרום לתאונות. לעיתים, מומלץ ביטוח תאונות אישיות גם עבור עיסוקים שונים, כמו, למשל, ספורטאים, מנתחים או זמרים, המשתמשים בגופם במסגרת עיסוקם ולכן במידה וייפגעו, לא יוכלו לשוב ולעבוד.

למה חשוב לשים לב, במסגרתו של ביטוח תאונות אישיות

ביטוח תאונות אישיות מוצע על ידי חברות ביטוח שונות, וככזה כולל במסגרתו סעיפים שונים והגדרות שונות. בטרם בחירתו של הביטוח, חשוב לשים לב להגדרתו של הביטוח את המונח "תאונה". מרבית חברות הביטוח מגדירות תאונה כאירוע פתאומי, בלתי צפוי הגורם לנזקים גופניים. התאונה מוגדרת כגורם חיצוני בלבד. קיימות חברות ביטוח שונות המרחיבות הגדרה זו ומוסיפות לה גם פגיעה פיזית כתוצאה ממחלה. בנוסף, אם אתם עוסקים בעיסוק כלשהו, ודאו כי קיימת התייחסות לעיסוקכם באופן ברור, שכן תפקידו המרכזי של ביטוח מסוג זה להגן עליכם הגנה מושלמת בכל מקום, לאורך כל חודשי השנה ובמסגרת כל פעילות, בה אתם עוסקים.

כיצד תובעים במידת הצורך

במידה ותפגעו מתאונה, חלילה, ותדרשו לתבוע את חברת הביטוח שלכם, במסגרתו של ביטוח תאונות אישיות, זכרו כי תביעות מסוג זה אינן פשוטות, שכן מדובר בהגדרות שונות ומצבים שונים, המוזכרים בכל פוליסה באופן אחר. ולכן, כפי שהוזכר, ישנה חשיבות רבה להתאמתם של הכיסויים השונים למצבכם וצרכיכם המדויקים. פעמים רבות כוללת תביעה מסוג זה סכומי כסף גבוהים במיוחד, בין אם בעקבות נכות או בין אם בעקבות אובדן כושר עבודה. ולכן, חשוב להיעזר בעורך דין מומחה כדי לנהל את התביעה באופן הטוב ביותר לכל הצדדים הלוקחים בו חלק, וכדי להבטיח כי תזכו בפיצוי המתאים לכם.

כיצד לבחור ביטוח תאונות אישיות מתאים

כאמור, ביטוח תאונות אישיות כולל, במסגרתו, סעיפים שונים וכיסויים שונים. חברות ביטוח רבות מאפשרות ליהנות מהרחבות שונות, במסגרתו של ביטוח זה, בעוד שאחרות אינן מציעות זאת. במידה ואתם מעוניינים לרכוש ביטוח תאונות אישיות, מומלץ להשוות בין הכיסויים השונים המוצעים וכן בין המחירים השונים, אותם תדרשו לשלם. בנוסף, חשוב לבדוק כיצד מתייחסת כל אחת מחברות הביטוח להגדרות השונות, המוזכרות בביטוח מסוג זה. למשל, אובדן כושר עבודה. האם מדובר במקרה של אובדן כושר עבודה זמני או קבוע, ובמידה וזמני, למשל, מהי תקופת הזמן המוזכרת. כמו כן, האם קיימת הרחבה במסגרתו של מונח זה או לא. פרט נוסף שחשוב לזכור, ביטוח תאונות אישיות הינו כזה הנועד להתאים לצרכיכם השונים. ולכן, במידה, ולמשל, אתם נוהגים לטוס לחו"ל לעיתים, ודאו כי פוליסה זו תקפה גם במהלך שהותכם בחו"ל. וכמובן, במידה ואתם עוסקים בפעילות כלשהי, המצריכה גם היא ביטוח, וודאו כי זו מוזכרת במסגרתו של ביטוח תאונות אישיות זה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article17638.aspx