יעוץ זוגי
נכתב על ידי: לילך כהן
תאריך: 30/10/12

 

חשיבותו של צעד נכון

על מנת לשפר את איכות הזוגיות שלהם ואת איכות חייהם בכלל מרגישים זוגות רבים כיצד עליהם לבצע מהלכים חשובים וצעדים נכונים. לא מעט זוגות בישראל כבר הבינו שאם הם אינם רוצים להיפרד ואם הם אינם רוצים להמשיך לסבול ממריבות מיותרות, כעסים הדדיים מטרידים או אי הבנה של שותפם לחיים עליהם לקבל יעוץ זוגי בצורה רצינית.

אין ספק שלא מעט זוגות בישראל יכולים להעיד כיצד צעד זה היה נכון ותרם להם רבות. בין אלו שהדבר הוריד מהם חיכוכים קטנוניים ומיותרים ובין אלו שהדבר מנע מהם פרידה מוחלטת הרי שאפשר להבין בצורה מאוד ברורה עד כמה יעוץ איכותי מאדם בעל ידע רב, גישה מצוינת וניסיון אמיתי הוא כזה שכדאי מאוד לשקול אותו ברצינות על מנת ליהנות מיחסים זורמים ביחד.

מזהים נקודות חשובות שיוצרות חיכוך

אין בני זוג שלא חוו במהלך חייהם חיכוכים מסוימים ברמות שונות. מאחר וזוגיות היא דבר מורכב הרי שניתן להבין בקלות כיצד קורים מקרים שבהם בן זוג אחד מעוניין לבצע מהלך מסוים ואילו שותפו לחיים שולל זאת מכל וכל ללא כל דיון בנושא. זוהי תקשורת לקויה שיכולה להיפתר אם מבינים שנקודות מסוימות יוצרות חיכוך כשלא מדברים עליהן בצורה פתוחה והדדית.

בזכות יעוץ זוגי איכותי יכול אדם מנוסה להדגיש את הצורך בתקשורת פתוחה גם אם לעתים מהלכים מסוימים או דברים מסוימים שאומר אחד מבני הזוג נראים בתחילה כדבר מאיים או פוגע. בזכות הקשבה אמיתית ובזכות רצון רב להבין את עמדתו האמיתית של הצד השני יכולים בני זוג רבים למנוע ויכוח או ריב על נקודות שכל עניינן היה דבר חיובי בסופו של דבר.

המון חומר למחשבה ועבודה לעתיד טוב יותר

בניית מערכת יחסית איכותית בין בני זוג היא לא דבר פשוט. לכל אחד מאתנו יש את האופי שלו ולכל אחד יש את הדברים שעליהם התחנך ואת התובנות האישיות שהסיק במהלך החיים. לכן זה אך טבעי שאחד מבני הזוג יראה דבר מסוים בעין אחת ואילו שותפו לחיים, שבאמת מאוד אוהב אותו, יראה דברים בעין אחרת ויגרום לויכוח מר.

הדבר מראה לנו עד כמה יעוץ זוגי יכול לעשות טוב לכל מערכת יחסית. זאת בזכות הדגשת השוני בין בני הזוג, ובכך אספקת מלאי גדול מאוד של חומר מחשבה לכל אחד מהשותפים לזוגיות. מחשבה על צורת ההתנהלות של בן או בת הזוג, והבנה כי למרות האהבה המחשבה לא תמיד זהה יביאו למהלך של עבודה משותפת בדרך להבנה טובה יותר ולעתיד טוב יותר.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article33884.aspx