טיפול זוגי
נכתב על ידי: לילך כהן
תאריך: 30/10/12

 

האפשרות להתחיל את הכול מחדש

בלא מעט פעמים אפשר לראות כיצד מערכת יחסית מסוימת נתקעת לה והיא זקוקה לרענון או להתנעה מחדש, אם אפשר לקרוא לזה כך. לכן חשוב לראות כיצד בני זוג יכולים לבצע פעולות רציניות שונות על מנת לשנע מחדש את מערכת היחסים שלהם וליהנות בתוך פרק זמן סביר מזוגיות בריאה יותר שיש לה הרבה מה לתרום לכל אחד מבני הזוג.

אין ספק שהחיפוש אחר פתרונות איכותיים לבעיה בזוגיות יכול להביא כל זוג לבדיקת הסיוע שניתן לקבל במסגרת של טיפול זוגי. זאת מאחר ובני זוג רבים מבינים כיצד לבעיה שלהם יכול להיות פתרון אמיתי בזכות איש מקצוע רציני שמציג ידע רב וניסיון בתחום זה. מהלך כזה יכול להעניק לבני הזוג נקודת פתיחה מחודשת בדרך לחיים משותפים מלאים חוויות חיוביות.

יתרונותיו של תהליך אישי וממוקד

באופן טבעי לכל אחד מבני הזוג יש את האופי שלו, ובאופן טבעי הרי שלכל זוג יש אופי שונה של בעיות. בהתאם לעוצמת המשבר, ובהתייחסות רצינית לאופי הבעיה ולסף הרגשות של כל אחד מבני הזוג יכול מטפל איכותי ליצור תהליך ממוקד שיקל מאוד על בני הזוג. כך יכולים רבים לראות כיצד אפשר לצאת בצורה מהירה יחסית מבעיה לא פשוטה בכל מערכת זוגיות.

בזכות טיפול זוגי ממוקד שבוחן את המצב לעומק ומציע פתרונות מעשיים אפשר לצאת לדרך חדשה ומהנה הרבה יותר. הסיפוק מטיפול ברמה גבוהה יכול להגיע בזכות כך שלבעיות מסוימות יהיה פתרון מדויק ולא סתם רעיונות כללים לשיפור מצב הרוח של בני הזוג. יצירת תהליך מדויק שינחה את בני הזוג ויוסיף להם כלים מעשיים יכול לתרום רבות בדרך לפתרון אמיתי.

לומדים להבין את השותפים לחיים

אחרי הכול האדם הוא יצור חברתי שמעוניין לחיות בזוגיות איכותית. גם אם פה ושם אנו עדיין רואים כיצד יש כאלו שסוגדים לחיי הרווקות הרי שנישואים מוצלחים וזוגיות פורייה הם דברים שתורמים המון לכל גבר או אישה. אך על מנת ליצור זוגיות פורייה באמת יש להבין שלכל אחד מבני הזוג יש את המפה האישית שלו שלפיה הוא מפענח את מסריו של שותפו לחיים.

מסיבה זו אנו יכולים לעתים לראות כיצד גם אישה שהתכוונה לתמוך בבעלה גרמה בטעות לכך שהוא חושב שהיא לוחצת עליו. בזכות טיפול זוגי איכותי יכולים שני בני הזוג להבין בצורה ברורה כיצד יש להתייחס בצורה הנכונה לרצונותיו ולכוונותיו של בן או בת הזוג. כך גדל הסיכוי לתקשורת טובה הרבה יותר ולכך שניתן יהיה ליהנות מחיים משותפים ללא חיכוכים מיותרים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33881.aspx