איך לא להתגעגע? איך להיפרד נכון? איך להתמודד עם פרידה? מה לעשות לפני פרידה? מה לעשות כשרוצים להיפרד? איך להתפטר נכון? איך למנוע געגוע? איך לנטרל ייסור
נכתב על ידי: אימון אישי / אליעד כהן - EIP.co.il
תאריך: 16/07/16

איך לא להתגעגע?איך להיפרד נכון? איך להתמודד עם פרידה? מה לעשות לפני פרידה? מה לעשות כשרוציםלהיפרד? איך להתפטר נכון? איך למנוע געגוע? איך לנטרל ייסורי מצפון? איך למנוערגשות חרטה? רגשות אשמה

נניח נגיד שבןאדם נמצא במערכת יחסים מסוימת, אוקי ומה זה אומר מערכת יחסים מסוימת נגיד זוגיות אונגיד עבודה אפילו והוא רוצה לעזוב עכשיו את המקום עבודה הוא מפחד, למה הוא רוצהלעזוב את המקום עבודה כי יש שם איזה חסרונות מסוימים בעיניו אבל הוא מפחד שאחרישהוא יעזוב את המקום עבודה הוא בעצם יתגעגע למקום העבודה הזה בגלל יתרונות מסוימים,הוא מפחד שאחרי שהוא ייפרד מהזוגיות בגלל החסרונות המסוימים שהוא רואה שם הואיתגעגע בגלל יתרונות מסוימים.

מה עושים? טובאז מה שאפשר לעשות זה כזה דבר בן אדם צריך להגיד לעצמו ויש פה כמה דברים שאפשרלעשות, בן אדם שרוצה להיפרד בלי להתגעגע לנטוש בלי ייסורי מצפון בלי רגשות חרטהובלי רגשות אשם מה שהוא צריך לעשות.

ש: להקטין אתהיתרונות.

אליעד: זהמשהו אחר, מה שהוא צריך לעשות זה לנסות להגדיל את היתרונות ולהישאר שם בכל הכוח ואםזה לא יעבוד אז הוא בטוח לא יתגעגע לשם. עוד פעם אם הבן אדם לדוגמא, רגע חכה קודםתבין את ההיגיון אם בן אדם נגיד רוצה להתפטר מאיזה מקום עבודה ויש לו בראש מחשבה"כן אבל אם אני אעזוב אני אתגעגע, אני אתחרט על זה שהתפטרתי כי יש שם את זה ואת זה,אוקי מה הדברים שאתה חושב שאחרי שתיפרד יגרמו לך להתגעגע? היתרון הזה 1.. 2.. 3,אוקי מה שאתה צריך לעשות מעכשיו כל בוקר לבוא להגיד אני אוהב את העבודה הזאת בגלל1.. 2.. 3".

זה מה שאתהצריך לעשות ולהתעקש ולהילחם ולשנות את החסרונות במקביל, לפתור את החסרונות ולהתעקשלאהוב את המקום הזה בגלל היתרונות למרות החסרונות. מובטח לך שאם אתה תנסה בכל כוחך,באופן יחסי לא מוחלט אם אתה תנסה בכל כוחך להיות במקום הזה בגלל היתרונות למרותהחסרונות אז אם אתה תעזוב את המקום הזה בגלל החסרונות אתה לא תתגעגע ליתרונות כי אזזה ברור לך שאין פתרון.

לעומת זאת אםלבן אדם יש יתרונות וחסרונות באיזה מקום עבודה נגיד או באיזה זוגיות והוא עוזב אזאחר כך תמיד המוח אומר לו "כן אבל אתה יודע אם רק היית נשאר עוד שבוע, אם רק הייתאומר ככה אם רק היית עושה ככה היית יכול לפתור את זה ועכשיו איבדת יתרונות יכולתלפתור" ואז המוח אומר לו "כן אבל היה חסרונות" הוא אומר לו "נכון שהיה חסרונות אבלהייתי נשאר עוד שבוע הייתי מקבל את היתרונות בלי החסרונות".

הרי הבן אדםעזב את המקום בגלל החסרונות והמוח אומר לו "אבל גם איבדת את היתרונות" ואז הוא אומרלו "כן אבל היה שם חסרונות" ואז המוח אומר לו "רגע אבל יכולת לקבל את היתרונות בליהחסרונות". ולמה המוח אומר לו "יכולת לקבל את היתרונות בלי החסרונות" כי הוא לאניסה בכל כוחו להשיג את היתרונות בלי החסרונות אבל אם בן אדם היה מנסה להגיד "אניבכל כוחי למען היתרונות מכסח את החסרונות, נלחם בכל כוחי על היתרונות ומנסה לפתוראת החסרונות" לקבל אותם לשנות אותם מה שזה לא יהיה אז אם הוא לא מצליח אז המוח לאיכול אחר כך להגיד לו "אתה יודע אם רק היית עושה את זה ואת זה אם רק היית אומר, אםרק היית מבקש אם רק היית שואל אם רק היית מנסה" אין את ה - "אם רק" ואז הוא אומר"תקשיב ניסיתי".

