מה הם היתרונות של חסכונות לילדים
נכתב על ידי: כתיבת מומחים
תאריך: 24/12/15

אנו מחפשים את הטוב ביותר עבור הילדים שלנו, ולכן אם אנו מתכוונים לעשות מהלכים מסוימים שאמורים להיטיב עם הילדים, הרי שאנו גם מנסים לברר מהם הם היתרונות של מהלכים כאלו. היום הורים רבים בכל רחבי ישראל רוצים להבין מה הם היתרונות של חיסכון לילדים על מנת לדעת האם כדאי לפתוח תכנית כזו והאם היא באמת יכולה לתרום בעתיד הרחוק.

כל הורה יכול לראות בקלות רבה כיצד מוצעות לו דרכים שונות לפתוח חיסכון כזה או להשקיע באפיקים רבים שאמורים להציג כדאיות השקעה כזו או אחרת. לכן הדבר יכול להיות מעט מבלבל עבור הורה עסוק שבכל יום הוא טרוד מאוד לגבי שגרת העבודה שלו וניהול משק הבית. הכרת היתרונות של תכנית חיסכון כזו תביא להתמקדות מהירה ולבחירה נכונה של תכנית מספקת.

נקודת פתיחה טובה יותר עבור הילד

נתחיל מכך שללא תכנית רצינית שתשתחרר בעתיד הרחוק ותאפשר לילד להצטייד, אם נקרא לזה כך, בסכום לא מבוטל שיכול להסתכם בעשרות אלפי שקלים ויותר, כל ילד או ילדה ימצאו את עצמם במצב לא פשוט שבו החיים במדינה שבה יוקר המחייה הוא דבר מדאיג הופכים לקשים יותר. זאת במיוחד אם משווים את המצב לאלו שהוריהם פתחו עבורם תכנית חיסכון מסוימת בילדותם.

עבור כל ילד או ילד במדינה מודרנית הרי שאותה פוליסת חיסכון היא דבר נהדר בזכות כך שהם יכולים להחליט בצורה קלה יותר את הדרך בה הם בוחרים להמשיך את חייהם. כך, בין אם הם רוצים לקחת חלק מהכסף ולעשות בקלות יתרה את הטיול של אחרי הצבא ובין אם הם בוחרים לקחת את כל הכסף למטרות של עסק או לימודים, הרי שהדבר מתאפשר להם בצורה נוחה הרבה יותר.

יש כאן גם היבטי חינוכי לילד

יש הרבה דברים חיוביים להגיד על חיסכון לילדים אך נראה כי אסור לנו לשכוח שבראש ובראשונה מדובר על מהלך שהוא גם חינוכי. בלא מעט מקומות אנו שומעים כיצד כדאי לחנך את הדור הצעיר כמה שיותר מוקדם לבצע מהלכים כלכליים נכונים כמו לחסוך או להיות צרכן נבון יותר. לכן פתיחת החיסכון על ידי ההורים היא הזדמנות טובה להדגיש זאת לילד.

כלומר שזו הזדמנות נהדרת להסביר לילד בגיל שהוא יכול להבין זאת מה היא פוליסת חיסכון, עד כמה היא חשובה, מדוע כדאי להפריש אליה כספים בצורה קבועה, ואלו דברים אפשר לעשות עם סכום כסף גדול בעתיד. דברים אלו הם חלק מחינוך כלכלי חשוב שכדאי מאוד לבצע אותו במיוחד כשאנו חיים בעולם צרכני ופיננסי כמו זה של היום.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article47777.aspx