ייעוץ זוגי
נכתב על ידי: לילך כהן
תאריך: 30/10/12

 

ליהנות מנקודת מבט אחרת

בני זוג רבים חושבים שהם עושים את הכול נכון. לכן הם מופתעים לגלות לעתים כיצד אין כל הסכמה בינם לבין השותף לחיים או כיצד הם מגיעים לחיכוך מר בעקבות דבר פעוט. נראה כי למרות הכול גם זוגות שנראים כמו זוג יונים יכולים להגיע למצבים לא נעימים מאחר ואחרי הכול הם לא מבינים שהם לא ממש יכולים לראות את ההתנהלות המשותפת שלהם מבחוץ.

ראייה מבחוץ היא דבר שמאפיין ייעוץ זוגי איכותי. הכוונה היא שיועץ ברמה גבוהה רואה דברים שבני הזוג לא רואים בהתנהלות שלהם. בזכות זווית הראייה של היועץ ובזכות הניסיון הרב שלו יכולים בני זוג רבים להבין בצורה כמעט מיידית כיצד למרות רצונם הטוב ואהבתם לשותף לחיים הם עושים המון טעויות קריטיות שחשוב מאוד ללמוד כיצד ניתן למנוע אותן לחלוטין.

סיכוי חשוב לפני שמבצעים מהלכים לא נעימים

גם בלי להיכנס לסטטיסטיקה הלא נעימה של גירושין בישראל הרי שחשוב להפנים את העובדה שפרידות רבות או חיכוכים קשים שונים הם כאלו שמביאים לצעדים דרסטיים מאוד לא נעימים. אחרי הכול מי שבאמת אוהב את שותפו לחיים ינסה לעשות את כל מה שניתן על מנת לגשר על פערים ועל מנת ליהנות ביחד, העיקר שלא להגיע לפרידה מיותרת שהיה ניתן למנוע.

אלו שמגיעים ליהנות משירות חשוב כמו ייעוץ זוגי מבינים שהם עושים צעד חשוב מאוד. צעד זה יכול למנוע מהם הידרדרות ביחסים וחיכוכים קשים שיובילו בסופו של דבר לפרידה כואבת. בין אם מדובר בזוג נשוי עם ילדים או בזוגות אחרים הרי שהשלכותיה של פרידה הן לרוב מאוד לא חיוביות ולכן צעד כזה של ייעוץ הוא דבר שאין להקל בו ראש כלל.

התוצאה יכולה לתרום בהיבטים רבים

החיכוכים בין בני זוג מאופיינים בסוגים שונים של מצבים ובאלמנטים שונים של הזוגיות. כך אפשר לראות כיצד ויכוחים שונים יכולים להיות בגלל סתם חפץ שנמצא בבית או בגלל דבר חשוב באמת כמו עתידו או התנהלותו של אחד הילדים. לכן חשוב להבין כיצד ייעוץ זוגי יכול לתרום בלא מעט היבטים של החיים ולשחרר חסימות של אי הסכמה לגבי לא מעט דברים שקורים בין בני הזוג.

אם מדובר בחינוך הילדים ואם מדובר בהחלטה כלכלית מסוימת הרי שבזכות ייעוץ נכון אפשר להביא לקרבה מחשבתית בין בני הזוג. התוצאה יכולה לספק כל זוג שמבין כיצד ניתן לקבל כלים אמיתיים לגישור פערים רבים. כך נערכות שיחות איכותיות וסבלניות בין בני הזוג ולא ויכוחים מיותרים שאינם מובילים לשום הישג חיובי.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33882.aspx