עכשיו מה האמתעוד משהו מעניין תקשיבו, אין מצב בעולם שבן אדם ירצה משהו ולא ישיג אותו.

ש: אין?

אליעד: איןמצב בעולם.

ש: כן אם זהמוחלט או לא.

אליעד: בואנוסיף למען הדיון כל דבר מוחלט, סבבה אבל אני רוצה להגיד משהו העניין הוא שיש רףמסוים שאז אתה כבר צריך כאילו כבר לצאת מגדר הטבע האנושי שלך, נגיד בן אדם נגידנמצא באיזה מקום עבודה נגיד מערכת יחסים ותיאורטית הוא יכול להחליט "טוב אני עכשיומחליט שאני אוהב את המקום הזה בלי תנאים ואני רואה בו רק את היתרונות בלי החסרונות"נגיד אבל אז אם בן אדם יעשה את זה הוא איבד כבר את המשמעות של העבודה, איבד כבר אתהמשמעות של הטוב והרע איבד מלא משמעויות.

זאת אומרתתמיד יש אפשרות תיאורטית להגיד "טוב אני רוצה את היתרונות ולא אכפת לי מהחסרונותואני פשוט במוח אתן פקודה חסרונות לא משנה ויתרונות משנה" אפשר אבל אז החיסרון הואשבעצם המשחק כבר מאבד את המשמעות. ולכן ברגע שבן אדם מגיע לרף הזה והוא אומר "אוקיאת המחיר הזה והזה אני לא מוכן לשלם ובתוך המחיר לאבד את המשמעות של הטוב והרע אנילא מוכן לשלם ובתוך המשמעות של הטוב והרע עשיתי את הכל או כמעט הכל" אז ממילא איןגעגוע אחר כך כי המוח לא יכול להגיד לך "יכולת לקבל את היתרונות בלי החסרונות עםרק" כי אין "אם רק".

ולכן המסקנההאופרטיבית עד שבן אדם לא ייתן את המאה אחוז שלו לנסות להרגיש טוב בלי רע תמיד המוחימרר לו את החיים בזה שהוא מרגיש טוב עם רע. בן אדם ביומיום יש לו טוב עם רע אם בןאדם ייתן את המאה אחוז שלו יגיד "אין אני חייב לפצח את הטוב ואת הרע הזה, חייב לפצחאותו רוצה להרגיש טוב בלי רע" אם בן אדם יעשה את זה ומאה אחוז ייתן הכל ונגיד שהואלא יצליח הוא אומר "אוקי אני יודע שאני לא יכול להצליח או נגיד "אני...

המאמר מאת מאמן אימון אישי/ עסקי / ייעוץ / אליעד כהן - www.EIP.co.il | מאמן עסקי מומלץ,מטפל רוחני, טיפול נפשי, מטפל טוב

הכנס לאתרותהנה מעוד תמיכה נפשית, מומחה, לא להתגעגע, אימון / אימוןאישי קאוצ'ינג, ייסורי מצפון, איך לנטרל ייסורי מצפון..., ייסורי מצפון, געגוע,רוחניות, להתמודד עם פרידות ועוד ...


 
אודות המחבר

מאת אליעד כהן - מאמן אימון אישי + יעוץ אישי - לכל תחומי החיים ועוד

מחבר הספרים! אהבה בחיים / חיים בלי פחד / חיים טובים / להיות אלוהים / להצליח בכח המחשבה ועוד

הכנס עכשיו לאתר EIP.co.il ותהנה מאלפי מאמרים + הרצאות וידאו על כל נושאי החיים בכלל, ועל האושר שלך בפרט ...

מאמן אימון אישי חרדה פחד דיכאון קבלת החלטות זוגיות ויחסים ביטחון והערכה עצמית אהבה אושר להתמודד עם בעיות הצלחה מוטיבציה כסף והצלחה לחנך חינוך ילדים לשכנע מכירות שכנוע משמעות החיים בחירה חופשית חשיבה חיובית לחשוב חיובי ידע רוחניות מודעות הארה אלוהים להיות אלוהים בריאת העולם ברסלב רבי נחמן מברסלב פורום ברסלב אימון טיפול ייעוץ אישי

תכנסו ותהנו ...

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article49286.aspx