הנתונים שישפיעו על מחירה של פוליסת ביטוח מקיף
נכתב על ידי: אבי
תאריך: 02/02/14

ביטוח רכב בישראל הינו חשוב, ביטוח חובה הוא חובה על פי חוק אף מקיף היא אפשרות. מחירה של פוליסת ביטוח מקיף רכב בישראל, מורכב מפרמטרים רבים, המייצגים בסופו של דבר את המחיר, שנראה לחברת הביטוח הגיוני ונכון לדרוש מבעל הרכב. חלק מנתונים אלו, כמובן נגזר מסוג הרכב, עד כמה הוא חדש, וכמה הוא נחשב ל"גניב". כמו כן מובאים לידי ביטוי אזור המגורים של בעל הרכב, אפשרויות המיגון ועוד. נוסף לכל אלה, ניתן ביטוי משמעותי לפרמטרים הקשורים למידת הסבירות שנהג הרכב יהיה מעורב חלילה בתאונת דרכים במהלך תקופת הביטוח, ובניגוד לדעה הרווחת, הגיל אינו המשתנה היחיד הקשור לסוגיה זו.

 

וותק הנהג, מהווה שיקול חשוב מאוד, לרמת הסיכון, שאותו נהג, יהיה מעורב, חלילה, בתאונת דרכים, שכן מן הידוע הוא שכמו בכל תחום אחר, אין תחליף לניסיון גם על הכביש. הנחת העבודה היא שככל שהנהג מחזיק ברישיון נהיגה תקף זמן רב יותר, כך עולה הוותק שלו כנהג, ועימו גם הניסיון שצבר במגוון רב של סיטואציות מורכבות, בהן ניתן להיתקל במהלך נהיגה. ניסיון זה, הוא שאמור לגרום לנהג לקבל את ההחלטה הנכונה, ברגע המכריע, שתמנע את תאונת הדרכים. לכן, לא מן הנמנע שנהג בן 24 המחזיק ברישיון נהיגה כשבע שנים, יהיה בעל וותק רב יותר, מנהג אחר כבן 40, שהוציא רישיון נהיגה לפני פחות משנה.

 

עד כמה זהיר הנהג, נתון זה משפיע מאוד על כל חברת ביטוח, בבואה להגיש לנוהג ברכב, הצעת מחיר לפוליסת ביטוח מקיף. גם כאן, ההקשר הינו ברור לחלוטין. ככל שהנהג זהיר יותר, ולראיה, צבר פחות הרשעות תעבורה, כך גדל הסיכוי שיימנע מתאונות דרכים בהמשך, וכמובן לא יהיה צורך בהפעלת הביטוח. מובן שלאף חברת ביטוח אין גישה אל תיק הרשעות התעבורה של אף נהג בישראל, אך חברות הביטוח כן יכולות לבקש מכם להצהיר על כך שבשנים האחרונות לא הייתם מעורבים בתאונת דרכים קשה, ושלא הורשעתם בעבירת תעבורה. אם לא תהיו כנים או לא תדייקו בהצהרתכם, אתם מסתכנים בכך שחברת הביטוח תתנער מאחריותה לתשלום בבוא היום אם וכאשר חלילה תיזקקו לכך.

 

גיל הנהג בהחלט תורם תרומה נכבדת  לגובה פוליסת הביטוח אותו ישלם, כאשר התפיסה הרווחת היא שנהגים צעירים מוגדרים אלה שגילם הוא עד 24 שנים. נהגים אלו, ברוב המקרים, מנוסים פחות מנהגים מבוגרים יותר, וכן עלולים להיתפס כקלי דעת, ככל שמדובר בנהיגה, ולראיה, יוצג הנתון הקודר לפיו, במרבית תאונות הדרכים הקשות בישראל בשנים האחרונות, היו מעורבים נהגים צעירים שגילם עד 25 שנים.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article41823.aspx