1688באר שבע-פסטיבל הפרינג הבינלאומי
נכתב על ידי: ELYBIKORET
תאריך: 02/08/18

1688פסטיבל הפינג' הבינלאומי באר שבע-המועצה הבריטית צילומים-יחצ'ן
ככבל שנה העיר באר שבע עורכת משך שלושה ימים פסטיבל הפרינג' הבינלאומי המהוהאחדמאירועי התרבות הגדולים בדרום הארץ. בפסטיבל זה יש שפע של מופעי פרינג' בחלקם הגדול בחינם. ברחובות העיר העתיקה אךגם בתשלום באולמות סגורים.
הפסטיבל השנה התקיים בין התאריכים 24-26.7 ברחובות העיר העתיקה הוצבו דוכנים בהם אפשר היה לקנות חפצים שונים שאינםקשורים לפסטיבל. הרושם שלי היה שלא היו קונים בהם.
התכנית היתה גדושה והיה עליך לבחור מה לראות ועל מה לפסוח כי כמה מופעיםהתקיימו בו בזמן. ביקרתי בפסטיבל ביום השלישי שהיה מוקדש לממלכה הבריטית-SHOW U K-וכנראה גםממומן על ידי  המועצה הבריטית בשיתוף קרן קלור.המועצה הבריטית הנה גוף בינלאומי לקשירי תרבות וחינוך. הארגון פועל ביותר מ100 מדינות ובישראל פועל לשיתוף פעולה בתחומי האמנות ,המדעווהחינוך.המועצה קיימת משנת 1934.היגיעו במיוחד לפסטיבל עשרות אמנים בריטיים בשטחים שונים כדי לעשות לקהל הבארשבעי ולבאי הפסטיבל היכרות עם התרבות הבריטית. אכן הוצגו בפני הקהל הופעות שונות בכל שטחי התרבות והאמנות.אם הצופה יכול היהלקבל מושג מה היא תרבות בריטית את התשובה אני משאיר למומחים.
אפשר היה לשמוע מוסיקה בריטית,ביטלס,גאז,ועוד,תיפוף אמנותי,תרגילי אקרובטיקהגברית,הסונטות של שקספיר,העכבישים מפלוטו במחווה לדיויד בואי ועוד.
רוב הקהל שהסתובב ברחובות היה של ילדים ובני נער. הקהל המבוגר העדיף את ההופעות באולמות הסגורים לשם לא הגענו.במסגרת ההופעות הועלה המופע "חדר הבריחה"בשיתוף פעולה בין תיאטרון קליפה ולהקהמלונדון.. זאת אמנות עכשוית שלא היתה מובנת  להרבה אנשים מהקהל.
פני העיר העתיקה בימי הפסטיבל השתנו.אנשים-משפחות שלמות הסתובבו ברחובות כדילחוות חוויה יצירתית בריטית כי היום האחרון של הפסטיבל,כאמור במסגרת הSHOW U Kהפךלבמה לאמנות ותרבות הבריטית.
אם לשפוט לפי מה שהראו לי וראיתי בעצמי קשה להראות ביום שלם תרבות מפוארתכתרבות הבריטית.

היום נשלישי של הפסטיבל כאמור נערך בשיתף המועצה הבריטית וקרן כקלור דבר שעזררבות ליצירת שותפויות והזדמנויות חדשות להצגת מה באר שבע מסוגלת להציג לקהל מבחינהתרבותית ואמנותית.מטרת שותפות זו היתה לחזק את הקשר בין ישראל לבריטניה מבחינה תרבותית עכשוית באמצעותהאמנים הבריטיים השונים שבאו במיוחד להציג בפסטיבל.
אם המועצה בריטית מעונינת שהתרבות הבריטית תופץ לא רק בבאר שבע אלא בכל ישראלהיא יכולה להעזר בעתונאים שישמחו לשתף פעולה אם יוזמנו להופעות הסדירות של אמנותבריטית בכל הזדמנות בתנאים נאותים.
במקרה של פסטיבל זה גודש האירועים לא איפשר לראות ולהתרשם מהכל אלא מהאוירה שלהפסטיבל בחסות המועצה הבריטית
לראות או לא לראות;משעמם לא היה.נכתבעל ידי elybikoret-אלי ליאון,27/7/2018 09:49


אלי ליאון

elybikoret@gmail.com

www.elybikoret.022.co.il

03-6856786
0542493488
עיתונאי-מבקר אמנות
תיאטרון,מחול,מוסיקה,קולנוע,פנאי

חבר אגודת העתונאים של תל אביב
ותא המבקרים שליד האגודה
מנהלקהילות התרבות והפנאי-אתר  מוטקה

מבקר התרבות של אתרי דעתון והפורטל שלי

מבקר גם באתרים עסקים,ק. דה מרקר.תפוז.פרשן

Wordpress


 
אודות המחבר

אלי ליאון-ELYBIKORET

המאמר הודפס מאתר portal-asakim.com - אתר מאמרים עסקיים ומקצועיים
http://www.portal-asakim.com/Articles/Article54449.aspx