כבר לא תינוקות
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 16/02/17

אחרי שעות ארוכות שבהן ההורים חסרי שינה ניגשים פעם אחר פעם אל העריסה של התינוק מגלים כי הקטן הזה מתחיל לבסס את שנת הלילה שלו בצורה שמסייעת לישון אפילו כמה שעות רציפות במהלך של שעות הלילה המאוחרות, וכך לפתע פתאום מגלים כי הוא יכול לעבור לישון במיטת התינוק לאחר שהעריסה כבר קטנה מידי עבורו. מה השלב הבא? בסביבות גיל שנה פלוס כאשר התינוק הופך לפעוט שכבר הולך על שתי רגליו בצורה עצמאית, זה הזמן להכין את השטח עם מעבר אל מיטה שממנה לא יהיה חשש כי יטפס וייפול.


נכנסים אל תקופה חדשה

בגילאים של שני וחצי ושנתיים הורים רבים כבר מחפשים היכן למקם את מיטת התינוק המפורקת כאשר הם מחפשים אחר מקום נוח בו הם כבר ישמו את המיטה החדשה של הפעוט שכבר לא פעם טיפס אל מעבר למיטת התינוק שלו. השלב החדש הזה מצריך את ההורים להחליט לגבי בחירה בין שתי אופציות שרווחות בגילאים אלה, האחת היא רכישה של מיטת מעבר לפעוט והשנייה היא רכישה של מיטת יחיד שכבר מגיעה במידות יותר גדולות והיא הרבה פחות שברירית וקטנה למראה. מה מחליטים לרכוש? הבחירה היא מאוד משתנה מהורה להורה.


מחליטים לאן מתקדמים

יש כאלה שיאמרו כי רכישה של מיטת מעבר היא רק דבר שמצריך הוצאה נוספת של כסף שיכול היה להיות מושקע ברכישה של מיטת יחיד שתשמש לתקופה ארוכה יותר מאשר מיטת שנועדה לתקופה של המעבר, בעוד אחרים יאמרו כי הם מעדיפים להעניק לפעוט את תקופת החסד הזו שבה הוא עדיין נשאר עם המזרן המוכר לו ממיטת התינוק ורק עובר למיטה קטנה ונמוכה בה עדיין יהיה לו מספיק מקום לשינה טובה, וממנה הוא יכול לרדת בצורה הכי בטוחה ומהירה אל הרצפה כאשר יהיה לו צורך בכך. מה בוחרים? מה שמרגישים שיהיה הכי נכון.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article50906.aspx