הכל על גברים ודליפת שתן
נכתב על ידי: ubebig@gmail.com
תאריך: 06/11/13

דליפת שתן אצל גברים הינה תופעה שכיחה ומוכרת. גברים הסובלים מדליפת שתן רצוי שידעו כי יש פיתרון לבעיתם. מדובר בפיתרון פשוט, יעיל וקל נטול כאבים או אי נוחות.

מדוע דליפת שתן אצל גברים?

סיבה שכיחה לדליפת שתן בגברים הינה פגיעה בסוגר המצוי בסמוך לבלוטת הערמונית (הפרוסטטה). פגיעה שכזו מתרחשת בעקבות ניתוחים להסרת הערמונית (הפרוסטטה) על רקע גידול או הגדלה של הבלוטה. עם הסרת בלוטת הערמונית (הפרוסטטה) נפגע הסוגר שתפקידו ליצור חייץ בין תכולת שלפוחית השתן וצינור השופכה. פגיעה שכזו באה לידי ביטוי באיבוד שתן שאינו רצוני, עם ובלי תחושה. מצבים שכיחים בהם מתרחש איבוד השתן הם שינויי תנוחה, צחוק, שיעול, עיטוש, ריצה וקפיצה.

הטיפול?

הטיפול המקובל והפשוט ביותר למניעת איבוד שתן בקרב גברים לאחר ניתוחי ערמונית (פרוסטטה) הינו חיזוק של שרירי רצפת האגן. בתהליך השיקום הזה נוצר מצב שבו הסוגר התחתון יותר מקבל עליו את תפקידו של הסוגר העליון שנפגע במהלך הניתוח. מדובר בתהליך למידה מוטורי המבוסס על עבודה אקטיבית של המטופל. עם השלמת תהליך הלמידה וחיזוק השרירים הרלוונטיים לא אמורה להתרחש דליפה כלל.

הטיפול כולל שימוש במיכשור רפואי מסוג ביו-פידבק וכן טיפול ידני לאיתור השרירים הספציפיים.בנוסף מושם דגש על חיזוק שרירי הבטן, חיזוק שרירי הגב העמוקים האחראיים על היציבה וכן מושם דגש על תהליך הנשימה. הטיפול במצב של דליפת שתן אצל גברים רצוי שיחל בסמוך לניתוח (כחודש לאחריו) וזאת משום ששרירי רצפת האגן עדין לא נחלשו לגמרי וקיים גם זיכרון מוטורי טוב יותר ברמה המוחית השולטת על תפקוד שרירים אלו. כך גם תושגנה התוצאות המהירות והטובות ביותר מבחינת המטופל.  ככל שנאחר להתחיל בטיפול, ייתכן וכי החולשה תגבר ויהיה קשה יותר להשיג תוצאות משביעות רצון.

גברים הסובלים מדליפת שתן לא מחוייבים להיות מרותקים לביתם כל עוד הם נמצאים בתהליך שיקום. אנו מבצעים התאמה של אביזרים ספציפיים למניעת דליפת שתן המאפשרים קיום חיים נורמלים לחלוטין. התאמת האביזרים מתבצעת על ידי פיזיותרפיסטית מומחית בתחום והיא נעשים באופן אישי בהתאם לצרכי המטופל.

לסיכום, גברים הסובלים מדליפת שתן לא צריכים להתבייש בבעיה זו. כיום יש מגוון רחב של טיפולים ואביזרים המותאמים באופן אישי ודיסקרטי ומאפשרים חזרה למעגל העבודה ולמעגל החברתי ללא מגבלות כלל. גברים הסובלים מדליפת שתן, רצוי שיפנו בהקדם לטיפול פיזיותרפי ובכך יקלו על מצבם וישפרו בצורה משמעותית את איכות חייהם.

אנו במרכז לטיפול משולב ברצפת האגן מעניקים את הטיפול הנ"ל לגברים הסובלים מדליפת שתן במצבים שונים עם וללא קשר לניתוחי הערמונית (הפרוסטטה).

נושאים קשורים : הקטנת חזה לגבר


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article40420.aspx