אימון כושר אישי לנשים בהריון
נכתב על ידי: רותם וובז
תאריך: 21/09/14

 

הקפדה על תזונה נכונה ופעילות גופנית חשובה תמיד לאורך כל שנות חיינו, אך במיוחד לנשים בהריון.

בזמן הריון הגוף שלנו משתנה, התגובות משתנות, ההורמונים משתוללים, והרצון שלנו לאכול גובר. בזמן הריון הסיכונים של אורך חיים לא בריא מתעצמים במיוחד לאור העובדה שאנו מגדלים ילד בתוך בטנו, הניזון מהאוכל שאנו אוכלות.

ישנם לא מעט סיכונים בהריון המתרחשים עקב תזונה לא נכונה וחוסר פעילות ספורטיבית, סיכונים כגון: סוכרת הריון, לחץ דם גבוה ולידה מוקדמת הם רק חלק קטן מאותם סיכונים.

דווקא בזמן הריון שהחשיבות לפעילות גופנית היא קריטית רוב הנשים לא עושות כל פעילות גופנית אם זה בגלל חוסר חשק, עייפות, או הרגשה כללית לא טובה. גם אלו הם תוצאה של חוסר פעילות. כך שנוצר פה מעין מעגל שאין לו סוף.

על מנת לגרום לאישה בהריון לעסוק בפעילות גופנית צריך מישהו תומך שיעניק לה מוטיבציה לעשות פעילות, אך גם יקל עליה. בדיוק לכך יש מאמן כושר אישי.

בעקרון מומלץ להתחיל באורח חיים בריא עוד לפני הריון כחלק מההכנה של הגוף לקראת הילד שאנו מצפים לו. אך בשביל זה צריך למצוא את הזמן. בעזרת מאמן כושר אישי, לא צריך יותר לצאת מהבית על מנת לעסוק בפעילות גופנית, המאמן מגיע עד לבית או לכל מקום אחר שנוח לנו, בונה לנו אימון כושר אישי, שמותאם בדיוק עבורנו מבחינת מאמץ ויעדים אליהם אנו שואפים להגיע.

בעזרת מאמן כושר אישי ופעילות גופנית עם תזונה נכונה נוכל להקל משמעותית על תהליך ההיריון, וכמובן לתרום טבעית וקלה עד כמה שניתן.

הפעילות הגופנית תשיג לנו תוצאות בטווח הקצר, עוד בזמן ההריון, נרגיש פחות עייפות, יותר יכולת לנוע והרגשה כללית יותר טובה.

על מנת להתאים את סוג הפעילות למצב הפיזי בו אנו נמצאים, אם זה הריון או לאחר פציעה או ניתוח כלשהו, ואפילו אנשים הסובלים מקוצר נשימה או לחץ דם גבוה, צריך להתאים את הפעילות לגוף באופן אישי אך יחד עם זאת למצוא פעילויות שונות מעניינות ומגוונות שיגרמו לנו את הרצון לעסוק בפעילות, באופן קבוע.

לעוד מידע על שיטות אימונים שונות לחצו כאן


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article44111.aspx