מפתחים את הילדים
נכתב על ידי: יחיאל לוי
תאריך: 27/11/17

מן הרגע בו מגלים שה מתחילים לנבוט להם בבטן של אמא שלהם ועד לרגע בו הם נמצאים ספונים בין הידיים של ההורים שלהם, ילדים לא יפסיקו להיות הדבר הזה  שעבורו הורים כל הזמן משתדלים ועושים על מנת לקדם אותם עד כמה שיותר בחיים שלהם ולהעניק להם את הכלים הכי חשובים שאיתם הם יוכלו להתמודד עם כל מה שיבוא אליהם בעתיד הקרוב והרחוק גם יחד. ההתפתחות של הילדים לא תלויה אך ורק בחיבוקים ובאהבה שסובבים אותם, אלא גם על יד ביצוע של פעילות שמעודדת את הפיתוח של היכולות לפי השלבים של כל גיל בו נמצא הילד, ואת הפיתוח הזה יכולים לבצע בצורה טובה בשימוש במגוון של משחקי חשיבה לילדים בגילאים השונים.


עוזרים להם לחשוב

ילדים הם אומנם יצורים קטנים וסקרניים אשר לומדים בצורה עצמאית את הסביבה שבה הם נמצאים על ידי שימוש בכל אחד מן החושים שלהם בצעדים שונים של התפתחות תקינה, אבל אין זה אומר כי לא חשוב לסייע לחושים הללו להתחדד ולהביא לידי ביטוי את הכישורים הללו בצורה שהיא יכולה להיות מוקדמת ולא מאוחרת מן הנורמה.

ילדים מגיבים בצורה נהדרת לגירויים הללו, ואם מביאים את שלל המשחקים שיכולים לעשות את כל אלה בצורה מהנה, אז עוד יותר כיף להם ללמוד ולחקור בכל פעם מחדש. העזרה הכי טובה שהורה יכול להנגיש מלבד שעת משחק עצמאית, היא שעת משחק עם ההורים אשר מוסיפים כל מיני משחקי חשיבה לילדים שמותאמים בכל פעם מחדש לגיל הילד ובה לומדים כי משחק זה כיף, וללמוד זו הנאה צרופה עם ההורים.


ללמוד זה כיף

זה חשוב לגרום לילדים להבין כי משחק זה דבר שיכול לגרום להם לגלות יכולות חדשות, ועם ההבנה הזו הם רק ירצו עוד ועוד משחקים שרק ילכו ויהפכו להיות מורכבים יותר ככל שהם עולים דרגות ביכולות שהם סיגלו לעצמם בשעת משחק משפחתית ו/או בשעת משחק עצמאית לגמרי. הסוגים של המשחקים תמיד מראים בצורה ברורה לאלו גילאים הם מומלצים ואיזה סוגים של יכולות המשחקים אמורים לסייע לפתח, וכך מה שנותר לכל הורה הוא רק להמשיך ולעודד את אלה לשחק במשחקים ולמצוא את הסוגים שהכי מעניינים את הילדים הפרטיים שלהם.


 
אודות המחבר
המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article52906.aspx