מידע בנוגע לאימוני כושר אישיים
נכתב על ידי: ליאת מ
תאריך: 03/06/13

 

אחד מהדברים החשובים ביותר בכל הנוגע לאימון גופני היא גמישות. כמו כן, אם מדובר על מתאמן שמעולם לא ביצע פעילות גופנית אינטנסיבית הרי שהגמישות שלו לא תהיה גבוהה. כמו כן, על מנת שאימונים ספורטיביים יצליחו להועיל למתאמן הרי שהוא חייב לשמור על תפריט תזונתי טוב. ישנם כמובן פרמטרים נוספים שמשפיעים על אימון כושר אישי.

מאמן כושר אישי – כיצד זה עובד?

אנשים שמעולם לא התאמנו עם מאמן כושר פרטי לא כל כך מבינים כיצד העניין עובד שהרי ככול הנראה מדובר על אנשים שהיו רגילים לעבוד מול מאמן בחדר כושר עמוס במתאמנים נוספים או לחילופין אנשים אלו היו מבצעים אימונים פרטניים. חשוב להבין שאימון מול מאמן כושר שהינו אישי שונה בתכליתו מאימונים אחרים.

קודם כל מדובר על אימון שמתבצע באופן אישי הוא אימון שנעשה באופן מבוקר, כלומר, המתאמן יכול לסמוך על כך שהמאמן שלו בודק שהתרגילים אכן נעשים בצורה מקצועית, נעשים באופן שאיננו פוגע במתאמן ונעשים בצורה האופטימאלית ביותר. המאמן בונה עבור המתאמן תוכנית אימונים אשר מתחשבת לא רק ביכולותיו הגופניות אלא גם בפרמטרים נוספים: מחלות, ציפיות וכן הלאה.

מידע נוסף

חשוב להבין שאין זה משנה אם מדובר על מאמן שביצע בעבר הקמת חדרי כושר או לחילופין ניהול של חדרי כושר – כל מאמן באשר הוא מוכרח להיות קשוב למתאמן שלו. כלומר, אם המתאמן מרגיש שהוא מגיע לגבול קצה היכולות הרי שהמאמן מוכרח להיות קשוב אליו. אם הצרכים של המתאמן משתנים – המאמן מוכרח להיות קשוב אליו. בכל זמן האימון הרי שאסור בתכלית האיסור למאמן להיות עסוק בדברים אחרים (דיבור בטלפון וכן הלאה). חשוב שתהיה כימיה בין המתאמן לבין המאמן כך שהאימון לא רק יתבצע בצורה נכונה אלא גם שהאימון יעבור למתאמן בצורה נעימה.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article38282.aspx