משבר בזוגיות
נכתב על ידי: לילך כהן
תאריך: 30/10/12

 

דבר שיכול לקרות לכל זוג

את המשפט "אף אחד לא מלקק דבש בחיים" כולנו מכירים. נראה כי הדבר נכון גם לגבי זוגיות מאחר ובפעמים רבות למרות כוונות טובות של שני בני הזוג נוצרים חיכוכים לא נעימים שיכולים רק להזיק. זוגיות שנפגעת בגלל חיכוכים אלו יכולה להתדרדר על למצבים קשים של אלימות מילולית או פיסית וכמובן אף לפרידה שלרוב ניתן היה למנוע אותה.

לכן אפשר לראות כיצד משבר בזוגיות הוא לא רק דבר שיכול לקרות לכל זוג אלא שהוא גם כזה שניתן לעבוד עליו בצורה רצינית ולפתור אותו. נראה כי רק אם אין כל כוונה אמיתית של אחד מבני הזוג (או שניהם) להמשיך ולחיות ביחד הרי שמשבר כזה יסיים את מערכת היחסים, אך בכל מקרה אחר אפשר בהחלט לשנות את התמונה ולשנות את רוע הגזירה בעזרת ייעוץ זוגי .

התייחסות נכונה בהתאם לעוצמת המשבר

ברחבי ישראל אנו רואים כיצד עובדים יועצים זוגיים עם זוגות שונים ומנסים לעזור להם בתקופה מאוד לא קלה של חייהם. די ברור שיש לא מעט עבודה לעשות בזמן משבר בזוגיות אך חשוב גם להבין שהתבוננות קדימה, הרבה רצון טוב והסתמכות על איש מקצוע רציני יכולים לשפר את המצב, ולעתים אף בתוך פרק זמן קצר יותר ממה שחושבים.

מי שמנוסה בתחום זה של שירות לזוגות שונים מציג מיד את ההתייחסות שלו למצבם העדכני של בני הזוג. הכוונה היא שאדם רציני ומנוסה ינסה לרדת לעומקם של דברים ולזהות בעיות אמיתיות ולא ויכוחים טפלים שאינם מעידים על משבר אמיתי. כך הוא יוכל להתמקד בבעיות האקוטיות ולזהות את עוצמת המשבר שלגביו הוא מציע את דרך הטיפול.

לומדים המון על ייחודה של כל זוגיות

כמו שכל בן אדם הוא מיוחד כך גם כל זוגיות היא מיוחדת. לעתים אנו מביטים מהצד בזוג שמורכב משני אנשים שונים כל כך ולא ממש מבינים מה הם עושים ביחד. נראה כי זה הקסם המיוחד של זוגיות אמיתית שיכולה ליצור חוויה משותפת עם עבור אנשים שונים מאוד בזכות כך שהם מרגישים מצוין אחד במחיצתו של האחר.

בזכות הבנה של המצב ובזכות קבלת עצות וכלים אמיתיים כמו ייעוץ זוגי יכולים זוגות רבים לפתור משבר בזוגיות שלהם ולהבין עד כמה הזוגיות שלהם באמת מיוחדת. הכרת בן הזוג בצורה מעמיקה יותר, פעילות רגשית ורגועה יותר, ותמיכה בצורה חסרת פשרות בבן או בת הזוג מלמדים על יציאה מהמשבר והמשכה של זוגיות מיוחדת במשך שנים רבות ללא חיכוכים מסוכנים ומיותרים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33883.aspx