התקרחות גברית – ניתן לנצח את הגנטיקה
נכתב על ידי: ubebig@gmail.com
תאריך: 30/05/15

תופעת זו הינה תופעה נפוצה מאוד בארצנו. רובנו מאשימים את תופעה זו בשל הקרינה החזקה מהשמש, בשל איכות האוויר הנמוכה בארץ. אך לרוב כלל לא מדובר בגורמים אלו אשר גורמים לאיבוד השיער בקרב גברים. כדי להבין כיצד ניתן להתמודד עם נושא כמו התקרחות גברית יש לרדת לשורש הבעיה תרתי משמע. ממה מורכב השיער שנמצא על גופנו, למה הוא נושא וכיצד ניתן לטפל בהיווצרות קרחות.

מה זה בעצם שיער?

השיער הינו סיב חלבון הצומח מזקיק אשר נמצא בשכבת הדרמיס. השיער עשוי מחלבון בשם קריאטין וממספר מינרלים נוספים. לשיער מספר תפקידים בגוף האדם כגון קירור והגנה וכמו כן הוא מופיע בצורות שונות ברחבי הגוף – שיער הגוף שונה מהשיער שעל הראש. לשיער מחזור חיים של שלוש שנים ושלושה חודשים. השערה גדלה במשך כשלוש שנים, מתנוונת במשך חודש ולאחר מכן לוקח לה לנשור בערך כחודשיים נוספים. הידעתם כי שערו של גבר הינו ברוב המקרים עבה יותר משיער של אישה.

התקרחות גברית – הסיבות

הסיבה המרכזית לתופעה הינה גנטית, כלומר אם אביך התקרח בשלב מוקדם של חייו כנראה שגם אתה תחווה את אותה התופעה. ישנן סיבות נוספות להיווצרות קרחת כגון מחסור בוויטמינים ומחלות אשר גורמים לשינויים הורמונליים בגוף ובעיקר לשינוי ברמות ההורמון הגברי – טסטוסטרון ובעיקר בתוצר הלוואי שלו הדיהידרוטסטוסטרון. גברים בעלי רמה גבוהה של הורמון זה התקרחו ופתחו קרחת. איבוד השיער בקרב גברים מורכב לרוב משני שלבים – הראשון הינו נסיגת קו השיער הקדמי והשני הינו איבוד שיער במרכז הקרקפת.

מה ניתן לעשות נגד?

התקרחות גברית אינה מכה משמיים וניתן לבצע צעדי מנע. כיום קיימים שלושה טיפולים עיקריים לגבר אשר סובל מהתקרחות. הראשון הינו תרסיס מינוקסידיל – אשר הוכח מדעית כתורם לגדילת שיער ועיבויו. השני הינו טיפול תרופתי אשר מגביל את יצור הדיהידרוטסטוסטרון. והשלישי הינו פתרון של השתלת שיער, בעיקר כדי להסתיר את איבוד השיער בקו הקדמי. בכל שימוש באחד מפתרונות אלו יש להיוועץ עם רופא ולהיות במעקב על ידי גורם מקצוע.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article46157.aspx