סדרות ותיקות במשחקי מחשב
נכתב על ידי: אריאל
תאריך: 05/03/12


משחקי מחשב הם מדיום בידורי לגיטימי בימינו, ואינו שייך בהכרח לנוער, אלא גם למבוגרים. סדרות משחקים רבות נמשכות כבר שנים רבות – לכן קהל המעריצים של המשחקים האלו מתבגר גם הוא. נסקור מספר סדרות ותיקות של משחקים ונציג את יתרונותיהם.

ממתק מיוחד לחובבי משחקי הירי

סדרת קול אוף דיוטי הינה סדרת משחקי יריות שהחלה בשנת 2007 ונגזרה מתוך סדרת Call of Duty הותיקה (המשחק הראשון יצא עוד בשנת 2003). המשחק Modern Warfare הוא למעשה החלק הרביעי בסדרת המשחקים, המתבסס על העולם הדמיוני-למחצה של הסדרה ועוסק בסוגיות פוליטיות משל עצמו ובמעלליהן של מספר דמויות מפתח מרכזיות בעימות כלל-עולמי ומציג את העלילה דרך עיניהן. המשחק זוכה לפופולריות רבה, כשהאחרון שבהם שבר מספר שיאי גינס מבחינת גודל ההשקה שלו עבור כל מוצר בידורי שהוא (לא רק משחקי מחשב). הפופולריות הרבה של המשחק, הנגזרת מהעלילה הקולנועית שלו והאפשרות לשחק עם שחקנים אחרים מכל רחבי העולם, הביאה לכך שפרק חדש יוצא מדי שנה.

פינוק שנתי לחובבי הכדורגל

אם יש סדרה שדואגת לפנק את מעריציה מדי שנה, הרי שמדובר על סדרת פיפא. מדובר על סדרה של משחקי כדורגל אשר במסגרתה יוצא משחק חדש מדי שנה, החל משנת 1995. מדי שנה, מקפידים יוצרי המשחק לעדכן את המשחק לפי הטכנולוגיות האחרונות, עדכונים להרכב הקבוצות ומגוון חידושים ושיפורים למשחק עצמו. המשחק האחרון בסדרה – פיפא 2012 – הספיק למכור מאז שחרורו לשוק 3.2 מיליון עותקים ולמרות שעל פניו מדובר במשחק דומה לזה ששוחרר שנה לפני זה, הצליח לזכות בציונים גבוהים מאוד מידי מבקרי משחקים (ציונים ממוצעים של 9.3 מתוך 10). כצפוי, גרסאות 2013 ו-2014 כבר הוכרזו מראש.

סדרת המשחקים דיאבלו והבאזז התקשורתי

בניגוד לסדרת פיפא המשחררת משחק מדי שנה, מעריצי סדרת המשחקים דיאבלו זכו לתוכן חדש בסדרה בסוף יולי 2001 ומאז ממתינים בשקיקה למשחק הבא – דיאבלו 3 – שצפוי לצאת לשוק באמצע שנת 2012. עדת המעריצים של דיאבלו בולעת בשקיקה כל פיסת מידע שיוצאת לתקשורת: תמונה, שמועה או דיווח. מכיוון שהסדרה החלה עוד בסוף 1996, כשיצא המשחק הראשון, מפתחי המשחק חייבים להבין שקהל המעריצים התבגר בלא פחות מ-16 שנים, ולכן צפוי שהעלילה תתבגר ותתפתח בהתאם.

לסיכום, ראינו שקיימים משחקים להורדה שאינם מהווים חוויה חד פעמית, אלא מדובר בסדרות ממושכות שמקפידות להציע חידושים ושיפורים, ובהתאם לזאת לוכדים מחדש את ציבור השחקנים כל פעם שיוצאת מהדורה חדשה או פרק חדש. לכם נשאר רק לקנות, להורידולשקוע לשעות רבות...


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article26873.aspx